12.09.2010  |  Boris Hasa

Rosice sestřelil ve druhém poločase Karásek

B l a n s k o - Když Jan Karásek skóruje, Blansko vítězí. Tato rovnice platí i po sobotním utkání s Rosicemi, kdy se dravý útočník dvakrát prosadil a rozhodl zápas o šest bodů.

6.kolo, sobota 11.9.2010, 16:00
Sestava: Sehnal - Hájek (46. Bezděk), Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (88. Klimeš), Němec, Janíček K., Farník - Bednář (C) - Karásek (78. Gross)
Náhradníci: Gross, Pernica, Klimeš, Jarůšek, Bezděk, Švancara
Trenér: Roman Šindelka
0FC Slovan Rosice
Sestava: Gruber - Urbánek, Vítámvás, Oprchal, Císař - Dufek (75. Havlásek), Buriánek, Selinger, Pšikal - Novák (46. Doležel), Malata (C)
Náhradníci: Havlásek, Doležel, Cvingráf
Trenér: Libor Zelníček
Branky: 70. a 75. Karásek
Střely na branku: 10:4
Střely mimo: 7:2
Rohy: 10:3
Fauly: 20:20
Ofsajdy: 2:5
ŽK: 33. Zich, 71. Bezděk - 81. Vítámvás
Rozhodčí: Beneš Jar. - Žilka, Stehlík
Delegát: Poklop

V Blansku se střetla dvě mužstva se stejným bodovým ziskem. Pro Rosice bylo utkání 6. kola již 5. ostrým zápasem během 14 dnů. Hostující trenér Libor Zelníček nemohl pro tento zápas využít služeb zkušeného ex-ligového matadora Pavla Šustra, který měl trenérské povinnosti ve Zbrojovce. Blanenský trenér Roman Šindelka do hry nasadil klíčového záložníka Bednáře, nad jehož startem visel po zápase v Otrokovicích otazník. Ve 33. minutě totiž musel s bolestivě nakopnutým kotníkem odstoupit ze hry.

V prvním poločase hrála obě mužstva opatrný fotbal, z něhož občas vybočovaly náznaky střeleckých příležitostí. V 11. min. přiťukl Farník ve vápně míč Karáskovi, se zakončením domácí útočníka si brankář Gruber poradil. V 17. min. byl faulován hostující záložník Pšikal, následný trestný kop Malaty brankář Sehnal vytěsnil na roh. Ve 22. min. musel jít Sehnal na zem, když jej ze 25 metrů protáhl Pšikal, brankář Blanska si nadvakrát poradil.

Více vzruchu pak přinesl až závěr úvodního dějství. Ve 37. min. hlavičkoval po centru Farníka těsně nad Karásek. Stejný hráč už ve 40. min. mířil po dvakrát prodloužené standardce Němce přesně, bohužel pro Blanenské, stál v ofsajdu. Z protiútoku zamotal hlavy domácí obraně Malata, nakonec jej nedovoleně zastavil před vápnem Zich. Následný projektyl hostujícího kapitána těsně minul pravou tyč blanenské svatyně.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s jednou změnou v sestavě. Kvůli problémům se zády musel odstoupit obránce Blanska Hájek, kterého nahradil Bezděk. V kabině zůstal také rosický Novák, kterého trenér Zelníček nahradil Doleželem. Hodně vzruchu přinesla situace v 52. minutě, kdy Buriánek ve vápně přistrčil zezadu Karáska, penaltu však rozhodčí neodpískal, vzápětí Karáskovu střelu z bezprostřední blízkosti Gruber zneškodnil.

Domácí útočník si však v poslední dvacetiminutovce utkání dokonale spravil chuť. V době, kdy už se na obou týmech začínal projevovat náročný program posledních, dní Blansko nastartovalo autové vhazování. To na útočné polovině rychle rozehrál Bezděk, Karásek se přes Oprchala dostal do vápna a pod vybíhajícím Gruberem zasunul míč do branky - 1:0. Rosice ihned přispěchaly s odpovědí, po přihrávce Pšikala vypálil Buriánek, Sehnal jeho střelu vyrazil na roh. Výsledek tak po pikantní situaci potvrdili Blanenští. Těsně po druhém střídání hostů napřáhl z dobrých 35 metrů Kamil Janíček, jeho střelu stačil ještě vracející se Gruber vytěsnit nad břevno, padající míč, který byl stále ve hře, důsledně sledoval Karásek a svým typickým způsobem jej dopravil do branky - 2:0. Po souboji s Gruberem zůstal domácí útočník chvíli otřesený, a i když jej opět vzkřísil masér Malits, trenér jej i přes prosby nevyslyšel a do hry místo něho poslal Grosse. V závěru zápasu pak mohli ještě Blanenští skóre navýšit, hlavička Farníka nebo střely Bednáře a Janíčka však již brankou neskončily.

Po závěrečném hvizdu si tak tři body do tabulky připsali fotbalisté Blanska. Z anglického týdne jich celkově vytěžili 6 a brankář Sehnal z posledních tří zápasů dvakrát udržel čisté konto.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské fotbalisty.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Po utkání v Otrokovicích, kde jsme body ztratili, nám domácí prostředí velelo vyhrát. V prvním poločase jsme hráli netrpělivě, chtěli jsme za každou cenu utkání rozhodnout, naše akce nebyly připravené. Těžko jsme se prosazovali proti zhuštěné obraně Rosic. Ve druhém poločase se nám podařilo autové vhazování přetavit ve vedoucí branku, která byla velmi důležitá. Přínos Honzy Karáska je jednoznačný, proto jsme jej do Blanska chtěli.“