02.10.2010  |  Boris Hasa

Blansko vyšlo v Uherském Brodu bodově i střelecky naprázdno

U h e r s k ý   B r o d - Třetí porážku v řadě ze hřiště soupeře si fotbalisté FK APOS Blansko odvezli z Uherského Brodu. Domácí dokázali potrestat dvě nedůslednosti při bránění a vyhráli 2:0.

9.kolo, sobota 2.10.2010, 15:30
2ČSK Uherský Brod
Sestava: Ondrůšek M. (C) - Ligas L., Ligas P. (64. Horňák), Vrága, Lysoněk - Dvořák (87. Zalubil), David, Daněk, Slinták - Vacula, Lukeš (52. Josefík)
Náhradníci: Kukuča, Zalubil, Josefík, Horňák, Pochylý
Trenér: Lubomír Blaha
Sestava: Švancara - Hájek, Zich, Pokoj (81. Pernica), Bubeníček - Šíp (62. Bezděk), Němec, Janíček K., Farník (79. Nečas) - Bednář (C), Karásek
Náhradníci: Trubák, Pernica, Bezděk, Nečas
Trenér: Roman Šindelka
Branky: 37. Slinták, 62. Josefík
Střely na branku: 5:4
Střely mimo: 4:3
Rohy: 7:3
Fauly: 12:14
Ofsajdy: 2:2
ŽK: 28. David, 45. Lukeš, 58. Ligas, 74. Slinták - 33. Hájek, 76. Janíček, 77. Pokoj, 80. Zich
Rozhodčí: Nesrsta - Bečica, Drozdy
Delegát: Kaláb

Oba týmy měly raketový nástup do utkání. Ve 2. min. pálil po přihrávce Šípa Karásek, Ondrůšek jeho střelu pokryl. Domácí odpověděli akcí Daňka, který obešel vybíhajícího Švancaru, ale míč si poslal na dlouhou nohu a vracející se Pokoj tak hrozící nebezpečí stihl zažehnat. Za necelou minutu posunul Janíček míč na pravou stranu Šípovi, jeho střelu brankář domácích vytěsnil na roh. Němec poté našel ve vápně Karáska, který hlavičkoval nad. V 18. min. využil drobného zaváhání Pokoje ke střele Daněk, míč skončil nad břevnem blanenské svatyně.

Brankář Švancara byl v permanenci až ve 24. min., se střelou Slintáka si poradil s přehledem. Ve 28. min. byl při útočné akci faulován Karásek, rozhodčí ponechal výhodu, které znamenitě využil Němec, jeho ránu z hranice vápna Ondrůšek vyrazil na roh. Vyrovnaný první poločas nakonec vyhráli domácí. Postaral se o to ve 37. min. Slinták, který využil volného prostoru na pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení - 1:0. Blansko odpovědělo centrem Hájka na Karáska, kterého ve vápně protihráč zezadu přistrčil, rozhodčí však penaltu neodpískal.

Po změně stran se jako první o slovo přihlásili domácí. Hned ve 47. min. měli výhodu standardní situace z hranice velkého vápna, střelu Lysoňka Švancara zneškodnil. V 54. min. po centru Hájka a sklepnutí Zicha pálil tvrdě Farník, jeho střelu domácí obrana k Ondrůškovi nepropustila. Na druhé straně našel Dvořák volného Josefíka, který z výhodné pozice mířil nad. Žolík trenéra Blahy si vše vynahradil v 62. min., kdy jej u zadní tyče Blanenští nepokryli a Josefík, už měl pozici jednoduchou - 2:0,. Blansko na pozornou obranu Brodu nedokázalo najít recept, z ojedinělého rohového kopu hlavičkoval v 69. min. nad Karásek. V závěru zápasu si Švancara poradil se střelou Dvořáka a také s následným rohovým kopem.

Blansko tak ve třetím zápase venku v řadě vyšlo bodově naprázdno a v neúplné tabulce zůstalo na 6. místě se ziskem 14 bodů. Příští zápas čeká naše borce již ve středu 6. října, kdy v přátelském utkání na svém stadionu přivítají od 16:00 celek FC Zbrojovka Brno. Další zápas divize, skupiny D je na programu příští sobotu 9. října, kdy od 15:00 budou Blanenští hostit celek SFK Vrchovina. Na oba zápasy všechny srdečně zveme.

Vzhledem k nízkému počtu blanenských fanoušků tentokrát hlasování o Hráče kola probíhat nebude.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: Hráče jsme připravovali na to, že v Uherském Brodě to bude hodně těžké. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vypracovali jsme si dvě šance, které jsme neproměnili. Domácím se podařilo dostat se do vedení po naší útočné standardní situaci. Pak byl faulován Karásek ve vápně, bohužel rozhodčí penaltu neodpískal. V poločase bylo na hráčích vidět znechucení, to se projevilo po změně stran, kdy nám chyběla vůle a chuť s výsledkem něco udělat. Po druhé brance už bylo téměř rozhodnuto.