2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P o l n á / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko ve svém druhém vystoupení v novém divizním ročníku nenavázali na úvodní domácí vítězství s Přerovem. Proti Polné sice svěřenci trenéra Kuglera v poločase vedli díky Přemyslu Fouskovi. Po změně stran však domácí skóre otočili na 2:1.

Delegát: Matyáš

Skočdopole - Bambula, Kučera, Fadrný (C), Caha - Kubec (90. T. Holub), Pražák, Urbánek, Haala (46. J. Holub), Klíma (59. Kavka) - Benda
Náhradníci: Šimek, J. Holub, Kavka, T. Holub, Lovětínský, Vavroušek
Trenér: Vladimír Hekerle

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp - Jarůšek, Kugler, P. Fousek, Nečas (C) (80. O. Blažek) - Ullmann (66. Chlad), Trtílek
Náhradníci: O. Blažek, Kratochvíl, Chloupek, Beránek, Chlad, Prosecký

Blansko se v prvním venkovním utkání nového ročníku divize D představilo na půdě Slavoje Polná. Zde 13. června sehráli svěřenci trenéra Kuglera poslední mistrovské utkání v rámci minulé sezóny. Ještě osm minut před koncem v něm drželi nadějnou remízu 3:3, nakonec však odjeli poraženi po výsledku 6:3. A právě napravit tento nezdar byla hlavní motivace pro toto utkání. V sestavě Blanska došlo oproti vítěznému utkání s Přerovem k jediné změně, když Petra Švancaru, jenž po dohodě klubů vypomáhal farmářskému Tišnovu, zastoupil v útoku vedle Jana Trtílka Ondřej Ullmann.

První šanci ke skórování měli na kopačce domácí fotbalisté a to již ve 4. minutě. Klíma vyslal do úniku Kubce, jehož střelu levou nohu však pozorný Juran dokázal zneškodnit. Blansko odpovědělo po pohledné spolupráci kapitána Nečase s Šípem, následný centr z levé strany poslal hlavou nad branku Ullmann. V 9. min. se po laciné ztrátě míče dostali ke střele domácí, pokus Bendy Juran bezpečně kryl.

Ve 14. min. zužitkovali Blanenští výhodu rohového kop. Na centr Šípa vyskočil v šestnáctce PŘEMYSL FOUSEK, jehož hlavičku domácí odvrátili pouze zpět k nohám blanenského záložníka, jenž nekompromisní dorážkou poslal hosty do vedení - 0:1.

Inkasovaná branka domácí poznamenala a iniciativu převzalo Blansko. V 17. min. při brejkové akci poslal Trtílek míč na Ullmanna, jehož střílený centr na Nečase domácí v poslední chvíli odvrátili do bezpečí. Ve 23. min. provětral rukavice domácího brankáře Skočdopoleho ze standardky Šíp, který střelu blanenského beka vyrazil na roh. Ve 28. min. po centru Šípa a střele Nečase domácí v závaru odvrátili na další roh. Po něm hlavičkoval do náručí brankáře Müller.

První poločas zakončily dva střelecké pokusy domácího Urbánka, při nichž však Juran příliš starostí mít nemusel.

Druhou půli začali Blanenští slibně. Hned ve 46. min. po dobré defenzivní práci P. Fouska oslovil Jarůšek Trtílka a domácí opět hasili odkopem na roh. O dvě minuty později postupoval po pasu Šplíchala na branku Trtílek, přízemní střela blanenského forvarda šla vedle pravé tyče. V 50. min. našel Kučera ve slibné pozici Kubce, jeho pokus však Juran zmagnetizoval a míč skončil v náručí brankáře Blanska. Za pět minut opět zakončoval Kubec, ale ani nadvakrát míč do sítě neprotlačil.

Domácím se podařilo vyrovnat za velkého přispění Blanska především díky nedůrazu ve vzdušném souboji. Střídající Kavka, jenž byl v tu chvíli na hřišti jednu minutu, rozehrál v 62. min. v blízkosti půlicí čáry standardku a centrovaný míč uklidil důrazný PAVEL BENDA za Juranova záda - 1:1.

V 63. min. se blanenští dostali do slibné brejkové situace, po přihrávce Trtílka však Ullmann ideálně nezpracoval míč a připravil se tak o možnost skórovat. V 65. min. získal těsně za vápnem odražený míč Kavka, jehož prudké střele scházelo jen o vlásek více přesnosti. Blanenští vzali toto varování vážně a mohli strhnout vedení opět na svoji stranu. Ještě v téže minutě po Jarůškově hlavičce našel Nečase rozběhnutého Trtílka, který však loženku spálil, když kromě brankáře domácích přeloboval i branku.

V 72. min. po rychlé akci Chlada a Kuglera se Trtílek opět ocitl v pokutovém území, pozorní domácí však tentokrát jeho střelu stihli zblokovat. Udeřilo tak na druhé straně. Po opakovaném centru Kubce z levé strany Juran ideálně neodhadl situaci a přízemní přihrávku posla do poloodkryté hostující branky PETR PRAŽÁK - 2:1. Blansko už šanci ke skórování nemělo a tak z Polné podruhé během dvou měsíců odjíždí s prázdnou.

Další divizní utkání sehrají fotbalisté FK Blansko příští sobotu 22. srpna od 16:30, kdy budou na stadionu na Údolní hostit celek FC Slovan Rosice.

Záznam utkání

Další výsledky 2. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Ždírec nad Doubravou - Hodonín 3:1 (0:1), Přerov - Havlíčkův Brod 0:0, Rosice - Kozlovice 0:0, Tasovice - Stará Říše 1:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Pelhřimov 5:0 (4:0), Šumperk - Uherský Brod 1:2 (0:2), Vrchovina - Bystřice nad Pernštejnem 1:3 (0:3)