2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko remizovali v dohrávce 8. kola divize D s loňským účastníkem MSFL Žďárem nad Sázavou v domácím prostředí 0:0. Oba týmy byly blízko ke vstřelení branky, brankářům však celkem třikrát pomohla v prvním poločase branková konstrukce.

Delegát: Vidlák

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller (32. Šíp), Čoupek (C) - Buchta (62. Nečas), M. Zouhar (73. Novák), Jukl, Levai - Ullmann, Jelínek
Náhradníci: Šíp, T. Zouhar, Nečas, Jarůšek, Novák, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Hanus - Veselý, Turek, Šindelka, Vomela (C) - Kunstmüller (83. Toufar), Bureš, Doležal, Šandera (63. Mašek) - Russ, Jurnečka (74. Ločárek)
Náhradníci: Toufar, Mašek, Ločárek, Hajný
Trenér: Pavel Kubiš

V dohrávce 8. kola chtělo Blansko po třech venkovních utkáních v řadě před vlastním publikem po měsíční přestávce naplno bodovat. Trenér Grmela musel opět měnit sestavu. V poslední zápase v Otrokovicích se zranil střelec jediné branky Jakub Krejčíř a Jan Trtílek. Hrát naopak mohl David Jukl a Martin Levai. Z farmářského Bořitova vypomohl jeho kapitán a blanenský odchovanec Miroslav Jelínek a také bývalý hráč Rosic Martin Novák, který však usedl jen mezi náhradníky. Mezi nimi zůstali také T. Zouhar, Nečas a Šíp.

Zápas zahájily soupeři bez ofenzivní bázně. Již ve 2. min. si Russ svoji aktivitou vynutil rohový kop. Ten rozehrál kapitán Vomela, zakončující Russ mířil těsně vedle pravé tyče. Blansko kontrovalo ve 4. min. sklepnutím Ullmanna na M. Zouhara, který v pokutovém území předvedl šikovnou otočku, z výhodné pozice ale branku minul. V 6. min. po Čoupkově zpětné přihrávce otálel s odkopem brankář Juran, až nastřelil dotírajícího Russe, od jehož těla míč putoval do levé tyče a poté do autu. Za necelou minutu pak po levé straně pronikl do šestnáctky Šandera, jeho muška byla bohužel pro hosty vychýlená.

V 18. min. se Jurnečka po autovém vhazování dostal od poloviny hřiště až před domácí velké vápno, kde jeho střelu tečoval Müller na roh. Ve 24. min. po Čoupkově rohu hlavičkoval Šplíchal, hostující Vomela míč hlavou poslal na další roh. Ten zakončil Čoupek hlavou, ovšem nepřesně. Ve 30. min. vybídl Russ ve vápně ke střele Bureše, jenž orazítkoval břevno Juranovy svatyně. Chvíli poté musel domácí trenér vystřídat, svalové problémy nedovolily dále ve hře pokračovat Müllerovi, místo něhož šel do hry Šíp.

Ke konci prvního poločasu Blanenští zintenzivnili své útočné snažení. Ve 37. min. nebezpečný trestný kop Levaie skončil vedle levé tyče. O dvě minuty později po další standardce a signálu dvojice Jukl - Levai, hlavičkoval po centru druhého jmenované Gromský zblízka nad branku. Ve 40. min. přetlačil M. Zouhar v souboji obránce Šindelku, následnou zpětnou přihrávku domácího záložníka netrefil v nadějné pozici dobře Jelínek, míč následně poslal hlavou do břevna Levai. Ve 42. min. pálil Levai při závaru ve vápně pouze do houštiny těl před sebou. Ve 44. min. pak před dotírajícím Buchtou na poslední chvíli míč ukopl do bezpečí brankář Hanus.

Po změně stran se snaha obou týmů o překonání soupeřovy obrany častokrát měnila v křeč. V 50. min. kryl pokus Jurnečky Juran. V 56. min. se domácí po sérii přihrávek dostali před pokutové území, centr Levaie na zadní tyč odhlavičkoval před Buchtou na roh Šindelka. Po následném centru Jukla chyběla střela Levaie přesnost. V 63. min. oslovil Ullmann Jelínka, který ve skluzu trefil pouze vybíhajícího Hanuse. Hru Blanska poté oživil střídající Nečas. Domácí však neudeřili ani z dalších dvou rohů v 72. minutě. Na druhé straně zblokoval v 75. min. nebezpečnou střelu Maška důsledný Šplíchal.

Závěr utkání mohl misky vah překlopit na obě strany. V 83. min. po přihrávce Vomely obelstil ofsajdovou past domácích Kunstmüller, který v sólovém nájezdu nepřihrál na ještě lépe postaveného Maška a jeho přízemní střelu Juran vytěsnil na levou tyč. V 86. min. pak po přihrávce Jukla střílel Ullmann ve vápně vedle pravé tyče. V 90. min. pak Nečas přetáhl centr na Jukla, ten vrátil míč před branku, kde ho Jelínek v dobré pozici nastřelil pouze do svého spoluhráče Čoupka. Zápas tak skončil zaslouženou dělbou bodů. Již v sobotu Blansko čeká další domácí bitva, když od 15:00 přivítají na Údolní FC Slovan Rosice.

Další výsledky 8. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

27.9. Otrokovice - Uherský Brod 2:0 (1:0), Napajedla - Bystřice nad Pernštejnem 0:2 (0:1), 28.9. Velké Meziříčí - Pelhřimov 2:0 (0:0), Havlíčkův Brod - Mutěnice 4:3 (2:0), Vrchovina - Hodonín 1:0 (0:0), 8.10. Polná - Tasovice 4:0 (3:0), Rosice - Stará Říše 0:2 (0:1)