2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Týden před startem nového ročníku divize D sehráli fotbalisté FK Blansko další přípravné utkání. Na Údolní hostili svěřenci trenéra Kuglera Moravskou Slavii Brno. Stejně jako v jarní generálce se oba soupeři rozešli smírně po výsledku 2:2. Za domácí skóroval Jan Trtílek, jedna branka byla vlastní.

Rozhodčí: Hlubinka

Blansko přivítalo v sobotním dopoledni na Údolní Moravskou Slavii Brno. Původně mělo být toto utkání pro domácí fotbalisty generálkou před startem nového ročníku divize D, tu však obstará až nově dohodnuté přátelské utkání, které Blanenští sehrají v úterý 4. srpna od 18:00, kdy na Údolní zavítá celek Rájce-Jestřebí.

Moravská Slavia Brno skončila v loňském ročníku krajského přeboru na 2. místě, mimořádný postup do divize však odmítla. V její sestavě se představil zkušený obránce Radim Vlček (1981), který na konci podzimní části sezóny 2009/10 krátce oblékal dres tehdejšího FK APOS Blansko. Blansko oproti středečnímu duelu s Prostějovem nemohlo do hry nasadit obránce Davida Müllera (školní povinnosti) a Ondřeje Blažka (dovolená).

Zápas zahájili domácí s chutí. Dva rohové kopy Švancary znamenaly střelecké pokusy v podání Chlada a Trtílka, ani jeden však svůj cíl nenašel. V 15. min. se však po povedené akci dostali do vedení hosté. Kršák výborným centrem našel na zadní tyči vytáhlého Svobodu, jehož hlavička rozvlnila síť blanenské branky - 0:1. Domácí mohli záhy vyrovnat. V 19. min. zabojoval Nečas, posunul míč na Švancaru, jenž po elegantní kličce obránci hostů orazítkoval z hranice šestnáctky levou tyč!

V 25. min. po autu Šípa a centru Švancary střílel pohotově, leč nepřesně Nečas. O minutu později již bylo vyrovnáno. Jan Trtílek využil chybu v soupeřově rozehrávce a své sólo zakončil střelou podél brankáře hostů - 1:1. O minutu později pálil po rohu Švancary nad brankovou konstrukci Chlad. Hosté kontrovali volejem Logary, který orazítkoval břevno domácí svatyně.

Po půlhodině hry našel Juran dlouhým výkopem rozběhnutého Švancary, ten ve vápně vybídl přihrávkou Nečase, po jehož centru pálil zblízka nad Jarůšek. Ve 33. min. střílel ze střední vzdálenosti těsně nad Logara. V 35. min. po Kuglerově přihrávce za obranu a následném průniku Nečase si hosté i za přispění důrazného Chlada srazili míč do vlastní branky - 2:1.

Do druhého poločasu nahradil v domácím dresu Jarůška Ullmann a Chlada Jukl. Necelé dvě minuty pak strávil na hřišti obránce Šplíchal, který po střetu s Veselým přepustil své místo v sestavě Ianosteacovi.

Ve 49. min. po autu Šípa a akci Švancary ztroskotal na hostujícím brankáři Trtílek. V 52. min. zakončili hosté standardku Buršíka hlavičkou těsně vedle pravé tyče. Domácí kontrovali akcí Švancary, po níž se ve výhodné pozici ocitl Trtílek, ale jeho hlavička přesný cíl nenašla. V 57. min. propadl po rohu Buršíka míč k Veselému, proti němuž předvedl své umění brankář Juran, jenž míč reflexivně vytěsnil mimo tři tyče.

V 63. min. pálil po standardce Jukla Trtílek pouze nad. Na druhé straně se ve stoprocentní šanci ocitl Logara, který napoprvé proti Juranovi neuspěl, následná dorážka hostujícího středopolaře skončila na horní síti blanenské branky. Další okénko vyrobila domácí defenziva v 69. min., Juran však výborným zákrokem zachránil své mužstvo od pohromy.

V 72. min. po přiťuknutí Švancary vyrazil hostující brankář technickou střelu střídajícího Chloupka. Domácí měli výhodu rohového kopu, po němž nastřelil Jukl pravou tyč. Čtvrthodiny před koncem se hostům po nedůrazu středu obrany Blanska podařilo vyrovnat - 2:2.

Domácí se s nerozhodným stavem nechtěli smířit. Po spolupráci Chloupka a Švancary střílel těsně vedle Kratochvíl. V 86. min. po brejkové akci zamířil po centru Jukla vedle pravé tyče Nečas. V 88. min. připravil Jukl loženku Ullmannovi, jenž ztroskotal na brankáři hostí. V poslední minutě zastavil domácí obránce Šíp nedovoleně akcí hostů a putoval pod sprchy. Trestný kop Buršíka však pro brankáře Jurana nebezpečí neznamenal a tak se oba soupeři rozešli stejně jako před startem jarní části minulé sezóny po výsledku 2:2.