2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v sobotu na umělé trávě Sparty Brno třetí přípravné utkání proti domácímu účastníkovi krajského přeboru. Po poločasovém vedení Blanska 1:0 skončilo utkání 2:2, když se za naše barvy dvakrát střelecky prosadil Tomáš Jarůšek.

přátelské utkání , 2. února 2013, FC Sparta Brno - FK Blansko

FC Sparta Brno

2:2

Branky: 60. a 71. Přichystal - 35. a 81. Jarůšek
Rozhodčí: Dohnal

Stehlík - Lerch, Hon, Růžička, Cenek - Zavadil, Makiš, Presl, Ionesteac - Ryšavý, Přichystal
střídali: Hlavinka, Wodecki
Trenér: Rostislav Horáček

Juran - Bubeníček (C), Maška, Beneš - Mokrý - Nečas, Zouhar, Pokorný, Sedláček - Jarůšek, Hansl
střídali: Antal, Vašák, Majer, Paděra, Švancara
Trenér: Jiří Hajský

Výhra, prohra, remíza. Všechny tři možné kombinace výsledků, kterých lze ve fotbale dosáhnout, si již v rámci probíhající zimní přípravy vyzkoušeli fotbalisté FK Blansko. S aktuálně 5. týmem krajského přeboru Spartou Brno Blanenští sehráli vyrovnanou partii, která nakonec dospěla do nerozhodného stavu.

V útoku Blanska nastoupil vedle Tomáše Jarůška kotvrdovický útočník Ladislav Hansl (r. 1987), který je v Blansku podobně jako před rokem na testech.

Naopak pro jarní část se bude muset nový blanenský trenér Jiří Hajský obejít bez služeb pětice Šplíchal (pravděpodobně bude hostovat v TJ Svitavy), Marák (konec hostování z Kopřivnice, na testech v juniorce Vysočiny Jihlava), Doležel (konec hostování ze Zbrojovky Brno, nyní FC Dosta Bystrc), Šíp (bude hostovat v FC Dosta Bystrc) a Šenk (konec hostování z Rakovce Kotvrdovice, odchod do FC Slovan Rosice).

V prvním poločase příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Nový muž v sestavě Hansl mohl trenéru Hajskému udělat radost po 20 minutách hry, kdy se dostal do slibné příležitosti, jeho lob však kromě brankáře Stehlíka přeletěl i domácí svatyni. Blansko i tak dokázalo první poločas vyhrát, když se ve 35. min. přesnou přízemní střelou prosadil Tomáš Jarůšek - 0:1.

Po změně stran se podařilo domácí Spartě skóre otočit, když nejprve v 60. min. vyrovnal Přichystal, aby se o deset minut později mohl stejný hráč radovat ze své druhé branky - 2:1.

Blanenští však dokázali stav srovnat. V 81. min. po centru Pokorného skóroval opět Tomáš Jarůšek - 2:2. Ten dokonce mohl za chvíli zkompletovat hattrick, ale jeho sólo dokázal domácí brankář zlikvidovat.

Další přípravné utkání čeká A tým FK Blansko následující sobotu 9. 2., kdy se od 13 hod. představí na umělé trávě v Bohunicích, proti místnímu diviznímu celku Tatranu. Za měsíc svěřenci trenéra Hajského odcestují na soustředění, které by mělo proběhnout 1. - 3. 3. v Morkovicích.