2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko nezvládli duel o čelo divizní tabulky. Svěřenci trenéra Zbořila podlehli nadšeně bojujícím a herně velmi dobře připraveným Tasovicím 5:0. Premiéru v blanenském dresu si odbyl brankář mladšího dorostu Zdeněk Veselý, který po 27 minutách hry zastoupil zraněnou jedničku Davida Jurana.

22. kolo , 17. dubna 2016, TJ Sokol Tasovice - FK Blansko

TJ Sokol Tasovice

5:0

Poločas: 3:0
Branky: 25. Hrobař, 33. vlastní (Müller), 37. Kirschner, 47. P. Horáček, 55. K. Veselý
ŽK: nikdo
Diváků: 275
Rozhodčí: Petr - Denev, Líkař
Delegát: Boček
Hrací doba: 45+3 ; 45+0

Šebela - Švarc, Mička (C), Hrazdílek, Lašák (70. Šuráň) - Čermák, Hrobař, K. Veselý (60. Machač), P. Horáček (90. Blahoudek) - Paul, Kirschner
Náhradníci: Blahoudek, Machač, Šuráň, Pavliv
Trenér: Miroslav Steinhauser

Juran (27. Veselý) - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas (C) (68. Buchta), Schneider - Jarůšek, Kratochvíl, Trtílek (73. Beránek) - P. Mezlík
Náhradníci: Chloupek, Beránek, Buchta, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Souboj Tasovic s Blanskem byl šlágrem 22. kola. Utkal se totiž čtvrtý celek tabulky s třetím a vítěz utkání se mohl při zaváhání Staré Říše a zisku tří bodů dostat na první místo.

Jako první zahrozili hosté, když po Šplíchalově průniku zahrával rohový kop Mezlík. Po jeho centru se k odraženému míči na hranici vápna dostal Jarůšek, jehož tečovaná střela z voleje těsně minula pravou tyč domácí branky. V 6. min. si při výkopu obnovil zranění z posledního utkání brankář Juran. Ten se po tříminutovém ošetřování rozhodl pokračovat ve hře, mezi třemi tyčemi však v podstatě trpěl. V 11. min. pálil ze střední vzdálenosti Schneider, jeho pokus skončil rohem. Za dvě minuty musel na opačné straně hřiště Juran vyrážet svižnou střelu Kirschnera. Ve 23. min. po rohu Mezlíka málem ohrozil vlastního brankáře P. Horáček. Na druhé straně měla stejná herní situace pro Blansko fatální následky. Odražený míč napálil za vápnem ROBIN HROBAŘ a jeho projektil se zastavil až v síti - 1:0.

Zraněný Juran poté přepustil své místo teprve 15-ti letému mladšímu dorostenci Zdeňku Veselému, který si odbyl svoji divizní premiéru v mužské kategorii. A její začátek byl více než slibný. Ve 29. min. se totiž obelstil blanenskou obranu Paul, nejlepší domácí střelec však ztroskotal na mladičkém blanenském brankáři. Bohužel další minuty už pro Zdeňka Veselého rozhodně veselé nebyly. Ve 32. min. totiž centr Paula z levé strany za jeho záda ve skluzu srazil obránce DAVID MÜLLER - 2:0. Za dalších pět minut pak opět centroval Paul a nekrytý PETR KIRSCHNER hlavou zvýšil už na 3:0.

Ve 41. min. si Z. Veselý poradil se střelou Paula, dorážka K. Veselého byla nepřesná. Poločas pak uzavřela hlavička Kirschnera do břevna blanské branky.

Ani na začátku druhé půle se obraz hry nezměnil. Ve 47. min. po centru Čermáka srazil Kirschner brankáře Veselého v malém vápně, faul však rozhodčí neodpískal a tak mohl PETR HORÁČEK na zadní tyči pohodlně zvýšit na 4:0. V 53. min. využil nedůrazu blanenské obrany KAREL VESELÝ, jenž pohotovou střelou zvyšoval na hrozivých 5:0. Krátce na to však hosté zapnuli. V 57. min. vyrazil Šebela trestný kop Schneidera na tyč. Pak domácí brankář po dvou rozích Mezlíka dvakrát vychytal hlavičkujícího Müllera. V 58. min. skončila střela Šplíchala dalším rohem. Za další minutu pak povedená střela Nečase přistála znovu jen na tyči.

Snížit mohl v 73. min. také zkušený Mezlík, ale po centru Gromského jeho střelu Šebela zneškodnil. Na druhé straně v 76. min. Z. Veselý vyrazil střelu Paula na roh. Poté pokus domácích vykopl na brankové čáře pozorný Gromský. Jako poslední se ke střele propracovali hosté, ale Schneiderově pobídce měl Mezlík vychýlenou mušku. Blansko si tak připsalo nejvyšší porážku v sezóně a do příštího utkání mají jeho hráči o čem přemýšlet.

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 22. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Uherský Brod 3:3 (0:2), Rosice - Hodonín 2:0 (0:0), Přerov - Ždírec nad Doubravou 3:1 (2:0), Kozlovice - Havlíčkův Brod 4:0 (1:0), Vrchovina - Pelhřimov 1:3 (0:1), Polná - Stará Říše 2:0 (0:0), Šumperk - Žďár nad Sázavou 0:0