2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli další domácí duel s týmem bezprostředně ohroženým sestupem. Svěřenci kouče Hajského si poradili s Napajedly poměrem 1:0, když jedinou trefu obstaral dorostenec Michal Zouhar. Blansko si tak i pro příští sezónu zajistilo divizní příslušnost.

Delegát: Lenfeld

Juran - Gromský, Šplíchal, Čoupek, Müller - M. Skoupý (57. M. Zouhar), T. Zouhar (82. Buchta), Nečas (C), Pospíšil - Trtílek (62. Horáček), Koudelka
Náhradníci: Šafařík, Hansl, Vágner, M. Zouhar, Horáček, Buchta, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Krajča (C) - Pantálek, Kostka, Zavadil, Bejtkovský - Žáček - Železník, Huťka, Crla, Trochta (79. Zelinka) - Postava
Náhradníci: Havránek, Zelinka, Ratiborský, Čáp
Trenér: Petr Zapletal

Do Blanska přijela Napajedla prodloužit třízápasovou vítěznou sérii. Třetí tým od konce se intenzivně snaží zachránit divizi. Blansko začalo lépe. Ve 3. minutě propadl Koudelkův trestný kop vedle tyče, o chvíli později ve skrumáži zkoušel překvapit gólmana Napajedel M. Skoupý, ale mířil mimo. V 8. minutě načal Trtílek místo přihrávky Koudelkovi přehlídku slabých střel do náruče gólmana. Zakončení si Trtílek zopakoval za čtyři minuty, tentokrát hlavou po lobu Koudelky.

Do klubu opatrných střelců se ve 14. minutě přidal i Pospíšil po další povedené Koudelkově přihrávce. Blansko bylo v úvodní čtvrthodině jasně lepší, i když se stejně jako hosté nedostalo k nebezpečné střele. V 18. minutě se marně pokoušel obstřelit gólmana Napajedel Koudelka, pak zazlobili i hosté. Ve 21. minutě posunul Postava míč Železníkovi, s jeho tečovanou střelu si však Juran s přehledem poradil. O chvíli později předváděli domácí dlouhou kombinaci jako ze španělského fotbalu na jeden dotek, jen přitom zapomněli na to, že se fotbal hraje hlavně na góly.

Na druhé straně před Juranem zachránil situaci Gromský. Z dalšího brejku se hnal do zakončení Bejtkovský, ovšem přestřelil bránu. Stejně jako Huťka o minutu později. Ve 29. minutě zachránil další nebezpečnou situaci pohotovým skluzem Juran. Ve 34. minutě rozehrál roh Koudelka, dostal se i k odraženému míči a znovu nacentroval do vápna, Čoupek pak hlavičkoval vedle tyče. Na druhé straně zakončil Postava pouze Juranovi do náruče. Hlavní rozhodčí pískal celý zápas přísně a velice přesně, pouze pomezní si občas pletl strany a dvakrát ovlivnil hru opačným verdiktem. V prvním poločase hrálo Blansko hezčí fotbal, hosté se postupně osmělovali k brejkům, ale vyložené gólové střely si nevytvořili. Domluva v kabinách byla jasná, domácí chtěli víc střílet, hosté využít brejků.

Obraz hry se přesto po přestávce moc nezměnil. Koudelkovu propagační střelu z hranice vápna v 49. minutě brankář hostí pohodlně vykryl, po skrumáži se pak nastřelili domácí hráči navzájem. V 55. minutě Trtílek doháněl ztracený míč a nepříjemně se po skluzu narazil o zábradlí. Stoprocentní Koudelkovu šanci, kdy v 59. minutě ve vápně jen nakopl míč gólmanovi, už blanenský kanonýr moc nesledoval, na nosítkách opustil hřiště.

Celý zápas velice aktivní Koudelka, který rozehrával všechny standardky a neúnavně připravoval finální přihrávky roztleskal fanoušky v 62. minutě. Krásně se uvolnil a napálil břevno.

Branky se diváci přece jen dočkali. V 65. minutě se prosadil po standardce po faulu na Koudelky střídající MICHAL ZOUHAR. V malém vápně se dostal k odražené střele a měl dost času vybrat si, kam míč pošle - 1:0.

V 66. minutě přišel klíčový moment druhého poločasu. Postava se parádně trefil a Juran vytáhnul ještě lepší zákrok, míč vytěsnil z rohu brány. Další branka ani tutovka už nepřišly, neujaly se ani dlouhé míče, které hledaly Koudelku. Blansko se tak radovalo z těsného, ovšem zaslouženého vítězství. „Šancí jsme měli víc, jenže jsme je nedotáhli do konce. V kabině jsme si řekli, že musíme víc střílet, v první půlce jsme vystřelili jednou. Bohužel jsme to netrefovali, naštěstí tam ten jeden gól spadnul," ulevilo se po závěrečném hvizdu Davidu Juranovi.

Další výsledky 26. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Velké Meziříčí 4:1 (3:0), Bohunice - Pelhřimov 3:2 (1:1), Bystřice nad Pernštejnem - Líšeň 0:4 (0:1), Vyškov - Bystrc 5:3 (2:1), Tasovice - Uherský Brod 5:1 (2:0), Polná - Vrchovina 4:6 (2:2), Stará Říše - Rosice 2:3 (1:2)