V e l k é   M e z i ř í č í / B l a n s k o - V posledním venkovním utkání letošní divizní sezóny se fotbalisté FK Blansko představili na půdě Velkého Meziříčí v přímém souboji o páté místo v tabulce. Svěřenci trenéra Hajského navzdory dobrému výkonu odešli ze hřiště jako poražení.

29. kolo , 8. června 2014, FC Velké Meziříčí - FK Blansko

FC Velké Meziříčí

Branky: 36. Souček, 57. Simr, 77. Dufek - 7. a 90. Koudelka
ŽK: 33. Z. Mucha - nikdo
Rozhodčí: Klement - Ságl, Machač
Delegát: Lenfeld

Invald (C) - Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí - Dufek, E. Smejkal (82. Havlíček), Caha (76. Ráček), Souček (66. P. Pokorný), Vyskočil (79. Bradáč) - Simr
Náhradníci: Bradáč, P. Pokorný, L. Smejkal, Havlíček, Ráček, Simandl
Trenér: Libor Smejkal

Macháč - Gromský, Müller, Čoupek, Buchta - Nečas (C) (75. Vágner), Šplíchal, T. Zouhar, Pospíšil (68. Horáček) - Trtílek (64. Hansl), Koudelka
Náhradníci: Hansl, Vágner, Horáček, Juran
Trenér: Jiří Hajský

V posledním venkovním utkání sezóny se Blansko v přímém souboji střetlo s Velkým Meziříčím o pátou příčku v tabulce. Hostující lodivod Jiří Hajský dal poprvé v sezóně mezi třemi tyčemi důvěru Karlu Macháčovi, který v průběhu utkání ukázal, že je minimálně důstojnou náhradou za Davida Jurana.

Vstup do utkání měli Blanenští vynikající. Již v úvodní minutě Jan Koudelka vybídl v pokutovém území kapitána Blanska Jana Nečase, který se tváří v tvář Invaldovi pokusil domácího kapitána tělem rozpohybovat, ten však zůstal ledově klidný. Nakonec skočila střela blanenského záložníka rohovým kopem. Domácí odpověděl akcí rychlonohého Vyskočila, po jehož pobídce pálil nad branku Pavel Simr. V 7. min. si již po několikáté v průběhu jarní části udělal z obrany soupeře trhací kalendář Jan Koudelka, při jehož individuální akci se trojice domácích obránců proměnila ve statisty. Jeho první střelu sice ještě dokázali zblokovat, ale napodruhé již blanenský kanonýr zamířil přesně k levé tyči - 0:1.

Blansko v nastoleném útočném trendu pokračovalo. Za další dvě minuty si Invald s obtížemi poradil se střelou Jana Trtílka z 25 metrů. Ve 20. min. se blanenský forvard po vysunutí od Jana Nečase prodral až do šestnáctky, kde jeho přihrávku pod sebe uklidil do bezpečí pozorný Patrik Mucha. Ve 22. min. založil přesným dlouhým výkopem útočnou akci brankář Macháč. Následně byl Koudelka faulován a z nařízeného trestného kopu sám postižený zakroutil umě míč do levé spojnice.

Ve 28. min. prudkou střelu Tomáše Zouhara po rohovém kopu Koudelky tečoval v ofsajdové pozici mimo tři tyče Trtílek. Následně stejný hráč při aktivním presinku obral o míč Patrika Muchu, ale mezi tři tyče se mu zacílit nepodařilo. Na druhé straně si ve 31. min. pozorný Macháč poradil se střelou E. Smejkala. O pár vteřin později si blanenský brankář vybral jedinou slabší chvilku, když ho při výběhu přelstil agilní Vyskočil, přízemní střela domácího záložníka však minula levou tyč.

Do kabin se nakonec přeci jen odcházelo za nerozhodného stavu. Ve 36. min. odcentroval z pravé strany Dufek, míč proletěl mezi nohami T. Zouhara a nekrytý Milan Souček ukázkově zavěsil k levé tyči - 1:1.

Také po změně stran Blansko zahrozilo bezprostředně po výkopu. Střela Jana Trtílka po přihrávce kapitána Nečase byla hodně přísná, ale zakročit proti ní Invald nemusel. Domácí reagovali průnikem Dufka do pokutového území, Macháč jeho střelu vyrazil na roh. V 51. min. pálil po Simrově sklepnutí těsně vedle levé tyčky E. Smejkal. Za další akcie již domácí udeřili. V 57. min. prošel aktivní Dufek až do vápna, přihrál na zcela volného Pavla Simra, který 17. brankou v sezóně rozradostnil domácí příznivce - 2:1.

V 60. min. se střelou ze střední vzdálenosti pokoušel vyrovnat Koudelka, leč neúspěšně. Za dvě minuty to pak na tribunách jen zahučelo, když se padající list Zdeňka Muchy snesl na břevno. V 64. min. trenér Hajský poslal místo Trtílka do hry čerstvého Ladislava Hansla. Ten ihned po svém příchodu chytře sklepl dlouhý pas za sebe do loženky Janu Nečasovi, který bohužel pro hosty pouze rozezvučel razantní střelou břevno.

V 67. min. napálil přihrávku Simra tvrdě na branku Vyskočil, obětavý zákrok předvedl Petr Gromský, který nakonec i bez ošetření pokračoval ve hře. O deset minut později předvedli Meziříčští navlas stejnou akci jako při druhé brance, jen si oba její aktéři role vyměnili. Pavel Simr přihrával a osamocený Jaroslav Dufek neměl problémy trefit odkrytou branku - 3:1.

Blanenští však i ve velkém vedru sympaticky nesložili zbraně a pokoušeli se o korekci nepříznivého stavu. V 88. min. střídající Vágner chytře prostrčil míč do vápna Koudelkovi, který ani nadvakrát neprostřelil Invalda. Následně po rohovém kopu Koudelky zblokovali domácí střelu Hansla do boční sítě. Aktivní Blansko se přeci jen snížení dočkalo. Střídající Hansl oslovil Jana Koudelku a ten pohlednou střelou k pravé tyčce uzavřel účet utkání - 3:2. Byla to již 13. trefa posily z Boskovic, díky které je Jan Koudelka spolu s Martinem Ličkou z Vyškova dosavadním nejlepším střelcem jarní části divize. Celkový nejlepší střelec divize D Martin Živný z Rosic se na jaře trefil 11krát.

Další výsledky 29. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Vyškov - Bystřice nad Pernštejnem 2:1 (0:1), Rosice - Polná 1:0 (1:0), Stará Říše - Tasovice 2:7 (1:4), Bystrc - Hodonín 0:0, Líšeň - Bohunice 1:1 (1:1), Vrchovina - Uherský Brod 2:0 (0:0), Pelhřimov - Napajedla 1:2 (0:1)