2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R o s i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko mají za sebou poslední mistrovský zápas v roce 2013. Svěřenci trenéra Hajského se v rámci předehrávky 16. kola Moravskoslezské divize, skupiny D museli sklonit před Rosicemi, kterým podlehli na jejich hřišti 1:3. Jedinou branku vstřelil v polovině prvního poločasu Jan Trtílek.

Delegát: Vidlák

Lengál - Havlásek, Huška, Klusák, Vítámvás - Chlup (78. Těžký), Selinger, Lang, Pšikal (88. Prinz) - Malata (C) (90. Šenk), Živný
Náhradníci: Šenk, Prinz, Čejka, F. Těžký
Trenér: Petr Čejka

Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Vágner - Daněk - Horáček, Presl (46. Nečas), Pokorný (84. Michálek), Buchta (57. Hepp) - Trtílek (72. Hansl)
Náhradníci: T. Zouhar, Nečas, Hansl, Michálek, Hepp, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

V předehrávce úvodního kola druhé poloviny sezóny zavítali fotbalisté FK Blansko do Rosic. Trenér Hajský nemohl počítat se zraněným triem Bubeníček, Ullmann, Pospíšil, tréninkové manko dohání O. Skoupý, pouze na lavici náhradníků pak usedl vinou ne 100% zdravotního stavu T. Zouhar, který doposud nechyběl na hřišti ani minutu. V tomto směru již zůstal v kádru Blanska jediný hráč - brankář Juran.

Domácí nastoupili do utkání patřičně nažhaveni oplatit Blansku porážku z úvodního kola 1:3. Jako první se však do zakončení dostali Blanenští, pokus Vágnera v úvodní minutě Lengál pokryl. Rosice odpověděly po spolupráci Malaty a Živného, střelu druhého jmenovaného Juran vytáhl na roh. V 6. min. se opět s míčem prosadil přes blanenskou obranu Malata, následný volej Langa skončil v ochranné síti. Přesně seřízená mířidla neměl ani v 10. min. rosický Pšikal, který po centru Živného vypálil vysoko nad.

V 21. min. vybídl Malata centrem ze standardky naskakujícího dlouhána Hušku, jehož hlavička proletěla vedle levé tyče Juranovy svatyně. Domácí obránce si poté ve 25. min. vybral slabší chvilku, když si dal míč na dlouhou nohu, toho využil pozorný Pokorný, který bez váhání vysunul do úniku Jana Trtílka a ten svoji sedmou brankou v sezóně poslal Blansko do vedení - 0:1.

Rosičtí se snažili co nejrychleji vyrovnat, což dokumentoval průnikem do šestnáctky Chlup, ztroskotal však na pozorném Juranovi. Ve 30. min. pak blanenský brankář kryl pokus Langa. Ve 33. min. našel Živný přesným pasem nabíhajícho Pšikala, který se v zakončení ukvapil a z výhodné pozice mezi tři tyče nezacílil. Tlak žlutočerných vyvrcholil ve 37. min., v níž Huška vysunul Malatu, ten po průniku do pokutového území udělal kličku i Juranovi, zpětnou přihrávkou našel Martina Živného, který prostřelil vše před sebou - 1:1.

Ve 42. min. domácí kapitán Malata předvedl podobnou akci jako u vyrovnávací branky, po kličce Juranovy hasil nebezpečí na brankové čáře pozorný kapitán Blanska Maška.

Do druhého poločasu poslal kouč Hajský na místo Presla do hry Nečase. Ten se v minulém utkání podílel na zisku bodu proti Velkému Meziříčí, když jednu branku dal a na další přihrál. V nedělním utkání zaznamenal pro Medlánkám v dresu B týmu hattrick. Svoji dobrou formu mohl blaneský záložník brzy potvrdit. V 51. min. se prosadil přes Havláska, poslal přihrávku na Trtílka, nebezpečí z pohledu domácích hasil v hodině dvanácté Huška.

Uhodilo tak na druhé straně. V 52. min. si v době, kdy byl za postranní čarou ošetřován obránce Buchta, převzal míč Petr Malata, navedl si ho do středu pole a nechytatelnou střelou do levé šibenice otočil stav ve prospěch Rosic - 2:1.

Navíc v 53. min. po standarce domácího kapitána napálil odražený míč na branku Lang, zblokovaný pokus si našel Chlup, který oslovil Jana Pšikala a ten navýšil vedení domácích - 3:1.

V 53. min. se pokoušel o korekci skóre Trtílek, který individuální akci zakončil svižnou střelou, Lengál míč vytěsnil na roh. Za pět minut pak po kombinaci na pravé straně v podání Horáčka, Trtílka a centrujícího Gromského zakončil slabou hlavičkou Hepp. V 73. min. si dobře splnil obranné povinnosti Gromský, když dvakrát v krátkém sledu zblokoval pokusy domácích hráčů. Následně po rohu Pšikala těsně minul branku z voleje zakončující Živný.

V 82. min. po rohovém kopu Blanska šli domácí do přečíslení pět na dva, z pohledu hostů vše brilantně vyřešil obránce Gromský, který znemožnil přihrát Pšikalovi na osamoceného spoluhráče. V 86. min. střílel po závaru ve vápně nepřesně Vítámvás. Následně byl na druhé straně hřiště faulován v blízkosti velkého čtverce Hansl, trestný kop namířil Müller pouze do zdi. Poslední ohrožení domácí branky měl v 88. min. po přihrávce Michálka na svědomí Hansl, ale jeho tečovaný pokus skončil pouze rohovým kopem.

Další výsledky 16. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Líšeň - Uherský Brod 1:2 (1:1), Velké Meziříčí - Napajedla 1:0 (1:0), Stará Říše - Hodonín 2:1 (1:0), Vyškov - Slavoj Polná 2:0 (1:0), Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem 2:2 (2:0), Bystrc - Bohunice 3:0 (1:0), Vrchovina - Pelhřimov 2:0 (0:0), hráno 9. 10.