B r n o - Fotbalisté FK APOS Blansko prohráli v rámci 4. kola zimního turnaje v Líšni s lídrem Divize D Vyškovem 1:0. O hubené výhře soupeře rozhodl po změně stran Hradil, který neomylně zakončil samostatný únik.

přátelské utkání , 12. února 2011, MFK Vyškov - FK Blansko

MFK Vyškov

Branka: 55. Hradil

Kopáček - Baričák, Gottvald J., Koláček, Žoček Miloš - Pospíšil, Žoček Martin, Fryčák, Hirsch - Sigmund (C) - Lička M.
Střídali: Hradil, Gottvald D., Lička J.
Trenér: Valdemar Horváth

Slanina - Bubeníček, Oulehla, Pokoj, Šíp - Nečas, Hájek, Jelínek, Farník - Němec, Doležel
Střídali: Švancara, Bezděk, Janíček K., Kuda, Jarůšek
Trenér: Tomáš Šenk

Blansko nastupovalo do utkání proti vedoucímu celku divize D s cílem napravit si pošramocené sebevědomí z minulého týdne. Vůbec poprvé mohl trenér Tomáš Šenk využít služeb zkušeného obránce Jiřího Pokoje, který laboroval se zraněním prstu na noze.

Utkání zahájili Vyškovští zostra. Hned v 1. minutě se Slanina zaskvěl pohotovým zákrokem, kterým pro svůj tým zachoval čistý štít. Ve 13. min. to byl opět blanenský brankář, který si poradil s přesně umístěnou hlavičkou, kterou vytáhl na roh. Blansko své útočné plány prezentovalo až ve 23. minutě. Pokoj se svým typickým způsobem zbavil na vlastní polovině dvou protihráčů, míč přes Farníka a Doležela doputoval až k Jelínkovi, ten přihrál pod sebe opět na Doležela s jehož střelou si brankář Kopáček poradil. Ve 34. min. byl opět v permanenci Slanina, který musel na zem po centru z pravé strany, ani tentokrát si však na něho Vyškovští nepřišli.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, hrstka diváků se však dočkala alespoň branky. Po hříchu padla do té blanenské, když Vyškov po faulu u půlící čáry rychle rozehrál, za obranou se zjevil zcela osamocený Hradil, který svůj samostatný únik dotáhl do úspěšného konce - 1:0. Vyškov mohl své vedení navýšit hned z další akce, po střele Hirsche zachránila Švancaru levá tyč. Na druhé straně mohl skóre srovnat Nečas, který se ocitl osamocený ve vápně, z blízka však pálil nad. V 72. min. zkoušel štěstí z 18 metrů Jelínek, Kopáček střelu pokryl.