2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

K y j o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko na vytoužený postup do divize nedosáhli. I přes ztrátu Vracova v Kuřimi se jim nepodařilo naplno bodovat v Kyjově. Bezbranková remíza stačila pouze na udržení druhého místa.

Diváků: 700
Rozhodčí: M. Trávníček - Kulíšek, Sedláček (Líkař)
Delegát: Laca

Kůřil - Červinek, Hesek, Horňák, Víšek (C) (63. Bartoň) - Sekel, Vančura (55. Macek), Dvořák, Huška (78. Půček) - Režný, Kučera
Trenér: František Ondrůšek

Bednář - Beneš, Maška (69. J. Cupal), Bubeníček (C), Šíp - Jarůšek (84. Pernica), Janda, Zouhar, Šenk (81. Martinec) - Doležel, Crhák
Náhradníci: Pernica, Martinec, J. Cupal, Juran

Sedm set diváků se fotbalem bavilo pouze v prvním poločase. Kyjov byl hlavně v prvních pětačtyřiceti minutách lepší, dokázal si vytvořit několik zajímavých příležitostí. Dvě vyložené šance Kučery a hlavička Sekela volaly po gólu. Blansko všechny ošemetné situace před vlastní brankou ustálo. V první půli navíc Šíp orazítkoval tyč.

Po změně stran příležitostí i dramatických momentů ubylo. Blansko zlepšilo obranu a Kyjov se jen s velkými problémy dostával před brankáře Bednáře. Gólu se nakonec nadprůměrná krajská návštěva nedočkala.

„Hráče musím ocenit. Šli na krev. Soupeř měl výhodu v tom, že mu stačila remíza. Kdybychom dali gól, bylo by to jiné. Hráči Blansko v závěru zápasu plantali nohama, měli toho plné zuby," řekl po utkání kouč Kyjova František Ondrůšek.

Jeho tým byl v první půli několikrát blízko gólové radosti. Hlavička Hušky šla nad branku. V největší šanci zápasu se ve 27. minutě ocitl Jaromír Kučera. Útočník Kyjova však po Sekelově přihrávce mířil z pěti metrů trestuhodně vedle.

„Miláček kyjovského národa selhal. Takové šance se musejí dávat. Kučera měl být sobec. Je to obrovská škoda. Gól by nás nakopl," litoval promarněné příležitosti Ondrůšek. „Za stavu 1:0 bychom soupeře dostali pod tlak. To se nám bohužel nepodařilo," přidal.

Bývalý forvard Velké a Mutěnic neměl v sobotu svůj den. Kučera následně špatně vyřešil přečíslení dvou na jednoho a místo střely špatně přihrál Sekelovi. Ten se následně dostal k nebezpečné hlavičce, hostující brankář Bednář svůj tým podržel.

Apos zahrozil v první půli pouze jednou. Centr obránce Šípa skončil na pravé tyči. „V každém zápase chceme vyhrát, ale je pravda, že jsme v Kyjově hráli jinak než v předchozích zápasech. Byli jsme méně aktivní, začali jsme napadat až deset metrů za půlkou," uvedl hostující trenér Michal Kugler.

Impulzivní kouč postrádal na Slovácku hlavně středopolaře Dupala, který laboruje se svalovým zraněním. „Je rozdílový hráč," řekl Kugler.

Kyjovu zase chyběl brankář Chvojka. Náhradní Kůřil ovšem moc práce neměl. Ve šlágru 29. kola toho na něj příliš nešlo. Po změně stran si mohl odfrknout i hostující Bednář.

Oba týmy se ve druhém poločase herně trápily. Za velkého vedra tempo hry i kvůli několika vynuceným střídáním opadlo. Bojiště předčasně opustili zranění Vančura s Víškem a hostující stoper Maška. Změny v sestavách zlepšení nepřinesly.

Domácím k vítězství nepomohlo ani vysunutí stopera Červinka. Blansko si bezbrankovou remízu v klidu pohlídalo. „Druhý poločas byl z naší strany lepší. Kyjov jsme do vážnější šance nepustili," pravil Kugler. „Chtěli jsme vyhrát, ale také jsme hráli na nulu," doplnil.

Blansko tak zůstalo o bod před Kyjovem. „Chtěli jsme být první, ale pořád je to jenom fotbal," pravil Kugler. Ten by se mimořádnému postupu z druhého místa nebránil. „Pokud nám ho někdo nabídne, nikdo se tomu bránit nebude. Celé Blansko je pro. Postup bych ale přál i Kyjovu," řekl blanenský lodivod.

Ten neměl informace ze souběžně hraného duelu Kuřimi s Vracovem. „Vůbec jsem nevěděl, jak to tam vypadá. Nemám takové věci rád. Soustředili jsme se na svůj výkon," dodal Kugler.

Zprávy z Brněnska neměl ani Ondrůšek. „Ani nevím, jak hráli," pravil deset minut po utkání. Bývalý ligový gólman měl v hlavě nevydařenou druhou část. „Druhý poločas už byl z naší strany nervózní, nakopávali jsme zbytečně dlouhé balony. Nehráli jsme fotbal, který umíme. Nebylo to ono," pronesl Ondrůšek, který s Kyjovem získal ve čtrnácti zápasech třiatřicet bodů. „Třetí místo je možná pro někoho dobré, ale já chci být vždy nejlepší. Mužsto na postup mělo. Chtěli jsme skončit alespoň druzí," uzavřel Ondrůšek.

Bývalý kouč Hodonína a Šardic zatím neví, zda bude v Kyjově pokračovat. „Plán letní přípravy mám už měsíc připravený. Teď jdu ale za šéfem klubu a ten mi řekne, co bude dál," dodal Ondrůšek.

Autor: Libor Kopl (Hodonínský deník)