2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko jsou momentálně ve velké pohodě. Pošesté za sebou si svěřenci Karla Jarůška připsali plný počet bodů. Tentokrát jejich formu odnesl Rajhrad, na jehož půdě Blanenští po dvou brankách Jana Trtílka a Michala Šenka a jedné Jana Doležela vyhráli 5:0.

Delegát: Toman

Franzberger - Haňka, L. Fiala, Máša, Skoupý - Nekvapil, Kouřil, Horváth (C), Homola - Sedláček, A. Fiala
Náhradníci: Polák, Neuhybel, Knoflíček, Hledík
Trenér: Jaroslav Janošek

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Beneš (62. Jarůšek), Šplíchal, Pokorný (62. Zouhar), Šenk (71. Mokrý) - Doležel, Trtílek
Náhradníci: Zouhar, Mokrý, Zavoral, Jarůšek, Němec
Trenér: Karel Jarůšek

V předposledním venkovním utkání v roce 2012 zavítali fotbalisté FK Blansko na půdu RAFK Rajhradu, který podobně jako loni bojuje v krajském přeboru o záchranu. I když počasí připravilo pro fotbal hodně nepříjemné podmínky, hrstka diváků, která zavítala na toto utkání, se rozhodně nenudila.

Blansko od začátku produkovalo nátlakový fotbal a na těžkém terénu si vypracovalo řadu šancí. Již v 6. min. po dravém průniku Šenka domácí obrana neuhasila požár ve vlastním vápně a Jan Trtílek nekompromisně trestal toto zaváhání - 0:1.

O tři minuty později domácí brankář Franzberger vyrazil centr Šípa a také dorážku Šplíchala. Ve 14. min. se po vysunutí Šenka dostal do šance Šíp, s následnou střelou i dorážkou blanenského beka si strážce domácí branky poradil.

Ve 23. min. poslal Šíp do šance Doležela, ten se šikovně uvolnil, následnou střelu Franzberger vyrazil, dobíhající Trtílek se však k dorážce nedostal. Blanenský útočník měl „prsty“ také v další akci, která již brankou skončila. To ho přesným pasem našel obránce Maška, Trtílek vyslal na domácí branku prudkou střelu, Franzberger míč vyrazil, ale pouze k Michalu Šenkovi, jenž ho ze vzduchu hlavou poslal do prázdné branky - 0:2.

Ve 30. min. již Blansko vedlo tříbrankovým rozdílem. Beneš nadvakrát vybojoval na hranici vápna míč, z čehož následně těžil Jan Doležel, jehož pohotový lob skončil za zády zkoprnělého Franzbergera - 0:3.

Za dalších pět minut Trtílek vysunul do úniku Michala Šenka a ten se nemýlil - 0:4. Do poločasu zahrozil po rohu Pokorného nebezpečnou střelou kapitán Blanska Bubeníček, jehož střela z hranice vápna těsně minula pravou tyč.

Po změně stran Blansko začalo s vědomím čtyřbrankového vedení vlažně, čehož Rajhrad využil k ohrožení branky Davida Jurana. V 52. min. vystrašil blanenského brankáře nepříjemnou střelou střídající Knoflíček, jehož pokus Juran vytěsnil na břevno. O šest minut později si Juran poradil v krátkém sledu se dvěma střeleckými pokusy domácích.

Po tomto zdviženém prstu Blansko přidalo a do konce zápasu vývoj utkání kontrolovalo. Navíc v 63. min. se po přesném centru Šípa z levé strany podruhé mezi střelce zapsal Jan Trtílek - 0:5. Pro mladého blanenského útočníka to byla již 9. branka z posledních pěti utkání!

V 78. min. mohl Trtílek zkompletovat hattrick. Při brejkové situaci mu míč předložil Šíp, blanenský útočník se však zachoval jako správný týmový hráč a místo zakončení na zlatém podnose daroval branku Doleželovi, který však míč dopravil do sítě z ofsajdového postavení a tak branka uznána nebyla. Ani to však Blanenské mrzet nemuselo, protože si díky šestému vítězství v řadě udrželi tříbodový odstup v čele tabulky.

Další výsledky 12. kola KP:
Novosedly - Kyjov 0:3 (0:1), Bzenec - Boskovice 6:3 (2:1), Ivančice - Sparta Brno 5:0 (1:0), Bosonohy - Mutěnice 1:0 (0:0), IE Znojmo - Kuřim 4:3 (2:1), Podivín - Ráječko 0:1 (0:0), Moravský Krumlov - Rousínov 2:3 (1:2)