B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko se s podzimní částí sezóny rozloučili ve velkém stylu. Svěřenci Michala Kuglera vystrojili v zápase 17. kola krajského přeboru divákům gólové hody a porazili IE Znojmo vysoko 6:0.

17. kolo , 12. listopadu 2011, FK Blansko - FK Inzert Expres Znojmo

FK Inzert Expres Znojmo

Branky: 38., 44., a 60. Sehnal, 52. Doležel, 56. Bubeníček z pen., 87. Pernica
Střely na branku: 12:1
Střely mimo: 7:3
Rohy: 3:1
Fauly: 8:17
Ofsajdy: 3:8
ŽK: nikdo - 54. Kalina
Rozhodčí: Kučera - Polcr, Urbánek
Delegát: Richtr

Juran - Bubeníček (C), Kolář, Šplíchal, Šíp (68. Sedláček) - Hájek, Kugler, Zouhar (77. Martinec), Beneš - Doležel (69. Pernica), Sehnal
Náhradníci: Martinec, Pernica, Sedláček, Bednář
Trenér: Michal Kugler

Vítámvás - Kalina (C), Veselý, Kubošný, Škvařil - Rolník (75. Bálka), Ostrý, Šťáva - Zach (81. Dufek), Černý (66. Drmota), Procházka
Náhradníci: Dufek, Drmota, Bálka
Trenér: Tomáš Pěnkava

Blansko v předehrávce 17. kola přivítalo na Údolní IE Znojmo, kterému patřilo 2. místo v tabulce. Z posledních šesti utkání navíc svěřenci kouče Tomáše Pěnkavy vytěžili 16 bodů při skóre 13:3.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Blansko se poprvé osmělilo v 11. min., když po sklepnutí Doležela pálil bez přípravy mimo tyče Zouhar. Ve 23. min. po akci Bubeníčka posunul Zouhar míč před vápnem Šípovi, který pálil nad. O minutu později se podobně vedlo opět po přihrávce Bubeníčka Hájkovi.

Domácí brankář Juran byl poprvé v permanenci až ve 30. min., když si poradil se střelou kanonýra Procházky. V této fázi utkání však již domácí přebírali iniciativu. Ve 33. min. mohl skórovat Doležel, kterému do výhodné pozice míč patičkou přistrčil Sehnal, Doležel mířil levačkou vedle.

A tak na sebe vzal zodpovědnost zkušený Sehnal, který si ve 38. min. zpracoval míč, prošel s ním až do vápna a prostřelil brankáře Vítámváse - 1:0. Znojemský brankář lovil míč ze své branky těsně před odchodem do kabin, když po brejkové akci předložil Bubeníček míč Sehnalovi, jehož střela skončila i s přispěním záložníka Rolníka za čarou - 2:0.

Ke spokojenosti blanenských diváků pokračovali domácí fotbalisté v atraktivním útočném pojetí také po změně stran. Již ve 46. min. likvidoval Vítámvás technickou střelu Hájka a prakticky vzápětí zakončil individuální akci střelou nad Doležel.

Do černého se Doležel trefil až v 52. min., když jeho oblouček zapadl za bezmocného strážce znojemské svatyně - 3:0.

O tři minuty později byl aktivní Doležel faulován ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Bubeníček - 4:0.

Totální rozklad Znojma pak využil k dovršení hattricku Sehnal, který v 60. min. zužitkoval přesný centr Doležela a hlavou poslal míč do branky - 5:0. Blansko poté promarnilo i několik nadějných brejkových akcí. Přesto přidalo v závěru utkání i šestou branku. Střídající Pernica se důrazně prosadil do vápna a po odrazu od protihráče přeloboval brankáře Vítámváse - 6:0.

V anketě Hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.