B Y S T R C - Nepovedeným výkonem a tím pádem i zaslouženou porážkou zakončili fotbalisté FK APOS Blansko přípravu na novou sezónu. Na hřišti Dosty Bystrc prohráli Vašíčkovi hoši po brankách Vrtěny a Outraty z penalty 2:0 a mají tak do soboty o čem přemýšlet.

přátelské utkání , 2. srpna 2009, FC Dosta Bystrc-Kníničky - FK Blansko

FC Dosta Bystrc-Kníničky

Branky: 12. Vrtěna, 50. Outrata z pen.

Galla (85. Soustružník) - Drábek (59. Křivánek), Janíček, Outrata, Šustr - Logara (84. Pavlas), Šíma (84. Sedláček), Jirásek, Veselovský - Vrtěna (50. Veselý), Grygar (74. Moučka)

Slanina (58. Švancara) - Hájek (75. Dvořáček), Španěl (46. Kuda), Novotný, Pokorný (53. Šíp) - Bubeníček, Janíček (46. Nečas), Kleveta (C) (62. Farník), Bednář (62. Pernica) - Němec - Traxl

Začátek utkání byl vzhledem k ligovému duelu Brno - Slavia posunut na 19. hodinu. Trenér Petr Vašíček vyslal od úvodních minut na hřiště stejnou jedenáctku, která před týdnem marně bojovala o postup v poháru ČMFS.

Domácí lodivod Mário Rossi nasadil do útoku čerstvé posily, které vedení Dosty přivedlo na hostování. Jsou jimi Jaroslav Vrtěna z 1. FC Brno a Jakub Grygar z FC Tescomy Zlín. Na levém okraji obrany operoval na podzim loňského roku trenér juniorky 1. FC a zároveň také hráč, který svoji první ligovou branku vstřelil pražské Spartě Pavel Šustr.

Jako již poněkolikáté v této přípravě se našim borcům nevydařil vstup do zápasu. Brankář Slanina byl v permanenci již ve druhé minutě, kdy vyrážel trestný kop na roh. Špatné dostupování a nedůraz v osobních soubojích potrestal ve 14. min. Jaroslav Vrtěna, který po slalomu snad přes 4 hráče rozvlnil síť za Slaninovými zády - 1:0. „Nechali jsme Vrtěnovi hodně místa. Jen jsme před ním ustupovali a nikdo proti němu nevystoupil. Měli jsme ho zastavit třeba i za cenu faulu,“ komentoval situaci Radim Bubeníček. Ve 27. minutě se stejný hráč po centru Šustra dožadoval odpískání penalty, rozhodčí jeho přání nevyslyšel. Do poločasu zahrozili zelení ještě dvakrát. Nejprve ve 35. min. výbornou přihrávku za obranu zakončil Grygar střelou, kterou obrana Blanska zblokovala na roh. Těsně před odchodem do kabin skončila samostatná akce Veselovského střelou nad. Z pohledu našeho mužstva stojí za zmínku akce Novotného, který po průniku středem hřiště uvolnil uličkou Traxla, Galla jeho střelu dokázal zneškodnit. Jediný klasický útočník v blanenské dresu neuspěl ani ve 40. min., v níž se krásně položil do centru Pokorného, mířil bohužel vedle. „Nedokázali jsme si přihrát, chyběl nám pohyb, v obranné činnosti vystupování k hráčům. Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Navíc necháme soupeře pokaždé zpracovat balón a potom ho někde naháníme. Tak se prostě fotbal hrát nedá,“ láteřil trenér Petr Vašíček.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Bystrc dále vyhrávala klíčové osobní souboje. Navíc se naše mužstvo dopustilo v 50. min. faulu ve vápně, který potrestal suverénní střelou stylem pravá tyč a síť Outrata. Děkovat pak mohli blanenští především brankáři Švancarovi, který díky dvěma výstavním zákrokům proti povedeným střelám ze střední vzdálenosti nedovolil skórovat Logarovi. Světlejší chvilky přišly v 56. a v 78. min. V prvním případě hlavičkoval po centru Hájka Kleveta, brankář Galla zasáhl spolehlivě. V tom druhém udržel Nečas míč i proti třem hráčům Bystrce, následnou přihrávku si zpracoval Dvořáček, jehož zblokovaná střela skončila rohovým kopem. „Byla to katastrofa, nepřihráli jsme si pořádně balón, hráli jsme bez pohybu. Musíme v týdnu zapracovat především na zlepšení rozehrávky,“ nebral si servítky záložník Radim Bubeníček.

„Musím zcela otevřeně říct, že nám chybí Martin Sehnal. V šestnáctce nemáme hráče, který by se dokázal prosadit, vlítnou tam, udělat trmu vrmu. Chodíme do vápna v jednom ve dvou hráčích, což je samozřejmě málo. To nebyl případ pouze tohoto utkání, je to už dlouhodobější jev,“ posteskl si nad absencí nejlepšího střelce blanenský lodivod.

Otázkou zůstává na kolik se dokáží naši borci vzchopit a pozvednout svůj matný herní projev. V prvním kole divize je totiž čeká na venkovním hřišti loňský vítěz FK Šardice. „Bude to boj o psychiku. Pokud chceme hrát v horních patrech tabulky, musíme z prvních dvou kol nějaké body získat. Čeká nás těžký soupeř a já pevně doufám, že i lepší přístup z naší strany,“ uzavřel pozápasový rozbor Petr Vašíček.