2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Svěřence Oldřicha Machaly čekal těžký přípravný duel proti prvoligovému Slovácku. Blansko dokázalo s dlouholetým účastníkem nejvyšší soutěže odehrát vyrovnaný zápas, ve kterém dlouho drželo prvoligistu zkrátka, ale nakonec zkušenějšímu sokovi podlehlo 0:3.

přátelské utkání , 22. července 2020, 1.FC Slovácko - FK Blansko

1.FC Slovácko

3:0

Branky: 42. Rezek, 82. Cicilia (pen), 89. Kalabiška.

1. poločas: Trmal – Olšanský, Vincour, Kadlec, Šimko – Pernica Kohút, Daníček, Polášek, Rezek - Kliment.
2. poločas: Trmal – Reinberk, Hofmann, Šimko, Kalabiška – Petržela, Havlík, Sadílek, Kohút (70. Rezek), Navrátil - Cicilia

Maňák - Sukup, Šustr, Straňák, Pospíšil, Lahodný, Kopičár, Harba, Ilko, Žák, Holek, Sedlo, Bartolomeu, Buchta, Štrbák, Neuer, Tulaydan, Strombach, Přerovský, Šíma.

V prvním poločase se žádný z týmů dlouho nemohl střelecky prosadit. Obránci na obou stranách hřiště dělali přesné zákroky a nedovolili, aby se měnilo skóre. Blansko se však snažilo hrát aktivně a dostalo se k rohu ve čtrnácté minutě. Šanci si ale pokryl brankář Trmal, když si stáhl balon ze vzduchu přímo do svých rukou. Míč nespadl za brankovou čáru ani po podobné situaci o pět minut později, kdy opět útočili hosté.

Další možnost Blanska se nabízela ve 25. minutě po rozehrávce Harby, míč ovšem letěl pouze vedle tyče. Řada neúspěšných akcí ukončila až 42. minuta, kdy si na přihrávku zleva naběhl slovácký Jakub Rezek a pohotově vypálil za záda Maňáka. Úvodní dějství tak dopadlo lépe pro Slovácko, které šlo do druhé části zápasu s vedením o jeden gól.

Blansku se naskytla dobrá příležitost ke srovnání skóre v 56. minutě, kdy z přímého kopu ze vzdálenosti okolo třiceti metrů pálil Přerovský, jeho tvrdá rána se nakonec ale mezi tři tyče nevešla. Skóre se neměnilo ani na druhé straně po šanci Kohúta v 64. minutě, kdy domácí hráč v jasné šanci promáchl zhruba z úrovně penaltového puntíku.

Maňák v bráně Blanska se znovu musel zaskvět po občerstvovací pauze v 70. minutě, kdy pohotovým skokem dokázal vyrazit přesně mířenou hlavičku Cicilie. Druhý gól Slovácka tak přinesla až konfrontace stejných hráčů v 83. minutě. Faulu ve vápně se dopustil Neuer a Cicilia svou penaltu umístil nechytatelně k tyči.

Hosté se v závěru snažili alespoň o snížení, v nadějné brejkové situaci ale domácí brankář včasným vyběhnutím zmařil šanci Šímovi. Minutu před koncem pak přišel ještě jeden smolný moment Lukáše Neuera, který si po zmatku ve vápně Blanska srazil míč do vlastní sítě a upravil tak skóre na konečných 3:0.