2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Dlouho odolávala Vrchovina na stadionu na Údolní útočným výpadům fotbalistů FK Blansko. Duel 19. kola divize D nakonec rozhodla až branka Františka Schneidera ze 77. minuty. Dvougólové vítězství domácích pak v nastavení pečetil Tomáš Jarůšek.

Hrací doba: 45+0 ; 45+3

Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Nečas (C), Schneider - Chloupek (82. Jarůšek), P. Mezlík, Trtílek (90. Buchta) - P. Švancara
Náhradníci: F. Blažek, Jarůšek, Kratochvíl, Buchta, Flachs, Prosecký
Trenér: Zbyněk Zbořil

Michálek - Blažíček, L. Smetana, Drdla, Wolker (48. Komínek) - Čírtek (81. Bača), Michal (C), Žák, Kovář - Nespěšný, Russ (85. Kyselý)
Náhradníci: Komínek, Kyselý, Bača, Šmída
Trenéři: Ladislav Libuša a Roman Kysilko

Blansko chtělo v úvodním domácím zápase jarní části sezóny navázat na tříbodový zisk v Rosicích a prodloužit vítěznou sérii na 4 utkání. Hostující Vrchovina naopak v součtu s podzimem 4 utkání v řadě pohrála při děsivém skóre 0:11.

V prvním poločase byli aktivnějším týmem domácí, kteří však dlouho nemohli překonat kompaktní obranný val soupeře. Až ve 23. min. po trestném kopu Schneidera se síť hostující branky rozvlnila, ale pouze z vnější strany. Ve 35. min. Gromský patičkou přistrčil míč Chloupkovi, který na hranici vápna našel Mezlík, jeho střela skončila těsně nad.

Ve 38. min. si Švancara narazil míč se Schneiderem, ale ztroskotal na brankáři Michálkovi. Zkušený útočník nebyl úspěšný ani ve 41. min., když se do pokutového území prokličkoval po zisku míče Trtílkem, Michálek si s jeho střelou poradil. Ve 43. min. fauloval hostující brankář ve vápně Gromského, ale pokutového kopu se diváci na Údolní nedočkali.

Na začátku druhé půle mohli jít domácí do vedení. Švancara uličkou vysunul Mezlíka, po jeho přihrávce selhal ve vyložené šanci před prázdnou brankou agilní Chloupek. V 62. min. kryl Michálek hlavičku Šplíchala. V 73. min po dlouhém výkopu Jurana předložil Švancara na hranici vápna míč Schneiderovi, který orazítkoval levou tyč. Poté měli Blanenští po malé domů L. Smetany výhodu nepřímého volného kopu, Mezlíkovi se obrannou hráz hostů propálit nepodařilo.

Domácí tak vysvobodila až zimní posila záložní řady FRANTIŠEK SCHNEIDER. Ten se v 77. min. postavil k exekuci standardní situace a míč z jeho levačky zaplul ke vzdálenější tyči - 1:0.

V závěru utkání hosté ve snaze vyrovnat naráželi na pozornou domácí obranu. V 88. min. na hranici vápna fauloval Koláček L. Smetanu. Trestný kop napálil kapitán Michal pouze do zdi. Do útoku se pak vydal i brankář Michálek, což mohl v 92. min. po prodloužení od Mezlíka potrestat Švancara, ale střelou od poloviny hřiště těsně minul. Skórovat se podařilo až téměř se závěrečným hvizdem střídajícímu TOMÁŠI JARŮŠKOVI, který po přihrávce Mezlíka míč dopravil do opuštěné branky - 2:0.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SFK Vrchovina 2:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 19. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherský Brod - Polná 4:0 (3:0), Hodonín - Šumperk 1:1 (1:0), Ždírec nad Doubravou - Tasovice 0:2 (0:1), Stará Říše - Žďár nad Sázavou 1:1 (0:1), Pelhřimov - Přerov 1:0 (0:0), Havlíčkův Brod - Rosice 1:1 (0:1), Kozlovice - Bystřice nad Pernštejnem 0:0