2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Solidní partii s Prostějovem sehráli fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila druholigového soupeře notně potrápili a o cennou remízu přišli deset minut před koncem.

Diváků: 130

Floder - Gromský, Píšek (64. Minx), Hanuš, Koláček - Chloupek (75. Feik), Kučera (64. Kolařík), Kolařík (46. Kratochvíl), Minx (46. Duda) - Stehlík, Trtílek
Náhradníci: Juran - Duda, Kratochvíl, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil

Halouska (46. Neoral) - Machynek (62. Hladík), Malý, Rus (46. Schuster), Hýbl (40. Sečkář) - Hirsch, Elšík, Pančochář (62. Skwarczek), Alaverdašvili - Píchal (62. Fládr), Kroupa (62. Zapletal)
Náhradníci: Neoral - Hladík, Skwarczek, Sečkář, Zapletal, Fládr, Schuster
Trenér: Petar Aleksijević

V rámci osmého utkání zimní přípravy A týmu se v Blansku představil papírově nejsilnější soupeř, druholigový 1. SK Prostějov. V jeho sestavě se vyjma Josefa Čtvrtníčka představily postupně všechny zimní posily včetně té nejčerstvější Gruzínce Georga Alaverdašviliho. Pouze v civilu sledoval snažení svých spoluhráčů zkušený obránce Martin Sus, kterého zlomená žebra vyřadila ze hry minimálně pro začátek jarních bojů ve Fotbalové národní lize, která své brány otevře již příští víkend.

Trenér Blanska Zbyněk Zbořil měl již k dispozici záložníka Jakuba Kučeru, který zahájil zimní přípravu v mateřské Zbrojovce a poté laboroval se zraněním zad. V tomto týdnu se již připojil k týmu a nechyběl tak ani v základní sestavě.

Domácí vstoupili do utkání s favoritem aktivně a úvodních 20 minut soupeře svým pohybem a útočnými výpady notně zaskočili. Ve 4. min. po pasu Píška pronikl do vápna Minx, na jehož centr před brankou těsně nedosáhl Stehlík. V 7. min. Stehlík při přečíslení tři na dva přihrál na Minxe, jehož tečovaná střela minula pravou tyč. Z další útočné akce už Blanenští udeřili. Hanuš vybojoval míč pro Minxe, ten poslal milimetrovou přihrávku do běhu JANU TRTÍLKOVI, který z jedničky propálil Halousku - 1:0.

Ve 21. min. Hanuš našel dlouhým pasem na pravé straně Chloupka, který předložil do vápna centr na naskakujícího Stehlíka, jehož hlavička mířila nad. Po půlhodině hry měli domácí k dispozici trestný kop z hranice šestnáctky, pro Kučeru však byla branka příliš nízká.

Ve 37. min. využili zkušení hosté odkrytého středu pole a po přihrávce, která pronikla až za blanenskou obranu, se prosadil LUBOMÍR MACHYNEK - 1:1. Za čtyři minuty pak Prostějovští po pěkné souhře na jeden dotek skóre otočili, když pohotovou střelou překonal Flodera ROBIN ELŠÍK - 1:2.

Těsně před odchodem do kabin pak viděli diváci podařený trestný kop zkušeného útočníka Karla Kroupy a neméně efektní zákrok brankáře Flodera, jehož výkon bedlivě sledoval bývalý reprezentační brankář Luděk Mikloško, mimochodem rodák z Prostějova.

Ani po změně stran nebylo Blansko pro druholigový celek pouhým sparingpartnerem. V 66. min. se mu navíc podařilo skóre srovnat. Přímočará akce začala u Kratochvíla, po jehož přihrávce unikl po pravé straně Chloupek a jeho následný centr uklidil do sítě JINDŘICH STEHLÍK - 2:2.

Kvalitní střetnutí nakonec vítěze mělo. Deset minut před koncem si na ideální centr naskočil ZDENĚK FLÁDR a hlavou rozhodl o výsledku utkání - 2:3. V 88. min. si pak druhý brankář Prostějova Neoral poradil se štiplavou střelou Minxe.

Symbolicky tak generálku před zahájením jarní části druholigové sezóně zvládli Prostějovští vítězně a toto vítězství ve světle dnešní události dostalo zcela jiný význam. Dnes totiž ve věku 68 let zemřel předseda 1. SK Prostějov pan Petr Langr, přesto hráči k dnešnímu přípravnému utkání v Blansku nastoupili a prokázali tak více než jen pověstný profesionalismus. Vedení FK Blansko touto cestou vyjadřuje všem hráčům a členům 1. SK Prostějov upřímnou soustrast.