B y s t ř i c e / B l a n s k o - Na úvodní dvě jarní vítězství se ve 20. kole divize D nepodařilo navázat fotbalistům A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli na hřišti Bystřice nad Pernštejnem 1:0, když jedinou branku vstřelili domácí ve 45. minutě.

20. kolo , 2. dubna 2016, SK Bystřice nad Pernštejnem - FK Blansko

SK Bystřice nad Pernštejnem

Branka: 45. Mezník
ŽK: 62. Vícha, 92. Chocholáč, 93. Šponar - 83. Koláček
Rozhodčí: Šula - Nejedlý, Křenek
Delegát: Rabušic
Hrací doba: 45+0 ; 45+4

Trávníček (67. Veselý) - Blaha, Vícha (C), Šponar, Mitáš - Sklenář - Adamec (90. Čech), Padrtka, Prášil, Malý - Mezník (85. Chocholáč)
Náhradníci: Urbánek, Chocholáč, Čech, Veselý
Trenér: Martin Maša

Juran - Gromský (80. Beránek), Koláček, Müller, Šplíchal (90. Jarůšek) - Chloupek, P. Mezlík, Schneider, Nečas (C) (84. Kratochvíl) - Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Beránek, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko nastoupilo v totožné sestavě, jako před týdnem v domácím utkání s Vrchovinou. Domácí kouč Maša postrádal pro nemoc záložníka Zbytovského.

Utkání nabídlo 220 divákům dietní podívanou. Blanenští se snažili kombinační hrou rozpohybovat kompaktní domácí blok, ta však postrádala více pohybu a nápaditosti. Bystřice hrozila nejčastěji průniky rychlonohého Adamce, finální fáze však podobně jako hostům vázla.

Až na konci prvního poločasu domácí díky sérii rohových kopů zahrozili. Ten poslední rozehrál ve 45. minutě Sklenář, centr prodloužil Šponar k volnému MICHALU MEZNÍKOVI, který levačkou propálil Jurana - 1:0.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí i nadále obětavě bránili a využívali každou možnost zaútočit z brejku. V 52. min. podběhl Trávníček rohový kop Švancary, hlavička Trtílka však mezi tři tyče nemířila. Vzápětí domácí brankář vyběhl proti pasu Chloupka na Švancaru, míč odvrátil jen k Mezlíkovi, jehož následný pokus však stačil pokrýt. Pro strážce domácí svatyně utkání nešťastně skončilo v 64. min., když se zranil při výkopu a na jeho post putoval obránce Oldřich Veselý.

V 71. min. vybojoval míč u rohového praporku Gromský, jeho centr zakončil pohotově Trtílek, ale jen do míst, kde stál připravený Veselý.

V závěru utkání domácí podnikali protiútoky do vysunuté obranné řady Blanska. Ten nejnebezpečnější se narodil v 84. min., když po Mezníkově přihrávce zakončoval na zadní tyči Adamec, ale výborným zákrokem své mužstvo podržel brankář Juran. Nebylo to však nic platné, protože Blansko nedokázalo vyrovnat ani po posledním rohovém kopu Švancary a hlavičce Schneidera.

Kontumace výsledku

Na zasedání dne 28. 4. 2016 zrušila sportovně-technická komise výsledky utkání 18. kola Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem 2:0 (0:0) a 20. kola Bystřice nad Pernštejnem - Blansko 1:0 (1:0) z důvodu nastoupení hráče Marcela Šponara (Sportovní klub Bystřice nad Pernštejnem) v uvedených utkáních bez platného členství FAČR. Komise navrhla obě utkání zkontumovat ve prospěch druhého klubu, účastnícímu se tohoto utkání a přidělit mu 3 body a aktivní brankový poměr 3:0. O konečném verdiktu se rozhodovalo ve středu 11. května 2016 na zasedání disciplinární komise v Olomouci. Ta výše uvedené návrhy potvrdila a Blansku tak byly přiděleny tři body a aktivní brankový poměr 3:0.

Záznam z utkání

Další výsledky 20. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Uherský Brod 3:0 (1:0), Přerov - Hodonín 1:2 (1:1), Tasovice - Kozlovice 1:1 (0:0), Vrchovina - Havlíčkův Brod 1:1 (1:1), Polná - Pelhřimov 2:0 (1:0), Šumperk - Stará Říše 5:0 (0:0), Žďár nad Sázavou - Ždírec nad Doubravou 1:1 (1:0)