2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

T a s o v i c e - Fotbalisté FK APOS Blansko i přes poločasové vedení 1:0 v Tasovicích nakonec prohráli a díky tříkolovému bodovému půstu se v tabulce propadli téměř až na sestupová místa.

Ofsajdy: 4:3
ŽK: 12. Záviška, 54. Veselý, 87. Dítě, 89. Doležal - 67. Němec, 90. Janíček K.
Diváků: 160
Rozhodčí: Ságl - Reich, Fridrichovský
Delegát: Laca

Trmal - Šuráň, Záviška (46. Dítě), Szajko, Lašák (58. Zifčák) - Paul (83. Svatoš), Pechal, Veselý, Vyžrálek - Doležal (C), Čerstvý
Náhradníci: Fukal, Svatoš, Zifčák, Dítě, Harenčák
Trenér: Tomáš Šťastný

Sehnal - Bubeníček, Němec, Zich, Šíp - Nečas (70. Janíček K.), Hájek, Farník, Bezděk (86. Blatný) - Karásek, Bednář (C)
Náhradníci: Janíček K., Pernica, Klimeš, Blatný, Trubák
Trenér: Roman Šindelka

Blanenští vstoupili do utkání o 6 bodů aktivně. Ve 3. min. našel Farník ideálně naběhnutého Nečase, jehož akci bohužel zastavil praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. Po dvou minutách prodloužil trestný kop Němce Zich, hlavičkující Karásek mířil nad. Ve 12. min. si opět dobře na standardní situaci naskočil Zich, když ji tentokrát zahrával Bednář, po následném prodloužení blanenského stopera hlavičkoval důrazný Karásek, brankář Trmal míč pokryl. Domácí poprvé vážně zahrozili v 19. min., kdy po centru zprava hlavičkoval do rukavic Sehnala Vyžrálek.

Po hluché pasáži hry se ke slovu dostali ve 32. min. opět Blanenští. Po centru Farníka hlavičkoval Karásek, domácí obránci míč z vápna včas vyexpedovali ven. Za minutu napřáhl z dobrých 25 metrů Bezděk, Trmal jeho střelu s námahou vyrazil na roh. Ten domácí odvrátili opět na další roh. Němec našel na zadní tyči volného Šípa, který po více jak dvou letech ochutnal jaké to je vstřelit branku - 0:1.

Domácí hned z protiútoku rozvlnili síť, zakončující Doležal však stál v ofsajdu a tak se skóre neměnilo. Brankář Sehnal pak ještě do poločasu zlikvidoval střelu z 20 metrů.

Po změně stran nastoupila na trávník zcela jiná mužstva. Domácí daleko důrazněji napadali blanenskou obranu a mnohem častěji ohrožovali branku Martina Sehnala. Neuběhla ani minuta a brankář Blanska čelil přímé střele, kterou vyrazil, druhý pokus domácích obránci zblokovali. Ojedinělý útok Blanska v 52. min. rozjel Farník, následovala přihrávka na Karáska, ten poslal míč do běhu na Bednáře, jehož ránu Trmal za svá záda nepropustil.

V 57. se chytal za hlavu domácí Vyžrálek, který sám na malém vápně přestřelil. Na druhé straně po standardní situaci hlavičkoval přesně do černého Šíp, pro ofsajd však branka uznána nebyla. Vyrovnání se domácí dočkali v 63. min. a nutno dodat, že jim k tomu pomohlo velké štěstí. Střídající Dítě zacentroval téměř od rohového praporku, kde míč jemně nadzvedl Zich a ten zapadl k zadní tyči Sehnalovy branky - 1:1. V 66. min. už mohly Tasovice dokonce vést, důrazný Zifčák zakončil akci střelou do boční sítě. Za minutu dostal ideálně míč do vápna Veselý, kterého fauloval Němec a Tasovice měly výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Dítě a střelou doprostřed branky otočil stav utkání - 2:1.

V 72. min. už to mohlo být o branky dvě, naštěstí domácí nastřelili pouze levou tyč. Blansko si ve druhém poločase výraznější šanci nevypracovalo a po třetí porážce má na svého soka na 14. místě pouze jeden bod k dobru.