2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko dnes sehráli druhé přátelské utkání v rámci probíhající zimní přípravy. V nádherném prostředí na umělé trávě ve Svitavách - Lánech prohráli svěřenci Jiřího Hajského s nováčkem divize C TJ Svitavami 1:3.

přátelské utkání , 25. ledna 2013, TJ Svitavy - FK Blansko

TJ Svitavy

3:1

Branky: 44. Kroulík, 53. D. Jukl, 90. Kundera - 84. Zouhar

Jílek - J. Novák, Kroulík (46. Ptáček), Šplíchal (46. Prokop), D. Jukl - R. Ehrenberger, Čížek (46. Chlup) - L. Urban (46. Jiroušek), O. Paděra, L. Jukl - Kundera
Trenér: Zbyněk Zbořil

Švancara (46. Juran) - P. Gromský, Bubeníček (C), Beneš - Zouhar, Mokrý (67. P. Paděra) - Jarůšek (46. Zavoral), Nečas, Vašák - Pernica (46. Majer), Pokorný
Trenér: Jiří Hajský

Ve druhém přípravném utkání se Blansko představilo v nádherném areálu Svitav v Lánech, kde je čekal 8. tým divize C, TJ Svitavy. Tento celek vedl v podzimní části ligový trenér Martin Pulpit, o jehož služby projevil zájem FC Baník Ostrava. Vedení Svitav si jako náhradu vyhlédlo bývalého kouče Blanska Zbyňka Zbořila, který naposledy působil v divizním Vyškově.

Nový svitavský kouč zkouší několik potencionálních posil, mezi nimi i blanenského obránce Jakuba Šplíchala, který v tomto utkání poprvé ve své kariéře hrál proti svému mateřskému klubu.

Blansko nastoupilo do utkání v netradičním rozestavení, které však na domácí platilo. První poločas byl vyrovnaný a šance ke skórování si vytvořila obě mužstva. Již v 6. min. musel samostatný únik likvidovat blanenský brankář Švancara. V 9. min. po rychlé kombinační akci zakončoval nedůrazně záložník Nečas.

Ve 23. min. po rohovém kopu Pokorného zablokovala domácí obrana na zadní tyči střelu Jarůška. Ve 32. min. pomohla Blansku i nezbytná štěstěna, když po vysunutí Šplíchala nacentroval zleva D. Jukl, útočník Kundera orazítkoval pohotovou střelou břevno.

Ve 36. min. po dobře zahrané standardce Pokorného tečoval míč Nečas, ten však o pár centimetrů minul pravou tyč Jílkovy branky. O tři minuty později mělo Blansko jedinečnou šanci vést. Pernica po šikovném uvolnění vybojoval na domácím brankáři penaltu, tu však Martin Pokorný poslal pánu bohu do oken.

Svitavy se do vedení dostaly těsně před koncem prvního poločasu. Po sérii centrů O. Paděry do vápna míč skončil u Šplíchala, ten ho poslal do vápna a kapitán Kroulík nadvakrát překonal brankáře Švancaru - 1:0.

Po změně stran domácí odskočily na rozdíl dvou branek. V 53. min. po další standardce šel nedůrazně brankář Juran do centrovaného míče, čehož využil obránce D. Jukl a přehlavičkoval ho - 2:0.

Blanenští mohli korigovat v rozmezí 60. a 62. min., pohotové střely Nečase a Beneše však svůj cíl nenašly. Až v 84. min. po další přímočaré akci Nečase skóroval zpoza vápna Zouhar - 2:1.

Tečku za utkáním však napsali domácí v poslední minutě řádné hrací doby, kdy volného prostoru na levé straně blanenské obrany beze zbytku využil Jiroušek, po jehož přihrávce skóroval volný Kundera - 3:1.