T ř e b í č / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko v posledním venkovním utkání letošního ročníku divize, skupiny D i přes sympatický výkon odjeli z Třebíče s prázdnou po výsledku 2:4. Vzhledem k ostatním výsledkům rozhodne o postupujících i sestupujících poslední kolo.

29. kolo , 12. června 2011, HFK Třebíč - FK Blansko

HFK Třebíč

Branky: 6. vlastní Pokoj, 70. Čermák, 76. Durda, 84. Pacholík - 55. Hájek, 86. Karásek
Střely na branku: 6:6
Střely mimo: 5:7
Rohy: 1:4
Fauly: 17:16
Ofsajdy: 9:4
ŽK: 54. Chlup - 13. Jelínek, 38. Pokoj, 59. Karásek, 70. Janíček
Rozhodčí: Jiří Beneš - Soukal, Mikyska
Delegát: Petřivý

Beer - Svoboda, Komínek (C), Havránek, Čermák - Pacholík, Linhart, Chlup - Smažil (68. Křivánek), Novotný (21. Durda), Pacák (65. Kostelecký)
Náhradníci: Křivánek, Kostelecký, Durda, Ujčík
Trenér: Petr Vašíček

Švancara - Bubeníček, Kolář (81. Nečas), Pokoj, Šíp - Doležel, K. Janíček, Jelínek (46. Karásek), Hájek (84. Bezděk) - Farník (C) - Oulehla
Náhradníci: Juran, Karásek, Nečas, Beneš, Bezděk
Trenér: Michal Kugler

Utkání nezačalo pro Blansko příliš šťastně. V 6. min. se dostal po pravé straně do vápna Pacholík, jehož prudkou přihrávku na nabíhajícího Čermáka si do vlastní sítě smolně srazil obránce Pokoj, jinak v utkání velká opora zadních řad Blanska - 1:0. K překvapení mnohých rychlá branka domácí tým spíše uspala. Blanenští se postupně osmělovali a srovnali s domácími krok.

Velkou šanci si dokázali vypracovat ve 30. min., kdy se Farník prosmýkl až do vápna, kde posunul míč Doleželovi, který však z otočky branku Třebíče minul. Ve 36. min. se Beerovi nevydařila rozehrávka, míč se dostal ke kopačkám Oulehly, ten jej bez váhání přihrál Farníkovi, jehož nepříliš umístěnou střelu Beer dokázal pokrýt. Těsně před odchodem do kabin předvedli domácí vydařený signál při standardní situaci, v jejíž závěrečné fázi Pacholík pálil nad.

Začátek druhého poločasu patřil jednoznačně Blansku. Již ve 46. min. byl střídající Karásek faulován před pokutovým územím, následně pálil nebezpečně kolem zdi Janíček, Beer však vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok a míč vyrazil na roh. V 51. min. se důrazný Karásek probil do vápna, kde po souboji s Havránkem upadl, rozhodčí tuto situaci jako penaltovou neposoudil.

V 54. min. fauloval Janíčka za cenu žluté karty Chlup. Po centru Hájka hlavičkoval v tutové šanci Kolář, Beer však reflexivně míč vytěsnil mimo tři tyče, následná dorážku Farníka se od levé tyče odrazila zpět do pole k Hájkovi, který poslal míč do branky - 1:1.

V 60. min. mohlo Blansko vést, po dlouhém nákopu Pokoje se v šanci ocitl Karásek, Beer v brance Třebíče opět předvedl své kvality a i tuto šanci zmařil. Na druhé straně Pacholíkuv průnik do vápna utnul až brankář Švancara. Ten byl bohužel v 70. min. krátký na dalekonosnou střelu Čermáka, který z dobrých 28 metrů strhl vedení na stranu Třebíče - 2:1. Blansku tato branka notně srazila sebevědomí, čehož domácí využili v 76. minutě. Chlupův centr Blanenští neodvrátili, míč se dostal k Durdovi, který nekompromisně zavěsil pod břevno - 3:1.

V 80. min. pak po autovém vhazování a přihrávce Pacholíka minul prázdnou branku střídající Kostelecký. Za tři minuty si centr zleva zpracoval nikým nekryt Pacholík, jehož první střelu sice Švancara vyrazil, dorážku už domácí záložník ani pokazit nemohl a zvýšil na 4:1.

Blansku se ještě podařilo skóre zkorigovat, když rychle rozehraný rohový kop Bezděka uklidil do sítě Karásek - 4:2.

I přes porážku Blansku zůstává vzhledem k ostatním výsledkům naděje na udržení divize. V posledním kole však musí porazit lídra tabulky z Otrokovic a spoléhat na vítězství Hodonína v Napajedlech.

Ostatní výsledky 29. kola: Otrokovice – Velké Meziříčí 5:0 (4:0), Hodonín – Žďár 8:1 (5:1), Sparta Brno – Napajedla 3:1 (1:1), Tasovice – Vyškov 1:1 (0:1), Vrchovina – Bystrc 2:0 (0:0), Uherský Brod – Rosice 1:6 (1:2), Pelhřimov – Konice 2:0 (1:0)