2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v posledním domácím utkání v roce 2012 remizovali v rámci 13. kola krajského přeboru s IE Znojmem 1:1. Škončila tak jejich série vítězných utkání, která se zastavila na čísle 6. Jedinou branku vstřelil po hodině hry Jan Doležel, hosté reagovali záhy, když Davida Jurana z dorážky překonal Tibor Ostrý.

Delegát: Laca

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Beneš (58. Zouhar), J. Šplíchal, Pokorný (86. Mokrý), Šenk - Doležel, Trtílek
Náhradníci: Zouhar, Mokrý, Zavoral, Martin Malits
Trenér: Karel Jarůšek

Vítámvás (C) - Zach, M. Šplíchal, Šťáva, Mařík - Rolník, Ostrý, Samek (72. Horák), Vašíček (59. Škvařil) - Procházka, Černý (90. Bálka)
Náhradníci: Horák, Škvařil, Bálka, Mucha
Trenér: Tomáš Pěnkava

V posledním domácím utkání v roce 2012 přivítali svěřenci Karla Jarůška IE Znojmo. To v loňských vzájemných utkáních nedokázalo Blansku vstřelit ani jednu branku, navíc před rokem na stadionu na Údolní jako druhý tým tabulky podlehlo tehdejším ovečkám Michala Kuglera vysoko 0:6.

Takový výsledek snad očekávali pouze velcí optimisté, i když při současné formě Blanska, které z posledních šesti utkání vytěžilo plný počet bodů při skóre 22:1, byla výhra nad aktuálně 12. týmem tabulky povinností.

První nebezpečnější útok měli hned ve 2. min. na svědomí domácí, střelu obránce Šípa vyrazil brankář Vítámvás na roh. V 5. min. vybídl Černý k ohrožení Juranovy branky veterána Sanka, ten pálil mimo.

V dalším průběhu však oba týmy servírovaly necelým dvěma stovkám diváků spíše dietní podívanou. Blansko se jen těžko prosazovalo proti dobře organizované obraně Znojemských, ti naopak několik rychlých protiútoků nedokázali využít k ohrožení domácí branky.

V 15. min. se Pokorný prokličkoval ve vápně až téměř do autu, stihl však ještě míč vrátit pod sebe, zakončují Beneš, ani posléze J. Šplíchal však hráz těl před sebou nepropálili. Ve 23. min. hlavičkoval po rohovém kopu Pokorného obránce Marák vedle hostující branky. Nejnadějnější příležitost k otevření skóre si vypracovali v prvním poločase Znojemští, konkrétně ve 30. minutě, kdy po centru Vašíčka orazítkoval tyč Juranovy branky Rolník.

Ve druhém poločase přišlo ze strany Blanska mírné zlepšení, které v 60. min. vyústilo ve vedoucí branku. Pokorný našel Jana Doležela, který po šikovném uvolnění technickou střelou překonal hostujícího brankáře - 1:0.

Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Za necelé čtyři minuty dostal ideální přihrávku za obranu Tibor Ostrý, jehož první střelu dokázal brankář Juran zneškodnit, neúspěšný střelec se však dostal k dorážce, a ta již svůj cíl našla - 1:1.

Blansko však mohlo za další tři minuty opět vést. Šíp poslal míč Doleželovi, ten ho sklepl Zouharovi, který z nadějné pozici nezacílil přesně. V 74. min. hlavičkoval po centru Šípa nad Trtílek. Domácí se s blížícím se závěrem snažili strhnout vedení na svoji stranu. V 78. min. hlavičkoval po rohu Pokorného nepřesně Marák. Mladý obránce se mohl v předposlední minutě normální hrací doby stát hrdinou. Po rohu Šípa se pověsil do vzduchu, jeho hlavičku však zastavilo břevno!

Znojemští závěr utkání takticky pozdrželi zdlouhavým střídáním Černého a tak se po šesti kolech Blansko o body se svým soupeřem rozdělilo.

Další výsledky 13. kola KP:
Boskovice - Podivín 1:4 (0:2), Sparta Brno - Bzenec 6:1 (3:0), Mutěnice - Moravský Krumlov 7:1 (2:0), Kuřim - Bosonohy 1:2 (1:1), Kyjov - Rajhrad 5:1 (3:1), Ráječko - Novosedly 0:2 (0:2), Rousínov - Ivančice 1:1 (1:1)