2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V prvním přípravném utkání v rámci letní přípravy prohráli fotbalisté FK APOS Blansko v kombinované sestavě se Zbrojovkou Brno B 1:3. Jedinou branku vstřelil po změně stran Marek Pernica.

Rozhodčí: Petr Stupka - Jaroslav Matuška

1. poločas: Juran - Bezděk, Oulehla, Fousek, Šíp - Matuška, Kolář, Zouhar, D. Juránek - Pokorný - Sehnal
2. poločas: Bušina - Bezděk (80. Zouhar), Oulehla, Fousek, Šíp - Sedláček, Kolář, Zouhar (65. Majer), Matuška (65. Pokorný) - Sehnal - Pernica

1. poločas: Hladký - Matyska, Foukal, Malík, Janoščín - Vávra, Sus, Kršák, Michna - Kunc, Borák
2. poločas: Veselý - Koubek, Malík, Kršák, Haumr - Vávra, Lidmila, Varaďa, Lutonský - Kunc, Stehlík
Trenér: Petr Maléř

Blansko v prvním přípravném utkání přivítalo na stadionu na Mlýnské Zbrojovku Brno B, za kterou nastoupili i čerstvě přeřazení hráči z A týmu Lukáš Matyska a Lukáš Michna. Trenér Blanska Michal Kugler zkoušel na pozici středního obránce Přemysla Fouska ze Svratky Brno. V záloze pak nastoupil Martin Pokorný, odchovanec ASK Blansko, který naposledy působil v Jedovnicích.

Zbrojovce patřil úvod utkání. Ve 13. min. se uvolnil před vápnem Sus, jehož střela mířila nad Juranovu branku. Brankář Blanska poté za necelé dvě minuty úspěšně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti, kterou vyrazil na roh. Ve 21. min. našel Fousek dlouhým pasem z vlastní poloviny Sehnala, ten prodloužil míč na Matuška, který v obtížně pozici zakončil nedůrazně.

Ve 24. min. pálil levačkou nad ze střední vzdálenosti Bezděk. Zbrojovka B se poté ujala vedení, když po rohovém kopu Boráka zůstal na malém vápně neobsazený Foukal, který poslal míč do sítě - 0:1. Blansko kontrovalo povedenou individuální akcí Zouhara, který se dostal až do vápna, ne jeho zpětnou přihrávku však nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval. Největší šanci ke vstřelení branky si Blanenští vypracovali ve 34. min., když přetažený centr Matušky z pravé strany napálil do pravé tyče D. Juránek.

Po změně stran mohli jako první skórovat Brňané. V 52. min. domácí chybovali v rozehrávce, nájezd Kunce střídající brankář Bušina fantasticky vyrazil, následný lob Stehlíka vykopl z branky Fousek. Zbrojovka však chvíli na to své zaváhání v koncovce napravila, když brejkovou situaci zakončil přízemní střelou k pravé tyči Stehlík - 0:2.

V 63. min. mohl snížit stav Pernica, který postupoval na brankáře Veselého, blanenský útočník zakončil útok střelou, s níž si Veselý dokázal poradit a vyrazil míč na roh. Pernica se dočkal o dvě minuty později, když se po rohu Koláře dobře zorientoval Zouhar, přihrávkou pod sebe našel Pernicu, který trefil odkrytou branku - 1:2. V 69. vysunul Sehnal do úniku Sedláčka, ten po zasekávačce ve vápně míč svému spoluhráči vrátil, Sehnal po uvolnění pálil levačkou nad.

V závěru zápasu ještě zahrozili Blanenští po uličce Pernici, když na poslední chvíli před Majerem hasil nebezpečí brankář Veselý. Na konečných 1:3. upravil v 87. min. Vávra, který obelstil ofsajdovou past a po kličce Bušinovi dopravil míč do prázdné branky.