2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B y s t ř i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se o další krůček blíže posunuli k vytoužené záchraně v divizi D. V rámci vloženého 17. kola zvítězili svěřenci trenéra Michala Kuglera díky brankám Tomáše Jarůška a Jana Doležela v Bystřici nad Pernštejnem 2:1 a posunuli se na 14. místo.

Delegát: Sedláček

Trávníček - Mitáš, Vícha, Šponar (12. Malý), Svoboda (25. Veselý) - Holý (C), Padrtka, Zbytovský, R. Sklenář - Prášil, Chocholáč
Náhradníci: Čech, Veselý, Malý, Mrňous
Trenér: Karel Fencl

Juran - Gromský, R. Fousek, Müller, Šíp - Bubeníček (C), P. Fousek - Doležel, Trtílek (90. T. Zouhar), Nečas (70. Buchta) - Jarůšek (65. M. Zouhar)
Náhradníci: T. Zouhar, Kratochvíl, Chloupek, Buchta, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Michal Kugler

Ve vloženém 17. kole zavítali fotbalisté FK Blansko na hřiště 6. týmu tabulky Bystřice nad Pernštejnem. Od svého návratu do divize sehráli blanenští fotbalisté doposud s tímto soupeřem 3 utkání, v nichž dvakrát zvítězili a jednou remizovali, to vše při celkovém skóre 10:3.

Trenér Kugler musel při skládání sestavy oželet služby zraněného obránce Šplíchala, který má z utkání proti Otrokovicím pochroumaný kotník. Do konce sezóny již nebudou s největší pravděpodobností k dispozici ani dlouhodobě zranění Pokorný a Šural. Poprvé v základní sestavě dostal v letošní sezóně příležitost útočník Jarůšek.

Blanenský lodivod vyslovil přání uhrát tento duel bez inkasované branky. To však mohlo vzít za své již po necelé minutě hry, kdy se špatně obsazený Zbytovský dostal do gólové pozice, pálil však vedle levé tyče. V 5. min. dostal míč za obranu rozběhnutý Holý, pozorný Šíp mu v posledním okamžiku dobrým obranným zákrokem znemožnil ohrozit Juranovu branku.

Hosté poprvé vystrčili růžky v 7. min. a hned z toho bylo uštknutí jedovatého hada. Míč putoval po trase Trtílek - Bubeníček - Doležel, třetí jmenovaný poslal přesný centr do pokutového území, na který si naskočil TOMÁŠ JARŮŠEK, jehož přesná hlavička na vzdálenější tyč skončila v brance - 0:1.

Domácí viditelně znervózněli a přes pozorně hrající blanenský blok se nemohli prosadit. Navíc musel domácí kouč Karel Fencl během úvodních 25 minut dvakrát střídat pro zranění hráče z obranné čtveřice, konkrétně Šponara a Svobodu. Ve 23. min., kdy byl druhý jmenovaný již v péči domácího maséra, zahrozili opět hosté. Dvojice Bubeníček - Doležel dokonale rozebrala levou stranu domácí obrany, druhý jmenovaný poslal ostrý centr do vápna, zakončující Nečas z voleje těsně minul pravou tyč. O dvě minuty později po rohu Bubeníčka s velkou dávkou štěstí uchránil domácí od druhé pohromy brankář Trávníček, který si poradil s nebezpečnou hlavičkou Trtílka.

Po půlhodině hry rozehrál ideálně rohový kop Šíp, na zadní tyči se však nedohodli při zakončení Müller s Trtílkem a k ohrožení domácí svatyně tak tentokrát nedošlo. Domácí se v ofenzivě připomněli ve 33. min, když po pobídce Prášila zblokoval pokus Zbytovského na roh Müller. Hosté se ubránili a postupovali ještě v téže minutě do slibného brejku. Při něm zastavil Trtílka nevybíravě Malý, který vyfasoval od rozhodčího Křenka žlutou kartu.

O dvě minuty později napálil po rohovém kopu odražený míč nad branku Müller. Ve 36. min. podržel Blansko pozorný Juran, který vychytal ve velké šanci Chocholáče. Domácí obránce nastoupil v tomto utkání na hrotu útoku a nevedl si vůbec špatně. Ve 43. min. vyrobili hosté po dalším rohu obrovský závar v domácí šestnáctce, na zadní tyči nejprve zakončoval Müller, poté míč doskákal k Šípovi, jehož střelu stačil Trávníček ještě vyrazit, důrazný JAN DOLEŽEL si však již s vyraženým míčem věděl rady - 0:2.

Po změně stran mohl střelec druhé branky skórovat znovu, když ho ve 46. min. oslovil povedeným pasem Šíp, špatné vyběhnutí domácího brankáře nestačil hostující útočník potrestat, protože ho o míč připravil Vícha. V 50. min. prostrčil Holý míč na Prášila, Juran si s jeho střelou poradil. V 55. min. Šíp hledal při standardce na zadní tyči Müllera, Sklenář míč odvrátil na roh. Následně po centru Bubeníčka mířil nad Šíp.

V 57. min. po spolupráci s Prášilem pálil vedle pravé tyče Zbytovský. O dvě minuty později se po prodloužení od Prášila hnal do úniku Padrtka, ale pozorný Müller vzniklé nebezpečí uhasil. V 61. min. vyslal Doležel do brejku Trtílka, který svoji akci zakončil střelou mimo tři tyče. V 68. min. šel od poloviny hřiště neohroženě až do šestnáctky agilní Doležel, domácí tento ofenzivní výpad uhasili až odkopem na roh. V 69. min. propadený míč za blanenskou obranu posunul Chocholáč do stoprocentní šance Prášilovi, ten však hostující branku přestřelil.

V 83. min. se domácím podařilo snížit. Po zklepnutí Chocholáče se přesnou střelou prosadil kapitán Bystřice JAN HOLÝ - 1:2. V 85. min. postupoval do slibného brejku Bubeníček, který oslovil Doležela, tomu však zakončení nevyšlo optimálně. V 87. min. Juran zneškodnil povedenou ránu Veselého z 25 metrů. Na druhé straně po dalším přečíslení Blanenských hlavičkoval po centru Trtílka vedle pravé tyče Gromský. Závěr si již hosté zkušeně pohlídali a mohli slavit velmi cenný zisk tří bodů, který je posunul mimo sestupové příčky.

Další výsledky 17. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Pelhřimov - Otrokovice 4:1 (3:0), Mutěnice - Stará Říše 1:2 (1:1), Hodonín - Žďár nad Sázavou 6:0 (2:0), Tasovice - Uherský Brod 0:2 (0:2), Napajedla - Rosice 2:4 (1:2), Velké Meziříčí - Polná 2:0 (2:0), Vrchovina - Havlíčkův Brod 2:1 (1:1)