09.04.2018  |  Info, Foto: Josef Kratochvíl

Druhé vítězství mužů v řadě, tentokráte v Třebíči

B l a n s k o - Tak se to po delší době zase podařilo! A-mužstvo zajíždělo v neděli do Třebíče s cílem vybojovat tři body, což se stalo skutečností. Svěřenci trenéra Maši po vítězství 3:0 vybojovali teprve druhou výhru z venkovních hřišť v této sezoně a znovu se o něco výrazněji vzdálili sestupovým příčkám.

20.kolo, neděle 8.4.2018, 15:30
0HFK Třebíč
Sestava: Rychetský - Yacoubou, Thomas Seon (75. Renát), Pecka, Novák, Beránek (K), Gordon (75. Rajpaul), Florián, Karásek (53. Suchna), Krula, Bence
Náhradníci: Rajpaul, Renát, Suchna, Šplíchal
Trenér: Petr Vašíček
Sestava: Záleský - Gromský, Šplíchal (K), Bárta, Bokůvka - Petřík, Kuldan (83.Závodný), Kratochvíl, Dvořák - Trtílek (70. Chloupek), Sodomka (80. Pšikal)
Náhradníci: Imramovský, Pšikal, Feik, Závodný, Chloupek, Šmerda, Veselý
Trenér: Martin Maša
Branky: 14. a 79. z pen. Sodomka, 86. z pen. Pšikal
Osobní tresty: ŽK: 40. Karásek, 51. Bence, 77. Yacoubou - 50. Gromský, 58. Kuldan ČK: 85. Yacobou (po dvou ŽK)
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 86
Rozhodčí: Niederle - Švehla, Svoboda
Delegát: Bobek

Za slunného počasí na dobře upraveném trávníku nastoupilo blanenské mužstvo v Třebíči, která je v divizní tabulce na posledním 16. místě. V zimní přestávce zde angažovali Petra Vašíčka, který v minulosti působil v našem klubu jako úspěšný hráč, a poté i jako trenér. Snahou domácích bylo vykřesat eventuální šance na záchranu v divizní soutěži.

Na hřišti to ale až tak znát nebylo. V 11. minutě měli domáci jednu z mála slibných akcí, když z levé strany přišel míč před blanenské pokutové území, odkud pálil Gordon Mickaeel. Naštěstí byla jeho rána zblokována na roh. Odpověď našeho týmu přišla ve 14. minutě. Po přímém kopu domácích zabojoval důrazněji v osobním souboji Bokůvka, následně byl vyslán do brejkové situace Sodomka, který chytře přešel přes obránce a technicky zakončil - 0:1. V 37. minutě měl po standardní situaci Kratochvíla příležitost Kuldan, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop. O minutu později vybojoval míč Trtílek, následně šikovně našel Kratochvíla a ten z dobré pozice vystřelil těsně vedle Rychetského branky.

Druhý poločas začal několika nepřesnostmi na obou stranách. Poprvé zahrozili domácí a to v 57. minutě, kdy kapitán Beránek vypálil táhlou střelou vedle Záleského branky. V 58. minutě se vydal do sólového úniku Sodomka a předložil míč do šance Kuldanovi, ale ten netrefil branku. V 73. minuě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči opět Sodomka a tvrdou ranou chtěl ohrozit branku domácích. Bohužel však pálil nepřesně. V 76. minutě našel Kratochvíl přesným dlouhým míčem Petříka, jenž se po rychlém zpracování dostal do pokutového území a následně byl faulován. Rozhodčí Niederle bez váhání nařídil pokutový kop. K němu se postavil neúnavný Sodomka a bezpečně jej proměnil - 0:2. Od této chvíle mělo Blansko míč zcela pod kontrolou. V 85. minutě vystřelil ze slibné pozice Petřík a domácí Yacoubou zasáhl míč rukou. Další pokutový kop byl na světě a navíc tento hráč musel po druhé žluté a následné červené kartě opustit hrací plochu. K exekuci druhé penalty se odhodlal Pšikal a úspěšně proměnil - 0:3. Blansko tak zvládlo důležitý zápas a druhou jarní výhrou získalo více klidu pro další průběh divizní soutěže.

Záznam z utkání

Výsledky 20. kola Moravskoslezské divize D:

Bzenec - Ždírec nad Doubravou 5:1
Stará Říše - Tasovice 2:0
Vrchovina - Strání 1:0
Polná - Žďár nad Sázavou 0:1
Šumperk - Břeclav 1:1
Velká Bíteš - Rosice 2:2

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu