2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o - Předposlední utkání v rámci zimní přípravy se fotbalistům FK APOS Blansko nepovedlo. Na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích prohráli s lídrem krajského přeboru Vysočiny Polnou vysoko 2:6.

přátelské utkání , 13. března 2011, FK Blansko - Slavoj Polná

2:6

Slavoj Polná

Poločas: 1:2
Branky: 15. Farník, 61. Oulehla

Blanenští v předposledním přípravném utkání před startem jarní části divize přivítali na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích lídra krajského přeboru Vysočiny Slavoj TKZ Polnou.

Soupeři se dokonale povedl vstup do zápasu, když hned ze své první útočné akce ve 2. min. vstřelil úvodní branku utkání po ukázkové střele do pravé šibenice Švancarovy branky. Blansku se podařilo srovnat krok v 15. min., kdy se po faulu na Karáska postavil k přímému kopu Farník a technickou střelou k pravé tyči rozvlnil síť - 1:1.

Z vedení se však naše mužstvo radovalo necelé dvě minuty. To se po akci středem hřiště dostal do úniku zkušený útočník Kaplan, který přízemní střelou k pravé tyči posunul stav na 1:2.

Ve 30. min. vracel po rohu míč do vápna Farník, Nečas posadil centr na hlavu Karáska, který však mířil nad. Pak v rozmezí šesti minut zasáhl proti dvěma nebezpečným střelám dobře Švancara. Na konci poločasu mohl vyrovnat Jelínek, který však po přihrávce Farníka mířil v tísni nad.

Po přestávce nejprve v 51. min. šel na brankáře Karásek, dokázal jej obejít, vracející se obránce mu však nedovolil zakončit. Střelecky velmi produktivní soupeř poté dvěma brankami v rozmezí necelých deseti minut odskočil už na rozdíl tří branek - 1:4. V 61. min. se po dravém průniku přes čtyři hráče dostal až do vápna Oulehla, který střelou na bližší tyč snížil - 2:4.

V 69. min. využili hosté dalšího centru za obranu a po křižné střele k levé tyči to už bylo 2:5. Blanenští pak v rozmezí jediné minuty spálil dvě obrovské šance ke snížení (Farníkově střele chyběla razance, Doležela vychytal brankář). V závěru se Polná prosadila i po rohovém kopu a stanovila konečné skóre v poměru 2:6.