2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o - Fotbalisté FK Blansko si podruhé po sobě připsali tři body do tabulky letošního ročníku Líšeň CUPU. Svěřenci Michala Kuglera po dorostu Zbrojovky porazili jednoho z konkurentů v boji o postup do divize FRAMOZ Rousínov 2:1.

Rozhodčí: Linhart - Šenkýř, Zaplatilová

V dohrávce 3. kola se střetly dva týmy, které budou na jaře usilovat o postup do divize.

V prvním poločase se Blanenští k ohrožení branky Rousínova příliš nedostali. Výjimkou byla pouze šance Zouhara ve 29. min., který mířil těsně vedle levé tyče.

Po přestávce nabrala hra obrátky. Ve 49. min. byl ve vápně faulován Crhák a Bubeníček z penalty otevřel skóre - 1:0.

V 53. min. se dostal na hřiště útočník Hansl, který svým pohybem a důrazem dělal obraně Rousínova hodně starostí. Hansl se také mohl hned za pět minut zapsat do listiny střelců, jeho sólový nájezd však brankář Rousínova zneškodnil.

O dvě minuty později Blansko předvedlo moderní útočnou akci, na jejímž konci se po centru Šenka prosadil Hansl - 2:0.

O tři minuty později opět Hansl hlavičkoval nad. Rousínovu se podařilo snížit v 66. min., když volný Makiš poslal míč za bezmocného Jurana - 2:1.

Juran pak Blansku uchránil vedení v 70. min. výborným zákrokem. V závěru utkání se po levé straně prosmýkl Šenk a po jeho pobídce zakončil vedle Hansl.

Fotbalisté FK Blansko tak po dorostu Zbrojovky Brno podruhé za sebou získali tři body a v sobotu se od 13:00 střetnou s již jistým vítězem letošního ročníku Líšeň CUPU 1. SK Prostějovem. V jeho dresu mimojiné nastupují bývalí ligový hráči Lukáš Zelenka, Tomáš Hunal, Ivo Zbožínek, Michal Pospíšil, Roman Janoušek a Tomáš Bureš.