2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se v osmém přípravném utkání v rámci zimní přípravy střetli s lídrem 1.A třídy, skupiny A Tišnovem. Na umělé trávě Nordic Brno svěřenci trenéra Zbořila tentokrát nezopakovali předchozí kvalitní výkony a doklopýtali k remíze 2:2.

přátelské utkání , 21. února 2016, AFK Tišnov - FK Blansko

AFK Tišnov

2:2

Poločas: 1:1
Branky: 34. Krejčíř, 59. Mičánek - 32. Trtílek (as. Chloupek), 66. P. Švancara z pen.
Rozhodčí: Leinweber
Diváků: 100

Jícha - Bartoš, Panovský, Bílek, Chlup - Marvan, Kuldan, Bubeníček, Zdražil - Krejčíř, Traoré
střídali: Pospíšil, Mičánek
Trenér: Jiří Hajský

Juran - Gromský (20. Jarůšek), Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas, Kratochvíl - Chloupek, Trtílek, Buchta - P. Švancara
Trenér: Zbyněk Zbořil

Obě mužstva postrádala vinou zranění či nemoci několik hráčů základního kádru. Úvodní šanci v utkání si vypracovali Blanenští. V 11. min. tišnovská obrana lehce tečovala centrovaný míč Trtílka, ten se dostal k Buchtovi, jenž na zadní tyči zakončoval pohotově, ale branku přestřelil.

V 15. min. se dostal do pokutového území Traoré, ale jeho střelu stačil pozorný Müller, který se po zranění vrátil do blanenské sestavy, zablokovat. Na druhé straně přešel P. Švancara individuálně přes dva protihráče, jeho ideální pobídku nezužitkoval Nečas, jehož střela skončila nad. Za dvě minuty se dostal do úniku P. Švancara, brankář Vícha si s jeho technickým pokusem poradil. A do třetice se P. Švancara ve 20. min. proháčkoval do šestnáctky, nabíhající Chloupek však neměl ideálně načasovaný náběh a tak se k ohrožení branky nedostal.

Ve 23. min. mohl skóre otevřít Koláček, jeho střelu do poloodkryté branky stačil jeden z dobíhajících protihráčů obětavě zastavit. Ve 30. min. vybídl Traoré ke střele Kuldana, Juran nadvakrát zkrotil míč ve svých rukavicích. Za dvě minuty se poprvé měnilo skóre. Další navrátilec do sestavy Blanska po zranění Jarůšek přetaženým centrem našel Chloupka, ten vrátil míč před branku, kde jej rybičkou poslal do sítě JAN TRTÍLEK - 0:1.

Tišnov dokázal okamžitě přispěchat s odpovědí. Za obrannou linií se ocitl nepokrytý JAKUB KREJČÍŘ, jenž si mazácky poradil s Juranem a poslal míč k pravé tyčce - 1:1. Blanenští se snažili rovněž co nejrychleji strhnout vedení opět na svoji stranu. Ve 36. min. po pobídce Švancary neuspěl ani nadvakrát Nečas. V poslední minutě první půle se pak po pasu Koláčka dostal do střelecké pozice Švancara, ale na vyběhnuvšího Víchu vyzrát nedokázal.

Druhý poločas odstartovala střela Nečase nad branku. Za Tišnov se v 57. min. pokoušel individuálně prosadit Traoré, ale jeho tvrdé střele scházela přesnost. Za dvě minuty využil nepřesné malé domů na Jurana TOMÁŠ MIČÁNEK, pro něhož už nebylo problém poslat míč do opuštěné branky - 2:1.

V 65. min. mohl po přihrávce Jarůška vyrovnat Chloupek, ale střela mu ideálně nesedla a tak si pro míč došel brankář Vícha. Poté si ve vápně pomohl při zpracování míče rukou Bílek a z nařízené penalty vyrovnal PETR ŠVANCARA - 2:2. V 77. min. pálil ze standardky Chloupek, ale jeho pokus končil na horní síti. V 83. min. se individuálně prosazoval Krejčíř, střelu na bližší tyč Juran vyrazil. Na konečné remíze pak už nic nezměnil ani v 90. min. roh Chloupka a hlavička Šplíchala.