01.05.2017  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Zdeněk Vlach

Blansko neudrželo vedení, s rezervou Slovácka se rozešlo smírně

B l a n s k o - Ani ve 23. kole Fortuna Moravskoslezské ligy se fotbalisté A týmu FK Blansko prvního jarního vítězství nedočkali. V 72. minutě duelu se Slováckem B je sice poslal do vedení svoji čtvrtou brankou v sezóně Luboš Chloupek. Soupeř však o pět minut později dokázal vyrovnat a odvezl si z Údolní bod za remízu 1:1.

23.kolo, sobota 29.4.2017, 16:00 | stadion na Údolní, Blansko
1FK Blansko
Sestava: Floder - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Duda - Chloupek (90. Buchta), Kučera, Kolařík (80. Kratochvíl), Minx (80. Feik) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Píšek, Kratochvíl, Feik, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil
11. FC Slovácko B
Sestava: Semanko - Flasar, Suchý (C), Kucera, Čajka - Pospíšil, Tischler, Křivánek (76. Vaďura), Mareš (76. Vinkler) - Kubala, Yu Kanghyun
Náhradníci: Horáček - Vinkler, Jahoda, Vaďura
Trenér: Pavel Němčický
Poločas: 0:0
Branky: 72. Chloupek - 77. Vaďura
ŽK: 58. Gromský, 62. Koláček, 70. Hanuš, 90. Duda - 51. Tischler, 61. Čajka, 80. Vaďura

Komentář k zápasu

V minulém utkání na hřišti Petřkovic se letos poprvé v sestavě Blanska objevil Stanislav Píšek a svěřenci trenéra Zbořila i díky jeho přispění vybojovali remízu 1:1 a přerušili čtyřzápasovou sérii bez bodového zisku. Proti B týmu Slovácka však vytáhlý obránce znovu usedl pouze na lavičku náhradníků, protože operované koleno ještě není ve stoprocentní kondici. Problémy v obdobné partii těla vyřadily ze hry také útočníka Jana Trtílka, který sledoval zápas pouze v civilu v blízkosti domácí střídačky.

Už v 6. min. si připsal první zákrok domácí brankář Floder, který po standardce Křivánka vyrazil pokus Kubaly. Blanenští si první možnost ke skórování vypracovali v 17. minutě. Kolařík vysunul na pravém křídle Chloupka, po jehož přízemním centru trefil zakončující Kučera pouze brankáře Semanka. Ve 28. min. se po centru Chloupka střetli ve vzdušném souboji domácí útočník Stehlík s brankářem Semankem. Oba aktéři však z tohoto souboje vyvázli bez výraznější újmy. O šest minut později došlo k další konfrontaci těchto hráčů. Stehlík po pasu Hanuše pronikl do vápna, brankář Semanko si s jeho střelou poradil.

Na konci prvního poločasu pak musel být v permanenci domácí brankář Floder. Ten ve 39. min. vytáhl nad břevno trestný kop Křivánka a o tři minuty později si poradil také s šancí Mareše.

Po změně stran a několika neplodných útocích na obou stranách zaujala diváky situace v 60. min., kdy nastřelil míč do malého vápna Stehlík, který si málem srazil do vlastní sítě obránce Flasar, Semanko se však včas přemístil a vzniklé nebezpečí zažehnal. Hostujícího brankáře pak nepřekonal ani o čtyři minuty později zakončující Minx. Snaha domácích přinesla kýžené ovoce až v 72. minutě. Dobře sehranou situaci po autovém vhazování korunoval Kučera precizní přihrávkou ve vápně na LUBOŠE CHLOUPKA, který střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 1:0.

Hosté však už za tři minuty vyslali varovný signál blanenské defenzivě, když po rohovém kopu Tischlera hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Kubala. V 77. min. poslal hostující trenér Pavel Němčický do hry dvojici Vinkler - Vaďura. Tento tah přinesl hostům ze Slovácka efekt už po necelé minutě hry. Po střetu s Hanušem zůstal na půlící čáře na zemi Kubala, přesto hosté pokračovali ve hře a po centru Tischlera umístil hlavou míč za Floderova záda střídající RICHARD VAĎURA - 1:1.

Také domácí trenér Zbyněk Zbořil sáhl v 80. min. k dvojnásobnému střídání, když místo Kolaříka a Minxe se do hry dostali Kratochvíl s Feikem. V 84. min. to byl právě jeden z dvojice střídajících Kratochvíl, který ve vápně našel Kučeru, ten však v pádu zamířil na hranici malého vápna mimo tři tyče. Blanenské útočné snažení vygradovalo v 87. min., kdy Feik vypíchl míč brankáři Semankovi, po Kučerově patičce však tísněný Koláček branku přestřelil. Blansko tak ani na sedmý pokus na jaře nevyhrálo a po remíze 1:1 zůstává se čtyřbodovým odstupem na posledním místě tabulky.

Další utkání čeká fotbalisty A týmu FK Blansko již tuto středu 3. května, kdy se v rámci předehrávaného 30. kola střetnou na hřišti ve Spytihněvi s B týmem FC Fastav Zlín.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - 1. FC Slovácko B 1:1 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 23. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Sigma Olomouc B - Hulín 2:0 (1:0), Kroměříž - Zlín B 2:0 (0:0), Mohelnice - 1. HFK Olomouc 1.1 (0:0), Líšeň - Otrokovice 2:2 (1:2), Uničov - Třebíč 4:1 (1:0), Velké Meziříčí - Vyškov 4:0 (0:0), Hlučín - Petřkovice odloženo na 23. 5. 2017

Ohlasy trenérů

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Podle mě jsme dnes měli k vítězství blíž, než hosté. V předchozích domácích zápasech vyjma 1.kola s Mohelnicí, jsme měli problém se do šancí vůbec dostat a když jsme už dvě tři příležitosti měli, tak jsme to nedokázali proměnit. Dnes jsme se připravili na soupeře, nechali ho hrát na vlastní polovině a snažili se o rychlý přechod po zisku míče. Někdy jsme se zbytečně zbavovali míče nebo jsme udělali lacinou chybu, ale i tak jsme měli dostatek šancí. V první půli měl tutovku Kučera a pak i Stehlík, který neproměnil sólový nájezd. Začátek druhé půle jsme trochu zaspali, ale dokázali jsme tempo vystupňovat a závěr zápasu byl jasně v naší režii. Dostali jsme se do vedení, když Kučera přiklepl míč Chloupkovi a ten prostřelil brankáře Slovácka. Krátce na to jsme ale opět inkasovali laciný gól. Přestali jsme na chvíli hrát, když po faulu zůstal ležet hráč hostí, nepřerušili jsme rychlý kontr, který znamenal vyrovnávací gól. I tak jsme v sobě našli dostatek sil se až do závěru rvát o vítězství a dnes mi je kluků trochu líto, že to nedotáhli do konce. Kučera měl jasnou šanci dát rozhodující branku, ale minul a pak i Koláček netrefil odkrytou bránu po závaru před brankou hostí. Dnes rozhodla špatná produktivita, protože těžko se vyhrává z jedné dvou šancí, ale dnes jsme jich měli dostatek, abychom urvali tři body a ne jen jeden za remízu.“