2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

H a v l. B r o d / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko si v dalším venkovním utkání spravili chuť po posledním nevydařeném zápase v Tasovicích. Na hřišti zachraňujícího se Havlíčkova Brodu zvítězili svěřenci trenéra Zbořila po dvou brankách Jana Trtílka a jedné Petra Švancary a Luboše Chloupka 4:2.

23. kolo , 24. dubna 2016, FC Slovan Havlíčkův Brod - FK Blansko

FC Slovan Havlíčkův Brod

2:4

Poločas: 2:3
Branky: 4. Vopršal, 33. Veselský - 2. P. Švancara, 18. a 44. Trtílek, 75. Chloupek
ŽK: 84. Portyš - 71. Chloupek
Diváků: 170
Rozhodčí: Páral - Lakomý, Horák
Delegát: Beneš
Hrací doba: 45+1 ; 45+2

Soukal - Hekerle (80. Hejkal), Křivka, Háněl (C), Vařejka - Štědrý (60. Mareš), Polívka, Jiroutek (60. Portyš), Veselský - Prchal, Vopršal
Náhradníci: Hejkal, Mareš, Tuhý, Portyš, Kubát
Trenér: Richard Zeman

Prosecký - Gromský, Šplíchal, Schneider (16. Trtílek), Koláček - Müller - Chloupek, Kuldan, P. Mezlík, Nečas (C) (86. Buchta) - P. Švancara (81. Kratochvíl)
Náhradníci: Jarůšek, Trtílek, Kratochvíl, Buchta, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko nastoupilo do utkání s cílem odčinit poslední nevydařený výsledek v Tasovicích a také se změnami v sestavě. Kromě rozestavení a změny postů u některých hráčů dostal při zranění Davida Jurana poprvé v divizi příležitost brankář Patrik Prosecký. Z farmářského Tišnova si trenér Zbořil vytáhl Františka Kuldana, který zaujal post středního záložníka. Na půdě posledního celku tabulky nečekalo hosty nic jednoduchého. Na jaře získal Havlíčkův Brod 6 bodů a jedinou porážku utrpěl v minulém kole v Kozlovicích.

Úvod zápasu rozhodně nenaznačil žádnou ofenzivní zahálku ze strany obou mužstev. Domácí hned po půlminutě hry zahrozili průnikem Vopršala, ale Prosecký včas vyběhl a nebezpečí zažehnal. Blansko kontrovalo průnikem Švancary, po kterém následoval roh Mezlíka. Výborný centr se sice nepodařilo ideální zakončit Müllerovi, odraženého míče se však zmocnil PETR ŠVANCARA a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Domácí to však nepoložilo a ihned kontrovali. Ve 4. min. stačil nakopnutý míč Háněla Nečas odhlavičkovat pouze k Štědrému, jehož přihrávku na zadní tyči přetavil ve svoji pátou branku v sezóně MATĚJ VOPRŠAL - 1:1.

Po čtvrthodině hry musel ze hry odstoupit kvůli problémům se svalem František Schneider, kterého nahradil JAN TRTÍLEK. Ten do utkání vlétl jako uragán. Už po dvou minutách hry ho precizním pasem na hranici šestnáctky našel Švancara a blanenský sniper chladnokrevně umístil svoji střelu do sítě - 1:2.

Také v dalším průběhu hosté několikrát zahrozili, ale domácí jim navýšit vedení nedovolili. Naopak ve 31. min. musel Prosecký krotit střelu Štědrého. Za další dvě minuty se pak k odvážnému průniku odhodlal MICHAL VESELSKÝ, který přešel přes Chloupka a Gromského a jesličkami překonal blanenského brankáře - 2:2.

Ofenzivní představení nekončilo. Ve 38. min. pronikl Švancara až k brankové čáře, odkud hledal Chloupka, domácí jeho úmysl přečetli. V 41. min. málem zafungovala spolupráce střelců domácích branek. Po centru Veselského však hlavičkoval Vopršal mimo tři tyče. Minutu před koncem první půle udeřilo potřetí Blansko. Při jeho útoku rozhodčí po faulu na Kuldana citlivě ponechal výhodu, Chloupek přesným pasem našel na hranici velkého vápna JANA TRTÍLKA, jehož oblouček odsoudil domácího brankáře Soukala pouze do role bezmocně přihlížejícího - 2:3.

Ve druhém poločase ofenzivní žně opadly, přesto se diváci ještě jedné branky dočkali. V 75. min. po přímočaré akci Mezlíka s Trtílkem se míč dostal k nohám Švancary. Ten lahůdkovou přihrávkou vnějším nártem našel naběhnuvšího LUBOŠE CHLOUPKA, který uzavřel gólový účet utkání - 2:4. V 81. min. si Švancara při střídání užil zaslouženého potlesku diváků, z utkání odešel s bilancí 1+2, v sobotu se navíc dvěma brankami podílel na výhře Tišnova 4:3 a odehrál plnou porci minut.

Výborný kolektivní výkon podpořený spolehlivým Proseckým v brance tak Blansku přivábil jubilejní desáté vítězství v sezóně. Na něm se podílel velmi dobrým výkonem František Kuldan, který ve středu odehrál celé utkání v poháru proti Bystrci a v sobotu obdobně jako Petr Švancara za Tišnov 90 minut vítězného duelu proti Zastávce, v němž jednou skóroval.

Záznam z utkání

Další výsledky 23. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Vrchovina 2:2 (2:0), Uherský Brod - Kozlovice 1:1 (0:0), Šumperk - Tasovice 2:2 (0:1), Žďár nad Sázavou - Přerov 1:0 (0:0), Ždírec nad Doubravou - Polná 1:2 (1:1), Stará Říše - Rosice 0:3 (0:0), Pelhřimov - Bystřice nad Pernštejnem 0:0