14.07.2012  |  Boris Hasa

V Radslavicích bylo o gól lepší Blansko

R a d s l a v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si na úvod letní přípravy připsali cenné vítězství. Na hřišti v Radslavicích porazili svěřenci trenéra Kuglera divizní Vyškov po brankách Bubeníčka, Trtílka a Vašáka 3:2.

přát., Radslavice, sobota 14.7.2012, 17:30
2MFK Vyškov
Sestava: Holásek - V. Novotný, Baričák, J. Lička, Torró - Maruška, Gottwald - Ondra, Galia, Sádlík - Poprik
L. Kollár - Koláček, Hodinář, Jašíček, Maruška - J. Lička, Voral - F. Novotný, Sigmund, Hradil - Kropáček
střídal: Urbančok
Trenér: Zbyněk Zbořil
Sestava: Němec - Bubeníček, Pernica, Maška, Jarůšek - Sedláček, Hepp, Vašák, Šenk - Oulehla, Trtílek
střídali: Doležel, Zouhar, Šplíchal, Juran
Trenér: Michal Kugler
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0
Branky: 68. Sigmund z pen., 89. Koláček - 18. Bubeníček, 27. Trtílek, 47. Vašák
Střely na branku: 8:12
Střely mimo: 9:11
Rohy: 5:5
Fauly: 18:16
Ofsajdy: 8:6

Po dohodě obou trenérů se utkání hrálo 3x 30 minut. Lodivod Vyškova Zbyněk Zbořil poslal do úvodní třicetiminutovky převážně mladé hráče z dorostu. Další hodinu pak již absolvovali hráči divizního A týmu.

Trenér Michal Kugler v utkání vyzkoušel celkem 15 hráčů, z nichž nejméně odehrál obránce Jakub Šplíchal (10 minut), který se po zranění zánártní kůstky vrací do tréninkového procesu. V útoku nastoupil vedle loňského nejlepšího střelce staršího dorostu Jana Trtílka Jiří Oulehla, který se s týmem připravoval již v zimě, vinou administrativních průtahů tehdy nakonec z jeho hostování ze Zbrojovky sešlo.

Za vytrvalého deště se na menším hřiště v útulném areálu TJ Radslavic hrál svižný fotbal. Blansko si díky aktivnímu presinku vytvořilo proti vyškovským mladíkům několik střeleckých příležitostí.

Již v 8. min. Vašák vysunul Sedláčka, po jehož přesném centru před nabíhajícím Šenkem míč v poslední chvíli uklidil protihráč na roh. Po něm se k zakončení dostal Pernica, ale brankáře Holáska nepřelstil. O tři minuty Trtílek vybojoval míč a vybídl k zakončení Oulehlu, ten těsně minul pravou tyč. V 15. minutě vystihl Oulehla nepřesnou malou domů, brankář Holásek však střelu do poloodkryté branky dokázal vyrazit, Sedláček pálil následně mimo tři tyče.

V 18. min. poslal při protiútoku Oulehla přihrávku Bubeníčkovi, který chladnokrevně přehodil vyběhnuvšího Holáska a poslal naše barvy do vedení - 0:1. O dvě minuty později se navíc po vyraženém trestném kopu Vašáka ocitl ve vyložené šanci Pernica, Holásek však opět své mužstvo podržel. To platilo také na druhé straně o brankáři Němcovi. Ten si poradil s nebezpečnou střelou z hranice vápna.

V závěru úvodní třicetiminutovky se Blansku povedlo své vedení navýšit. Po dlouhém výkopu Němce důrazný Trtílek unikl až do vápna a levačkou poslal míč za záda bezmocného Holáska - 0:2.

Ve druhé a třetí třicetiminutovce již nastoupili opory Vyškova. Soupeř se tlačil do ofenzivy po akcích ze stran a standardních situacích. Brankář Juran musel několikrát předvést své umění, když se nejvíce v zakončení činil zkušený Sigmund, ale míč za blanenského brankáře nikdo dostat nedokázal. Navíc ve 47. min. si při protiútoku Vašák všiml špatného postavení zkušeného ex-ligového brankáře Drnovic L. Kollára a technickou střelou potřetí rozvlnil síť vyškovské branky - 0:3.

Závěrečná fáze utkání vyšla lépe Vyškova. Ten se v 68. min. dočkal snížení, když po faulu Mašky bezpečně proměnil pokutový kop Sigmund - 1:3. Konečnou podobu výsledku pak dal v 89. min. Koláček, který dorazil míč do odkryté branky po trestném kopu a zákroku brankáře Němce - 2:3.

Zbyněk Zbořil, MFK Vyškov: „My jsme neobstáli ve středu v utkání s Břeclaví, ani dnes v první třetině. Druhá a třetí třetina se mi už líbila jak z naší strany, tak i ze strany Blanska, protože to byl super přípravný zápas. Na to, že celý zápas pršelo mělo utkání svoji kvalitu, k čemuž přispěli ofenzivní hráči na obou stranách. Šancí bylo dost, i pro lidi to bylo určitě zajímavé. Mě se zápas svoji kvalitou líbil.“

Michal Kugler, FK Blansko: „Pro nás je to cenné vítězství. Počasí sice nebylo optimální, ale hřiště bylo dobré. Po třech týdnech jsme si zahráli zápas se silným soupeřem. Výsledku si cením, ale je to příprava, takže ho nijak nepřeceňuji. Uvidíme, jak to bude dál. V týdnu nás čekají čtyři tréninkové jednotky a v sobotu hrajeme v Miroslavi. Ještě jsem viděl hodně nedostatků, na kterých budeme pracovat.“