2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o - Porážkou 1:2 vstoupili fotbalisté FK APOS Blansko do zimního turnaje v Líšni. Po brance Doležela sice blanenští vyhráli první poločas, soupeř však zásluhou dvou zužitkovaných centrů skóre otočil.

přátelské utkání , 22. ledna 2011, FK Blansko - Tatran Rousínov

1:2

Tatran Rousínov

Branky: 31. Doležel - 57. Hartl, 62. Kuklínek

1. poločas: Švancara - Bezděk, Klimeš, Oulehla, Kuda - Poprik, Jelínek, Hájek, Beneš - Němec, Doležel
2. poločas: Švancara (50. Trubák) - Poprik, Klimeš, Oulehla, Kuda - Matuška, Cupal J., Jelínek, Doležel, Nečas - Jarůšek
Trenér: Tomáš Šenk

Ustohal - Kotouč, Hartl, Kubala, Dufek, Krejčí, Kupčík, Buršík, Kuklínek, Kameník, Růžička
Střídali: Slovák, Skokan, Pupp, Kalouda, Fiala
Trenér: Pavel Svoboda

Úvod utkání byl vyrovnaný, na našem mužstvu byla patrná nerozehranost. Po oboustranném seznamování si jako první vypracovali střeleckou možnost Blanenští. Zásluhou aktivního napadání získali míč, který se dostal k Liboru Němcovi, ten z hranice velkého vápna nastřelil tyč. Rousínov zahrozil po standardní situaci, kterou zakončil Růžička, brankář Švancara se však blýskl efektním zákrokem, když míč konečky prstů vyrazil na roh. Do vedení šli naši borci zásluhou nové útočné akvizice Jana Doležela, který byl u míče dříve než brankář Ustohal a zakončil neomylně do černého - 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Rousínova. Jejich snaha se vyplatila v 57. minutě, když se po nedorozumění obrany a brankáře Trubáka prosadil Hartl - 1:1. Aby toho nebylo málo, tak za pět minut další centr ze strany zužitkoval Kuklínek a převážil skóre na stranu Rousínova - 1:2. Blanenští si poté dokázali vypracovat několik střeleckých příležitostí, ani jedna však v brance neskončila a tak jejich první utkání na turnaji skončilo těsnou porážkou. „Škoda, že jsme utkání nedotáhli alespoň k remíze, příležitosti jsme k tomu měli. Na druhou stranu je to začátek přípravy, z výsledku velkou vědu nedělám. Chtěli jsme dnes vyzkoušet hráče širšího kádru, což jsme udělali. Samozřejmě nás porážka mrzí, ale jedeme dál. Kluci poctivě pracují na trénincích, což je pozitivní,“ poznamenal k utkání trenér Tomáš Šenk.