2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

V y š k o v / B l a n s k o - Počtvrté v řadě dospělo k nerozhodnému výsledku utkání A týmu FK Blansko ve Fortuna Moravskoslezské lize. Tentokrát si svěřenci trenéra Zbořila odvezli bod ze hřiště Vyškova, kde však byli nebezpečnějším týmem k vítězství měli blíže než jejich soupeř.

Fauly: 7:15

Klimeš - Němeček (46. Machálek), Jeřábek (55. Žoček), Hlavica (C), Novotný - Lahodný - Kirschner, Nehyba, Studený, Matocha - Krejčí
Náhradníci: Kollár - Machálek, Žoček
Trenér: Jan Trousil

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Hanuš - Chloupek (87. Feik), Kučera, Kolařík (74. Kratochvíl), Duda (65. Trtílek) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Kratochvíl, Trtílek, D. Šmerda
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko nastoupilo do utkání v totožné sestavě jako v posledním zápase ve Spytihněvi proti rezervě Zlína. V úvodních deseti minutách se častěji hrálo na obranné polovině domácích. V 7. min. musel brankář Klimeš vyrazit centr Kučery z rohového kopu a následně si poradil také s hlavičkou Píška. Za pět minut si na centr Chloupka ve vápně naskočil Duda, ale hlavou branku těsně přestřelil. Vyškovští poprvé vážněji zaměstnali blanenského brankáře Flodera v 18. min., když po centru Krejčího vyrazil pokus Nehyby.

Ve 25. min. Píšek obral o míč Krejčího, jeho pas na Stehlíka měl jen o málo větší razanci a tak se k němu dostal dříve brankář Klimeš. Domácím pak pořádně pocuchal nervy obránce Novotný, který na konci 33. min. hlavou směřoval míč na brankáře Klimeše, ale jeho úmysl vystihl Chloupek, jehož oblouček těsně minul levou tyč. Na konci první půle se dvakrát dostal do zakončení nejlepší domácí střelec Kirschner. Autor devíti branek ve 40. min. po centru Lahodného zamířil hlavou nad. O dvě minuty později pak jeho střelu z 20 metrů kryl pozorný Floder.

Po změně stran byli nebezpečnějším týmem Blanenští. V 56. min. po pasu Hanuše pálil z hranice vápna Chloupek, Klimeš jeho střelu vyrazil. Domácí kontrovali rohovým kopem Studeného a nebezpečnou hlavičkou Hlavici. Na druhé straně si po dlouhém výkopu Flodera vyměnili míč Duda s Chloupkem, druhý jmenovaný tentokrát pálil levačkou tvrdě, leč nepřesně.

V 67. min. nedlouho po svém příchodu na hřiště vybojoval míč vystřídavší Trtílek, který jej posunul na Stehlíka, ten oslovil na pravé straně agilního Chloupka, ten ale brankáře Klimeše prostřelit nedokázal. Chloupek pak v 71. min. po lehkovážné rozehrávce Matochy předvedl na hranici šestnáctky své driblérské schopnosti, jeho střela však postrádala větší razanci. A protože se v útoku trápící domácí zmohli už jen na propagační pokus Kirschnera a zakončení Nehyby z bezprostřední blízkosti, se kterým si poradil brankář Floder, dospělo utkání k bezbrankové remíze.

ONLINE textový přenos

MFK Vyškov - FK Blansko 0:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 24. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Otrokovice - Velké Meziříčí 4:1 (3:1), Hulín - Líšeň 0:3 (0:1), 1. HFK Olomouc - Uničov 2:4 (2:0), Třebíč - Kroměříž 3:2 (2:0), Slovácko B - Hlučín 4:2 (2:1), Zlín B - Sigma Olomouc B 0:4 (0:2), Petřkovice - Mohelnice 2:0 (2:0)