V y š k o v / B l a n s k o - Vítězstvím o čtyři branky zahájili sérii jedenácti přípravných utkání fotbalisté A týmu FK Blansko. V zápase bohatém na šance porazili svěřenci trenéra Zbořila FC Morkovice 6:2. Po dvou brankách vstřelili Jan Nečas a Petr Švancara, který navíc u dalších třech asistoval.

přátelské utkání , 23. ledna 2016, FC Morkovice - FK Blansko

FC Morkovice

Branky: 18. Doležal, 50. Oplt - 2. Nečas (as. Trtílek), 14. P. Švancara (as. Trtílek), 22. P. Švancara (as. Chloupek), 31. Nečas (as. P. Švancara), 78. Chloupek (as. P. Švancara), 88. Trtílek (as. P. Švancara)
Rozhodčí: Smutný - Popelák, Raus

Jarka - Šimoňuk, Smažinka, Kapounek, Havlík - Chalupa, Handl, D. Pajgr, M. Hradil, Oplt - Doležal
střídali: Novák, Surava, Přecechtílek, Vdoleček, Kostelka
Trenér: Radek Barnet

Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas, Schneider - Buchta, P. Mezlík, Trtílek - P. Švancara
střídali: Beránek, Kratochvíl, Chloupek
Trenér: Zbyněk Zbořil

Trenér Zbořil nasadil do základní sestavy dvě nové tváře. Post středního obránce obsadil kmenový hráč Vyškova Lukáš Koláček (1983), který poslední půlrok hostoval v Přerově a nastoupil v obou vzájemných podzimních utkáních proti našemu mužstvu v základní sestavě. Na postu štítového záložníka operoval František Schneider (1987). Ten okusil v dresu Zbrojovky či Příbrami první ligu a pod taktovkou trenéra Zbořila působil v sezóně 2013/2014 v celku TJ Svitavy. Na podzim oblékal dres třetiligové Líšně.

Blanenští měli výborný vstup do utkání. Už po necelých dvou minutách hry Müller nadýchaným centrem našel Trtílka, který se protáhl do pokutového území a jeho přihrávku poslal do sítě JAN NEČAS - 0:1. Soupeř se poprvé dostal do zakončení v 9. min, ale Juran byl pozorný. Ve 13. min. po uličce Mezlíka brankář Jarka v poslední chvíli ukopl míč před dotírajícím PETREM ŠVANCAROU. Nejzkušenější hráč blanenské jedenáctky však vzápětí po Trtílkově zisku míče a přesném vysunutí kličkou obelstil Jarka a zvýšil na 0:2.

V 18. min. se za zády blanenských beků dostal nepokrytý PAVEL DOLEŽAL, jehož první střelu Juran zneškodnil, na dorážku už byl bohužel krátký - 1:2. Blanenští kontrovali spoluprací Mezlíka a Švancary, jenž znovu pronikl do vápna, jeho zpětnou přihrávku obrana soupeře odvrátila na roh. Další kontr Blanenských znamenal opět změnu stavu. Po Šplíchalově přihrávce Chloupek obloučkem poslal do úniku PETRA ŠVANCARY a ten „hokejovým blafákem“ přelstil brankáře - 1:3.

V 31. min. Mezlík vybídl aktivního Švancaru, jehož další průnik gólově zhodnotil v pádu zakončující JAN NEČAS - 1:4.

Po změně stran se do zakončení dostal Buchta, ale z bezprostřední blízkosti na brankáře vyzrát nedokázal. V 50. min. Morkovice zkorigovaly stav, když se MAREK OPLT prosadil ve stylu střelce dvou blanenských branek Švancary - 2:4. Oba celky se v této pasáži hry více věnovali ofenzivě a tak se šance střídali na obou stranách. V blanenské brance byl několikrát v permanenci Juran, nebo měli hráči Morkovic vychýlenou mušku. Dvakrát se mohl do listiny střelců zapsat Trtílek, jemuž scházela přesnost. Poté střely Beránka a Schneidera brankář vytáhl na roh.

Až v 78. min. po Beránkově vysunutí Švancara ošálil brankáře a LUBOŠ CHLOUPEK míč uklidil do prázdné branky - 2:5. V 88. min. po dalším přesném centru Švancary vyhrál tvrdý souboj s brankářem JAN TRTÍLEK a uzavřel gólový výčet utkání - 2:6.