2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si v rámci 12. kola divize D připsali na své konto čtvrté vítězství v sezóně. To se však nerodilo vůbec lehce, když Pelhřimov byl v prvním poločase nebezpečnější. Po přestávce však zaúřadoval Tomáš Zouhar, který se podílel na obou brankách domácích.

Delegát: Brtníček

Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil, T. Zouhar, Presl, Horáček, Nečas (46. Hepp) - Trtílek (50. Hansl)
Náhradníci: Daněk, Hansl, Hepp, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Moravec - Mádl, Čížek, Naniáš, Klofáč (78. Vacek) - Bartoň, Niederle, Sládok (46. Kmoch), Liška (68. Homolka) - Benda, Krtek (C)
Náhradníci: Kmoch, Homolka, Vacek, Ryšavý, Dvořák
Trenér: Leoš Mitas

Domácí nastoupili oproti minulým utkáním v sestavě s jediným klasickým útočníkem a s vystuženým středem pole. Tento fakt se na jejich herním projevu podepsal pozitivně, zejména pak po změně stran. Jako první se v 6. min. dostali k ohrožení branky domácí. Maška vybojoval míč, vysunul Trtílka, ten našel Pospíšila, s jehož slabou střelou si brankář Moravec poradil. Podobná situace se opakovala také v minutě 14., tentokrát Trtílkův nebezpečný centr, po Maškově vysunutí, odvrátili Pelhřimovští na roh.

Hosté se v ofenzivě také nechtěli nechat zahanbit. Nebezpečný protiútok vedl ve 20. min. Liška, jehož centr na Krtka odvrátil do bezpečí pozorný brankář Juran. Za pět minut pak Presla odstavil od míče Krtek, jehož střela z hranice šestnáctky skončila těsně nad.

Hostům z Pelhřimova pak jednoznačně patřil závěr prvního poločasu. Nejprve ve 39. min. Benda střelou z 25 metrů rozezvučel břevno. Následně po akci agilního Krtka znovu zakončoval Benda, Juran jeho pokus vyrazil, dorážku Niederleho obrana Blanska zblokovala. Ofenzivní snažení svěřenců bývalého ligového hráče Leoše Mitase (mistr ligy se Slávií Praha z roku 1996) mohl ve 42. min. korunovat Liška, který udělal ve vápně kličku Juranovy, jeho střele zabránil v cestě do sítě Gromský.

Nástup do druhé půle domácím vyšel bravurně. V 52. min. vhodil promptně aut Gromský, Tomáš Zouhar se ve vápně prosadil přes Klofáče a z bezprostřední blízkosti propálil Moravce - 1:0. V 58. min. po nepřesném odkopu Čížka zakončil pohotově z voleje Presl, míč se však mezi tři tyče nevměstnal.

Hosté již v ofenzivě nehrozili tak, jako v prvním poločase. Nejnebezpečnější situace vznikla v domácím vápně v 71. min, kdy brankář Juran vyrazil centr Niederleho od rohového praporku do jednoho ze svých spoluhráčů, následně odhlavičkoval míč z branky pozorný Müller.

Potlesk diváků pak v 74. min. sklidila akce, při níž T. Zouhar jesličkami vyškolil Klofáče, po jehož následném centru brankář Moravec vytasil skvělý zákrok proti ráně Hansla. Domácí forvard, který v 50. min. nahradil v sestavě zraněného Trtílka, pak přidal pojistku blanenského vítězství. V 80. min. míč ideálně poslal na zadní tyč T. Zouhar a Ladislav Hansl hlavičkou do odkryté branky zpečetil důležitý zisk tří bodů - 2:0.

Další výsledky 12. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Rosice 0:2 (0:1), Hodonín - Líšeň 0:0, Bohunice - Vrchovina 1:2 (1:1), Uherský Brod - Napajedla 1:1 (0:0), Tasovice - Vyškov 1:2 (0:2), Stará Říše - Bystrc 1:2 (0:0), Slavoj Polná - Velké Meziříčí 3:2 (2:1)