2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

R o u s í n o v - Sedmou remízu v sezóně si na své konto připsali fotbalisté FK APOS Blansko. Tentokrát svěřenci trenéra Kuglera podruhé v sezóně nedokázali skórovat a remizovali na hřišti Rousínova 0:0.

Delegát: Bábíček

Trnavský - Hartl, Boušek (C), Kubala, Pupp - Kalouda, Kupčík (82. Benda), Svoboda (70. Makiš), Havel - Fiala, M. Sedláček
Náhradníci: Barták, Makiš, Benda, Ustohal
Trenér: Petr Krahulec

Bednář - Bubeníček (C) (57. Šíp), Martinec, Šplíchal, Beneš - Kugler (64. Janíček), Kolář (79. J. Sedláček) - Doležel, Zouhar, Hájek - Sehnal
Náhradníci: Šíp, Janíček, Pernica, J. Sedláček, Suchý

V Rousínově se střela dvě mužstva, které ještě v nedávné době soupeřila v divizi. Rousínov z ní sestoupil v ročníku 2009/2010, Blansko ho následovalo o rok později. Poslední vzájemné utkání, které se hrálo v rámci 27. kola divize 22. května 2010 na Údolní skončilo 1:1.

Vstup do zápasu měli aktivnější Blanenští. V 11. min. vyrazil brankář Trnavský s námahou ostrý centr Koláře, o dvě minuty později pálil po centru Doležela z voleje mimo Hájek. V 15. min. opět další nepříjemný centr z kopačky Doležela Trnavský pouze vyrazil, na druhé straně minul Bednářovu branku z dobré pozice domácí Kalouda.

Bratr slavnějšího fotbalisty Luboše Kaloudy se chytal za hlavu ve 24. min., když se dostal po drzém průniku ještě do výhodnější prostoru ve vápně, ani tentokrát se mu nepodařilo zamířit přesně.

Blanenské obraně se dařilo uhlídat s 12 brankami nejlepšího střelce soutěže Matěje Sedláčka, který se ve 34. min. probíjel ke střele, kterou však obrana k Bednářovi nepropustila.

Ke konci poločasu Blansko vystupňovalo svoji aktivitu, která vyvrcholila ve 42. min., když po centru Koláře orazítkoval Sehnal břevno domácí svatyně.

Blansko pokračoval v aktivní hře i po přestávce. V 52. min. posunul Zouhar míč Doleželovi, jehož centr vyrazil Trnavský na roh. V 55. min. Sehnal svoji aktivitou přinutil k chybě domácího obránce, který naservíroval míč přímo na kopačku Kuglera, ten bohužel branku netrefil.

V 65. min. nový muž v sestavě Blanska Janíček protáhl Trnavského střelou z 22 metrů, kterou domácí brankář s obtížemi vytáhl na roh. O čtyři minuty později již letěli ruce Blanenských nad hlavy, ale předčasně. Beneš napálil odražený míč zpoza vápna ukázkově do sítě, míč však lehce tečoval Sehnal, stojící v ofsajdu a branka tak nebyla uznána.

Hodně oddechnout si pak museli domácí v 74. min. po standardce Janíčka, který hledal ve vápně Sehnala a míč nakonec proletěl těsně kolem pravé tyče.

Nakonec mohli brát všechny body domácí, když se dostal do úniku kanonýr M. Sedláček, který obešel i vybíhajícího Bednáře, z ostrého úhlu však mířil vedle pravé tyče. Blansko si tak po závěrečném hvizdu připsalo již 7. remízu v sezóně.