2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ve 24. kole divize D přijel na Údolní celek z Uherského Brodu, který na jaře doposud prohrál pouze s Otrokovicemi a v tabulce měl o bod více než domácí. Na vedoucí branku Marka Davida odpověděl ve druhém poločase blanenský Jan Doležel, který vyrovnal na konečných 1:1.

24. kolo , 2. května 2015, FK Blansko - ČSK Uherský Brod

1:1

ČSK Uherský Brod

Poločas: 0:1
Branky: 72. Doležel - 31. M. David
ŽK: 20. Gromský, 38. P. Fousek, 55. Šíp, 82. R. Fousek - 33. Šálek, 78. R. David, 80. M. David, 88. Pacl
Diváků: 207
Rozhodčí: Pfeifer - Fridrichovský, Reich
Delegát: Chytil

Juran - Gromský, R. Fousek, Müller, Šíp - Šplíchal, P. Fousek - Doležel, Nečas (C) (69. Chloupek), Šural (46. Buchta) - Trtílek
Náhradníci: Jarůšek, T. Zouhar, Chloupek, Buchta, Bubeníček, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Michal Kugler

M. Ondrůšek - Nevařil, Vrága, M. David (C), Kúdela - Dvořák (79. Zelinka), Šálek, R. David, Pacl - Hruboš - Dolina (72. Hanák)
Náhradníci: J. Pochylý, Zelinka, Hanák, M. Pochylý, Jaroněk, Michalec
Trenér: František Ondrůšek

V Blansku se hrálo v důležitém záchranářském souboji o pomyslných šest bodů. Dle předpokladů v utkání vítězila vůle a bojovnost, nad fotbalovostí. I přesto diváci o zajímavé momenty ochuzeni nebyli. Po zahřívací čtvrthodině zahrozili v 18. min. hosté, když svižná střela R. Davida z 22 metrů skončila těsně nad břevnem. Stejný hráč mířil o čtyři minuty později po centru Doliny o něco níže, tentokrát se míč od břevna odrazil nad.

Ve 23. min. přišel velmi diskutabilní moment. Za pasem Šplíchala sprintoval do pokutového území Trtílek, kde dobíhající kapitán Uherského Brodu M. David zasáhl míč vysokou nohou a spolu s ním také obličej domácího forvarda, k velké nevoli hráčů a příznivců Blanska se penalta nepískala. Ve 26. min. se zkoprnělý brankář M. Ondrůšek pouze díval, jak těsně vedle jeho levé tyče prosvištěla střela z 19 metrů z kopačky P. Fouska.

V 31. min. se hosté dostali do vedení. Po precizně rozehraném rohovém kopu Dvořáka skóroval hlavičkou ke vzdálenější tyči MAREK DAVID - 0:1. Ve 34. min. kryl domácí brankář Juran po dalším centru Dvořáka pokus Pacla. Ke konci prvního poločasu se pak při sprintu poranil sval blanenský Šural, kterého do druhého poločasu nahradil uzdravený Buchta.

V úvodu druhé půle působila obě mužstva ospale. Až po deseti minutách vyzkoušel pozornost M. Ondrůška z trestného kopu Šíp, hostující brankář míč vytěsnil na roh. V 61. min. hlavičkoval po nákopu Gromského nepřesně Trtílek. Domácí postupně zvyšovali své útočné snažení, v cestě za vyrovnáním jim však musel výrazně pomoci brankář Juran, který v 70. min. zlikvidoval tutovku Dvořáka. O dvě minuty později po rychle vhozeném autu Gromského projel hostující obranou jako nůž máslem Trtílek a jeho exkluzivní přihrávku přetavil nekompromisní střelou ve vyrovnání JAN DOLEŽEL - 1:1.

Domácí se nadechli čerstvého vzduchu. V 73. min. po vysunutí Šípa střílel z úhlu Trtílek, M. Ondrůšek v krkolomné pozici míč ztečoval na roh. Ke konci utkání se napětí v obou táborech dalo krájet. Hosté vědomi si zvýšené útočné aktivity Blanska zápas narušovali neustálými dohady s protihráči a také poleháváním na hrací ploše. V 79. min. Šíp po sérii vyhraných osobních soubojů míč posunul na hranici vápna střídajícímu Chloupkovi, jehož prudký volej neskončil jako proti Mutěnicím v síti, ale nad brankou.

V závěru ještě dvakrát zahrozili hosté. V 81. min. střílel po přihrávce střídajícího Zelinky vedle pravé tyče Šálek. V 86. min. pak Hrubošovu nebezpečnou střelu ve vápně zblokoval do autu výborně hrající R. Fousek. Po vzájemném souboji se tak bodový odstup mezi oběma soupeři nezměnil. Blansko čeká další domácí duel již za týden, kdy v sobotu 9. května na stadion na Údolní zavítají rozjeté Otrokovice.

Další výsledky 24. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Bystřice nad Pernštejnem 4:0 (3:0), Napajedla - Tasovice 2:3 (1:1), Havlíčkův Brod - Pelhřimov 2:0 (0:0), Rosice - Žďár nad Sázavou 1:2 (0:1), Velké Meziříčí - Stará Říše 0:2 (0:1), Polná - Hodonín 4:2 (2:0), Vrchovina - Mutěnice 3:0 (2:0)