2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko remizovali v rámci 10. kola divize D v pohledném utkání s celkem Pelhřimova 1:1. Domácí poslal již v 7. minutě do vedení z pokutového kopu po faulu na svoji osobu Jan Trtílek, za hosty vyrovnával ve 40. minutě pohotovou střelou Michal Niederle.

Delegát: Káňa

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp - Jarůšek (85. Kratochvíl), Kugler (65. Ullmann), P. Fousek, Nečas (C) - Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Buchta, Chlad, Prosecký

Čermák - Kmoch, Čížek, Naniaš, Homolka - Bartoň (72. Sládok), D. Poul, Niederle, V. Poul (89. Chadim) - Krtek (C), Obranec
Náhradníci: Chadim, Sládok, Jeřábek, Sochor
Trenér: Martin Moravec

Fotbalisté Blanska hostili v rámci 10. kola divize D (11. hrané) celek FK Pelhřimov. Ten se mohl pyšnit sérií úspěšných výsledků, když v posledních čtyřech utkáních získal plný počet bodů, což ho vyšvihlo na 2. místo tabulky a spolu s Hodonínem a Bystřicí nad Pernštejnem byl zároveň nejpilnější co do počtu nastřílených branek, kterých měl na svém kontě 18. V utkání navíc došlo ke konfrontaci nejlepších střelců divize D. Pelhřimovský Tomáš Obranec i blanenský Petr Švancara zatížila konta soupeřových brankářů shodně pěti brankami.

Domácí trenér Michal Kugler vsadil proti kvalitnímu soupeři na osvědčenou sestavu, do níž se po jednozápasové absenci vrátil jeho syn Michal. Mimo hru bohužel stále zůstává David Jukl, jehož trápí tříselné zranění.

I díky chladnému počasí si cestu na blanenský stadion na Údolní našlo 245 diváků, což je nejnižší návštěva sezóny. Ti, co přišli domácí celek podpořit, však svého rozhodnutí určitě litovat nemuseli. Od začátku se totiž hrál velmi kvalitní divizní fotbal, k němuž přispěla obě mužstva a také trojice rozhodčích.

Skóre se poprvé měnilo již v 7. minutě. Po centru Gromského byl v pokutovém území při snaze zpracovat míč faulován Trtílek Čížkem a rekrutoval z toho pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám postižený a „panenkovským“ obloučkem poslal domácí do vedení - JAN TRTÍLEK 1:0.

V následných 15 minutách se na obou stranách zakončující hráči téměř výhradně zastřelovali. Až ve 24. min. Naniašův vysoký centr z poloviny hřiště vyboxoval Juran k nohám D. Poula, který střílel z první, ale pozorný blanenský brankář jeho pokus kryl. O pět minut později našel kapitán hostí Krtek ve vápně Bartoně, jenž sice rozvlnil síť domácí svatyně, ale pouze z její vnější strany.

Ve 33. min. po centru Švancary hlavičkoval těsně nad Müller. Na druhé straně se ve 35. min. zaskvěl při likvidaci trestného kopu Čížka efektním zákrokem brankář Blanska Juran. Hosté ke konci první půle při svých ofenzivních výpadech o něco více bažili po vstřelení branky, což se jim nakonec podařilo. Ve 40. min. MICHAL NIEDERLE rozjel rychlý protiútok, následný centrovaný míč Vojtěcha Poula z levé strany Müller odvrátil pouze zpět k nohám pelhřimovského středopolaře a ten pohotovou střelou srovnal stav utkání - 1:1.

Ve 44. min. po dalším výpadu Bartoně střílel razantně Krtek, ale Juran si nadvakrát poradil. Na druhé straně po standardce Švancary zasypali domácí šestnáctku hostů sérií centrovaných míčů, z nichž se však k ohrožení branky nedostali.

Po změně stran nejprve dvakrát zaměstnal Jurana svými střelami Bartoň, úspěšnější však byl v obou případech blanenský brankář. V 51. min. si domácí díky dobrému presinku připravili solidní příležitost ke skórování. Kugler posunul míč na levou stranu kapitánu Nečasovi, ten načechral centr do vápna, hlavička Trtílka skončila na břevně. Hosté kontrovali v 55. min. nebezpečnou hlavičkou Čížka, která minula pravou tyč.

V 59. min. zaútočilo Blansko do rozhozené obrany hostů, Švancara předložil na hranici vápna míč Trtílkovi, jehož střelu stačil Naniaš tečovat na rohový kop. Na druhé straně pálil po nepřesné hlavičce Šplíchala vedle levé tyče Obranec.

V 71. min. obral P. Fousek o míč váhajícího Čížka, následně Švancara připravil opět střeleckou pozici pro Trtílka, který mazácky obešel i brankáře Čermáka, ale jeho střelu stačil v poslední chvíli z opuštěné branky odkopnout Čížek, u kterého celá situace vznikla. Na druhé straně z protiútoku střílel z výhodné pozice nad Obranec.

Konec utkání patřil Blansku, které si díky útočné aktivitě vybojovala řadu rohových kopů, z nichž mu však gól tentokrát souzen nebyl. A tak to vzal v 88. min. na sebe střídající Ullmann, jehož povedenou ránu z hranice vápna Čermák s vypětím všech sil vyrazil, pro míč si pak ve vápně došel Švancara, jehož dravý průnik utnul až zákrok Čížka, po němž se domácí forvard vehementně i za cenu žluté karty dožadoval odpískání pokutového kopu, k čemuž však nedošlo. V kvalitním divizním představení si tak soupeři body rozdělily.

Další divizní utkání čeká fotbalisty FK Blansko v sobotu 17. října, kdy se od 15:00 představí na půdě Hodonína.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FK Pelhřimov 1:1 (1:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 10. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Žďár nad Sázavou 2:0 (2:0), Havlíčkův Brod - Uherský Brod 1:2 (1:1), Tasovice - Přerov 3:1 (0:0), Kozlovice - Hodonín 2:4 (1:1), Vrchovina - Žďírec nad Doubravou 2:1 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Stará Říše 1:3 (1:0), Polná - Šumperk 0:1 (0:0)