2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

R a d s l a v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si na úvod letní přípravy připsali cenné vítězství. Na hřišti v Radslavicích porazili svěřenci trenéra Kuglera divizní Vyškov po brankách Bubeníčka, Trtílka a Vašáka 3:2.

Ofsajdy: 8:6

Holásek - V. Novotný, Baričák, J. Lička, Torró - Maruška, Gottwald - Ondra, Galia, Sádlík - Poprik
L. Kollár - Koláček, Hodinář, Jašíček, Maruška - J. Lička, Voral - F. Novotný, Sigmund, Hradil - Kropáček
střídal: Urbančok
Trenér: Zbyněk Zbořil

Němec - Bubeníček, Pernica, Maška, Jarůšek - Sedláček, Hepp, Vašák, Šenk - Oulehla, Trtílek
střídali: Doležel, Zouhar, Šplíchal, Juran

Po dohodě obou trenérů se utkání hrálo 3x 30 minut. Lodivod Vyškova Zbyněk Zbořil poslal do úvodní třicetiminutovky převážně mladé hráče z dorostu. Další hodinu pak již absolvovali hráči divizního A týmu.

Trenér Michal Kugler v utkání vyzkoušel celkem 15 hráčů, z nichž nejméně odehrál obránce Jakub Šplíchal (10 minut), který se po zranění zánártní kůstky vrací do tréninkového procesu. V útoku nastoupil vedle loňského nejlepšího střelce staršího dorostu Jana Trtílka Jiří Oulehla, který se s týmem připravoval již v zimě, vinou administrativních průtahů tehdy nakonec z jeho hostování ze Zbrojovky sešlo.

Za vytrvalého deště se na menším hřiště v útulném areálu TJ Radslavic hrál svižný fotbal. Blansko si díky aktivnímu presinku vytvořilo proti vyškovským mladíkům několik střeleckých příležitostí.

Již v 8. min. Vašák vysunul Sedláčka, po jehož přesném centru před nabíhajícím Šenkem míč v poslední chvíli uklidil protihráč na roh. Po něm se k zakončení dostal Pernica, ale brankáře Holáska nepřelstil. O tři minuty Trtílek vybojoval míč a vybídl k zakončení Oulehlu, ten těsně minul pravou tyč. V 15. minutě vystihl Oulehla nepřesnou malou domů, brankář Holásek však střelu do poloodkryté branky dokázal vyrazit, Sedláček pálil následně mimo tři tyče.

V 18. min. poslal při protiútoku Oulehla přihrávku Bubeníčkovi, který chladnokrevně přehodil vyběhnuvšího Holáska a poslal naše barvy do vedení - 0:1. O dvě minuty později se navíc po vyraženém trestném kopu Vašáka ocitl ve vyložené šanci Pernica, Holásek však opět své mužstvo podržel. To platilo také na druhé straně o brankáři Němcovi. Ten si poradil s nebezpečnou střelou z hranice vápna.

V závěru úvodní třicetiminutovky se Blansku povedlo své vedení navýšit. Po dlouhém výkopu Němce důrazný Trtílek unikl až do vápna a levačkou poslal míč za záda bezmocného Holáska - 0:2.

Ve druhé a třetí třicetiminutovce již nastoupili opory Vyškova. Soupeř se tlačil do ofenzivy po akcích ze stran a standardních situacích. Brankář Juran musel několikrát předvést své umění, když se nejvíce v zakončení činil zkušený Sigmund, ale míč za blanenského brankáře nikdo dostat nedokázal. Navíc ve 47. min. si při protiútoku Vašák všiml špatného postavení zkušeného ex-ligového brankáře Drnovic L. Kollára a technickou střelou potřetí rozvlnil síť vyškovské branky - 0:3.

Závěrečná fáze utkání vyšla lépe Vyškova. Ten se v 68. min. dočkal snížení, když po faulu Mašky bezpečně proměnil pokutový kop Sigmund - 1:3. Konečnou podobu výsledku pak dal v 89. min. Koláček, který dorazil míč do odkryté branky po trestném kopu a zákroku brankáře Němce - 2:3.