2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali v předehrávce 16. kola na domácí půdě s lídrem tabulky Šardicemi 0:0. Hosté se v Blansku prezentovali kvalitním výkonem. Domácí opět podržel brankář Slanina, který po změně stran předvedl několik výstavních zákroků.

Delegát: Poláček

Slanina - Pokorný, Vlček, Kleveta (C) (73. Janíček), Šíp (80. Nečas) - Bubeníček, Němec, Kostka (65. Hájek), Fous - Traxl, Bednář Náhradníci: Janíček, Nečas, Hájek, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Štěpnička - Sukup, Kopčil (C), Spazier P., Spazier M. - Válek, Šálek, Pacl, Crla (78. Zapletal) - Švrček, Kobylík Náhradníci: Zepletal, Drápal, Holub, Kmeť, Chromý Trenér: František Ondrůšek

V předehrávce 16. kola zavítal na stadion na Údolní suverénní lídr tabulky Šardice. Hostující trenér František Ondrůšek musel pro toto utkání oželet služby útočníka Režného, kterého do hry nepustily zdravotní problémy. Domácí lodivod Zbyněk Zbořil postavil vedle Radima Vlčka na post stopera kapitána Tomáše Klevetu.

Utkání nabídlo divákům taktickou partii. Šardice se od úvodního hvizdu prezentovaly kombinační hrou. Blanenští se spoléhali na organizovanou hru a pokoušeli se svého soka překvapit rychlými protiútoku. V 8. min. zahrával trestný kop Válek, pozorný Vlček odvrátil jeho centrovaný míč na roh. Domácí vyzkoušeli pozornost brankáře Štěpničky poprvé ve 13. minutě. Trestný kop Němce strážce hostující branky vyboxoval, následnou střelu Fouse tečoval mimo tři tyče Pokorný. Všem domácím příznivcům zatrnulo nedlouho poté. Pacl vysunul na levé straně Švrčka, ten si šikovně obhodil Vlčka, pronikl až před Slaninu, z úhlu však zamířil nepřesně. Ve 24. minutě se rýsovala nadějná příležitost pro domácí. Po Bednářově vysunutí záložník Fous uháněl po levé straně, jeho akci zastavil pouze za cenu faulu Kopčil. Standardní situaci domácí využít nedokázali. Ve 29. min. pálil po trestném kopu Němce Šíp, možné nebezpečí zažehnal odkopem Petr Spazier. Pozorný byl i brankář Štěpnička, který další zárodek domácí příležitosti utnul včasným vyběhnutím. Ve 33. min. byl dvakrát v krátkém sledu v permanenci Slanina, který si poradil s hlavičkou Švrčka a s pokusem Kobylíka. Hostující útočník nebyl úspěšný ani dvě minuty nato po zklepnutí Crly. Oba týmy nebyly v zakončení úspěšné ani těsně před odchodem do kabin. Střela blanenského Kostky měla spíše propagační charakter, po Šálkově standardní situaci na druhé straně hřiště hlavičkoval z 5 metrů nad branku Petr Spazier.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Jejich pokusy ze začátku nechávaly Slaninu klidným, jako by však byly předznamenáním věcí příštích. V 53. min. se hosté dožadovali odpískání penalty po zákroku Klevety na Švrčka, rozhodčí nechal pokračovat ve hře. V 62. min. hlavičkoval po standardní situaci Kopčila Petr Spazier, Slanina, i když podklouzl, dokázal míč vytáhnout na tyč. Brankář FK APOS se zaskvěl i za další dvě minuty, kdy fantastickým zákrokem vyrazil ránu Švrčka. V 69. min. dobře kroucený centr Válka nikdo netečoval a ten skončil těsně vedle pravé tyče blanenské branky. Po této sérii hostujících šancí mohlo udeřit Blansko. Bubeníčkovu ideální pobídku v 73. min. nevyužil Traxl, který v ideální pozici zamířil vedle. Ke konci utkání stále více přibývalo osobních soubojů a nervozity. Fotbalověji však stále lépe působily Šardice. Ty se o tři body praly až do samotného závěru a Slanina se opět činil. V 87. min. hlavičkoval volný Zapletal ovšem přesně do míst, kde stál domácí brankář. Ten se vytáhl i o minutu později, když umístěnou střelu Kobylíka vyrazil na roh. V zajímavém utkání se diváci branky nedočkali, mnoho z nich však muselo smeknout před výkonem hostů, kteří se v Blansku prezentovali vyspělým a kompaktním výkonem. Blanenští si však bodový zisk za bojovný výkon také zasloužili, děkovat však opět mohou výborně chytajícímu Slaninovi.