19.01.2013  |  Boris Hasa

Blansko na úvod přípravy zdolalo Kuřim

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zahájili zimní přípravu vítězně. Svěřenci nového trenéra Jiřího Hajského v kombinované sestavě zdolali na umělé trávě v areálu Boby centra v Brně Kuřim 2:1. V dresu soupeře se představili dva bývalí hráči Blanska - Libor Němec a Jan Janda.

přát., UT Boby Brno, sobota 19.1.2013, 14:00
Sestava: Juran - P. Gromský, Maška, Bubeníček (C), Beneš - Antal, Zouhar, Pokorný, Nečas - Matuška, Majer
střídal: Vašák
Trenér: Jiří Hajský
1FC Kuřim
Branky: 33. Majer, 62. Pokorný - 12. Kuldan

Do prvního přípravného utkání v roce 2013 nastoupili fotbalisté FK Blansko v kombinované sestavě. Kádr již opustil záložník Michal Šenk, který bude na jaře oblékat dres třetiligových Rosic. Ostatní absence zapříčinily nemoci či zranění. S některými hráči vedení klubu intenzivně jedná o pokračování spolupráce.

I přes obtížný terén si oba týmy dokázaly vytvořit několik střeleckých příležitostí. Jako první zahrozili v 8. min. Blanenští, když po uličce Zouhara minul v dobré pozici branku Matuška. Na druhé straně zachránila brankáře Jurana v 11. min. od inkasování levá tyč.

Ve 12. min. se již svěřenci Tomáše Kovandy střelecky prosadili, když únik na Jurana zakončil efektním i efektivním obloučkem František Kuldan - 0:1.

Blansku se podařilo srovnat stav ve 33. min., utěšenou střelou překonal brankáře Kučeru, který v minulosti hájil barvy Ráječka, Jiří Majer - 1:1.

Ve 35. min. mohla Kuřim opět vést. Po centru z pravé strany hlavičkoval na jaře ještě hráč Blanska Jan Janda, David Juran však vytasil skvělý zákrok a bývalému spoluhráči tuto šanci zmařil.

Po změně stran nejprve v 55. min. protáhl po uličce Bubeníčka Nečas tvrdou střelou brankáře Kučeru, aby jej v 62. min. Martin Pokorný překonal po pěkně zahraném trestném kopu - 2:1.

Kuřim dirigovaná z postu obránce zkušeným Liborem Němcem mohla několikrát skóre srovnat, k zoufalství však přiváděl zejména útočníka Jandu brankář Juran, který jej vychytal při čtyřech velmi slibných příležitostech.

„Utkání hodnotím kladně. V prvním poločase byl lepší soupeř, ve druhé půlce my. Celkově bylo utkání dobré, myslím si, že o ten jeden gól jsme byli lepší,“ poznamenal kapitán Blanska Radim Bubeníček.

Další přípravný zápas čeká fotbalisty FK Blansko v pátek 25. 1., kdy se od 17:30 střetnou na umělé trávě ve Svitavách-Lánech s nováčkem divize C TJ Svitavami.

Jiří Hajský, FK Blansko: „Utkáním musím hodnotit z pohledu několika absencí pozitivně. Kuřim byla lepší v prvním poločase, my zase opticky v tom druhém. V prvním poločase jsme se snažili hrát víc na kratší kombinace ve zhuštěném prostoru, což na tomto terénu nešlo. Ve druhém už jsme se terénu lépe přizpůsobili a bylo to znát. Celkově výsledek odpovídá dění na hřišti.“