21.08.2010  |  Boris Hasa

V Napajedlech opět rozhodl úvod

N a p a j e d l a - Stejně jako v jarní části minulé sezóny rozhodl o výsledku utkání nevydařený úvod z pohledu našeho mužstva, kdy po 15 minutách svítilo na tabuli skóre 2:0. Krátce na to musel pod sprchy obránce Jan Zich, čehož domácí využili v poslední desetiminutovce.

3.kolo, sobota 21.8.2010, 16:30
4Fatra Slavia Napajedla
Sestava: Pavelka - Grabec, Blažek, Zavadil - Vykopal (77. Zatloukal) - Haša (61. Žáček), Semela, Huťka M. (C), Dufka - Kučera, Vávra (27. Sklenář)
Náhradníci: Zatloukal, Sklenář, Popela, Žáček, Vlček, Janiš
Trenér: Martin Onda
Sestava: Švancara - Bezděk (64. Beneš), Zich, Pokoj, Bubeníček - Nečas (78. Jarůšek), Janíček K., Farník, Šíp (C) (69. Gross) - Němec - Bednář
Náhradníci: Sehnal Martin II, Cupal J., Gross, Beneš, Jarůšek
Trenér: Roman Šindelka
Branky: 11. z pen. a 82. Kučera, 6. Haša, 86. Huťka M.
Střely na branku: 8:3
Střely mimo: 4:4
Rohy: 9:2
Fauly: 18:12
Ofsajdy: 9:0
ŽK: 60. Vykopal, 80. Zavadil - 13. Nečas, 15. Zich, 33. Němec
ČK: 20. Zich (po 2. ŽK)
Rozhodčí: Volf - Gasnárek, Meyer
Delegát: Kundelius

Pro Blansko začalo utkání velmi podobně jako v jarním 26. kole. V 5. min. zahrával standardní situaci Haša. Domácí záložník zakroutil téměř od autové čáry centr tak šikovně, že i přes jeden odraz od země zapadl přesně k zadní levé tyči - 1:0. Za dvě minuty měl navíc brankář Švancara hodně práce, aby míč na poslední chvíli odkopl před dotírajícím Kučerou. Na druhé straně pálil po přistrčení Bubeníčka z 23 metrů Janíček nad. Poté zahrozil individuální akcí Bednář, do zakončení se ovšem nedostal. V 15. min. navíc důrazný domácí útočník Kučera prošel až do malého vápna Blanska, kde došlo ke kontaktu s obráncem Zichem a rozhodčí odpískal penaltu. Počínání blanenského beka bylo oceněno žlutou kartou, penaltu s jistotou proměnil Kučera - 2:0.

V jarním utkání bylo hotovo za 11. minut, teď svítil stav 2:0 po 15 minutách. Odlišností od posledního vzájemného utkání bylo, že od 20. minuty hrálo naše mužstvo o deseti. U lajny fauloval nevybíravě Zich Vávru a rozhodčí bez váhání poslal našeho obránce po 2. ŽK pod sprchy. Na uvolněný post stopera se zatáhl Libor Němec.

Toto rozpoložení sil mělo pro další vývoj zásadní význam. Domácí vědomi si dvoubrankového náskoku čekali, co vytvoří Blansko a na případný rychlý protiútok. Po bláznivé dvacetiminutovce se hra uklidnila. Ve 28. min. závar ve vápně Blanska po střele Haši vyřešili obránci odkopem před dotírajícím Sklenářem. Na druhé straně protáhl domácího brankáře přízemní střelou z 20 metrů Nečas, tu Pavelka s vypětím sil vytlačil na roh. Ve 37. min. po standardní situaci Němce pálil tvrdě Šíp, brankář míč pouze vyrazil, nakonec zakončil slibnou situaci Janíček ranou nad.

Po změně stran to vypadalo, jako by domácí vůbec nepochybovali o zisku tří bodů. Přestali hrát v pohybu, čehož naše mužstvo využívalo. Snížit mohl v 57. min. po přihrávce Farníka Nečas, asi největší šanci Blanska zhatil brankář Pavelka povedeným zákrokem. Napajedla spoléhala na brejky do otevřené obrany, častokrát jejich snažení končilo zvednutým praporkem pomezního rozhodčího.

Až v 72. min. se jim podařilo útočnou akci vyřešit, únik Blažka skončil zblokovanou střelou a rohovým kopem. Za pět minut další úprk zakončili domácí Sklenářem tvrdou ránou, kterou Švancara vytáhl na roh. Gólový přívlastek měl pro domácí až brejk v 82. min., k úspěšně proměněné penaltě přidal svoji druhou branku Kučera - 3:0. Zdecimované Blansko pak v závěru ještě více psychicky nahlodal po dalším samostatném nájezdu a následným elegantně vyřešeným hokejovým blafákem M. Huťka, který počtvrté rozvlnil síť Švancarovy branky - 4:0. Blanenský brankář navíc ještě dva brejky Napajedel zneškodnil!

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Kluky jsem speciálně upozorňoval na to, že jsme tu v jarním zápase prohrávali po 10 minutách 2:0. To stejné předvedla Napajedla v minulém kole v Otrokovicích. Byla tam jedna zbytečná standardka, která bohužel propadla až na zadní tyč. Navíc jsme dostali gól z penalty a ještě se nechal vyloučit Honza Zich, to se pak hraje hodně těžko. Paradoxně bych řekl, že jsme byli poté lepším mužstvem. V závěru už jsme to hodně otevřeli, čehož soupeř využil. Nám už docházely síly, ale hráče musím za druhý poločas pochválit, protože to nevypustili a snažili se s výsledkem něco udělat.“

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu