2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko ztratili v 7. kole krajského přeboru na hřišti Moravského Krumlova výborně rozehrané utkání. Již v 10. minutě vedli 2:0, domácí však snovým finišem skóre otočili na konečných 4:2.

Delegát: Kundelius

Bogner - Klodner, Matějka (38. Staněk), Hlučil (C), Vošmera - Anders, Machotka, Březina, Zelníček, Procházka (85. Laml) - Čepera (63. Pelikán)
Náhradníci: Laml, Staněk, Pelikán

Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Kolář, Beneš - Hájek, Janíček (67. Sedláček), Zouhar (73. Šplíchal), Šenk - Sehnal, Doležel
Náhradníci: Šplíchal, Pernica, Sedláček, Juran

Blansku vyšel vstup do utkání výborně. Ve 2.min. zahrával Bubeníček standardní situaci téměř z půlící čáry, na jeho centr si naběhl Hájek, který hlavičkou k levé tyči poslal svůj tým do vedení - 0:1.

V 10. min. se navíc po pasu Hájka dostal do samostatného úniku Sehnal, jenž mazácky obešel ve vápně i brankáře Bognera a do prázdné branky zvýšil vedení Blanska - 0:2.

Svěřenci Michala Kuglera i nadále pokračovali v aktivním napadání, které dělalo domácím obrovské problémy. Krumlov se z těchto nesnází dokázal vymanit až ve 23. min, když po zpětné přihrávce Anderse přestřelil z malého vápna branku Čepera.

Ve 31. min. vysunul Zouhar do úniku Šenka, jehož střelu stačil ve vápně dobře postavený Bogner vyrazit. O tři minuty později pak po pasu Janíčka postupovali Blanenští do přečíslení tři na jednoho. Doležel předal míč před vápnem Sehnalovi, který místo střely zvolil zpětnou přihrávku na Doležela, s jehož nepovedenou střelou si domácí brankář poradil.

Na konci prvního poločasu pak po rohovém kopu Bubeníčka Bogner s námahou vyrazil pokus Sehnala.

Po změně stran do dobrých dvacet minut vypadalo, že se utkání dohraje v poklidu. V 69. min. však domácím vlil čerstvou krev do žil svoji brankou Staněk, který využil volného prostoru ve středu blanenské defenzívy a prostřelil Bednáře - 1:2.

V 72. min. se šikovně před vápnem uvolnil Doležel, jeho bomba skončila těsně nad. V 75. min. se domácím podařilo vyrovnat, když se po pravé straně blanenské obrany prohnal Procházka, který našel přihrávkou pod sebe Pelikána a ten se trefil přesně k levé tyči blanenské branky - 2:2.

Obrat pak domácí dokonaly o tři minuty později, když centrovaný míč prodloužil ve vápně Staněk na Procházku, který chytrou hlavičkou přeloboval Bednáře - 3:2. V 82. min. navíc blanenský brankář zastavil ve vápně nedovoleně Procházku a sám postižený zahrával pokutový kop. Jeho první pokus sice Bednář zlikvidoval, na dorážku stejného hráče však už byl krátký - 4:2.