21.02.2016  |  Boris Hasa

Blansko se farmářským Tišnovem rozešlo smírně

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se v osmém přípravném utkání v rámci zimní přípravy střetli s lídrem 1.A třídy, skupiny A Tišnovem. Na umělé trávě Nordic Brno svěřenci trenéra Zbořila tentokrát nezopakovali předchozí kvalitní výkony a doklopýtali k remíze 2:2.

přát., Nordic Brno, neděle 21.2.2016, 14:00
2AFK Tišnov
Sestava: Jícha - Bartoš, Panovský, Bílek, Chlup - Marvan, Kuldan, Bubeníček, Zdražil - Krejčíř, Traoré
střídali: Pospíšil, Mičánek
Trenér: Jiří Hajský
Sestava: Juran - Gromský (20. Jarůšek), Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas, Kratochvíl - Chloupek, Trtílek, Buchta - P. Švancara
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 34. Krejčíř, 59. Mičánek - 32. Trtílek (as. Chloupek), 66. P. Švancara z pen.
Rozhodčí: Leinweber

Obě mužstva postrádala vinou zranění či nemoci několik hráčů základního kádru. Úvodní šanci v utkání si vypracovali Blanenští. V 11. min. tišnovská obrana lehce tečovala centrovaný míč Trtílka, ten se dostal k Buchtovi, jenž na zadní tyči zakončoval pohotově, ale branku přestřelil.

V 15. min. se dostal do pokutového území Traoré, ale jeho střelu stačil pozorný Müller, který se po zranění vrátil do blanenské sestavy, zablokovat. Na druhé straně přešel P. Švancara individuálně přes dva protihráče, jeho ideální pobídku nezužitkoval Nečas, jehož střela skončila nad. Za dvě minuty se dostal do úniku P. Švancara, brankář Vícha si s jeho technickým pokusem poradil. A do třetice se P. Švancara ve 20. min. proháčkoval do šestnáctky, nabíhající Chloupek však neměl ideálně načasovaný náběh a tak se k ohrožení branky nedostal.

Ve 23. min. mohl skóre otevřít Koláček, jeho střelu do poloodkryté branky stačil jeden z dobíhajících protihráčů obětavě zastavit. Ve 30. min. vybídl Traoré ke střele Kuldana, Juran nadvakrát zkrotil míč ve svých rukavicích. Za dvě minuty se poprvé měnilo skóre. Další navrátilec do sestavy Blanska po zranění Jarůšek přetaženým centrem našel Chloupka, ten vrátil míč před branku, kde jej rybičkou poslal do sítě JAN TRTÍLEK - 0:1.

Tišnov dokázal okamžitě přispěchat s odpovědí. Za obrannou linií se ocitl nepokrytý JAKUB KREJČÍŘ, jenž si mazácky poradil s Juranem a poslal míč k pravé tyčce - 1:1. Blanenští se snažili rovněž co nejrychleji strhnout vedení opět na svoji stranu. Ve 36. min. po pobídce Švancary neuspěl ani nadvakrát Nečas. V poslední minutě první půle se pak po pasu Koláčka dostal do střelecké pozice Švancara, ale na vyběhnuvšího Víchu vyzrát nedokázal.

Druhý poločas odstartovala střela Nečase nad branku. Za Tišnov se v 57. min. pokoušel individuálně prosadit Traoré, ale jeho tvrdé střele scházela přesnost. Za dvě minuty využil nepřesné malé domů na Jurana TOMÁŠ MIČÁNEK, pro něhož už nebylo problém poslat míč do opuštěné branky - 2:1.

V 65. min. mohl po přihrávce Jarůška vyrovnat Chloupek, ale střela mu ideálně nesedla a tak si pro míč došel brankář Vícha. Poté si ve vápně pomohl při zpracování míče rukou Bílek a z nařízené penalty vyrovnal PETR ŠVANCARA - 2:2. V 77. min. pálil ze standardky Chloupek, ale jeho pokus končil na horní síti. V 83. min. se individuálně prosazoval Krejčíř, střelu na bližší tyč Juran vyrazil. Na konečné remíze pak už nic nezměnil ani v 90. min. roh Chloupka a hlavička Šplíchala.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Pouze prvních dvacet minut snese z naší strany přísnější měřítko. V tu dobu jsme kontrolovali hru, měli 4 vyložené šance, které jsme některé až trestuhodně zahodili, ale pak už není co hodnotit. Po zranění Gromského jsme neměli možnost ani do toho sáhnout a oživit hru střídáním. Někteří kluci hráli se zraněním nebo zdravotním problémem, jiní zápas neutáhli kondičně. Výsledkem toho byl velmi špatný výkon, který neměl šanci na úspěch. Chybělo tomu to, co nás zdobilo v posledních zápasech. Náběhové věci ze stran, kvalitní rychlý přechod nahoru a samozřejmě k tomu přispěla absence Mezlíka a Schneidera, kteří jsou pro tu nadstavbu klíčoví hráči. Víc se v tom pitvat nechci, zápas si zhodnotíme v kabině, ale dnes jsme zůstali hodně za svými možnostmi.“

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu