2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Již páté přípravné utkání sehráli včera na umělé trávě ZŠ Janouškova fotbalisté FK APOS Blansko. Po brankách Jakuba Šplíchala a Ladislava Hansla zvítězili nad účastníkem 1.A třídy, skupiny A, FC Miroslaví v poměru 2:1.

přátelské utkání , 12. února 2012, FC Miroslav - FK Blansko

FC Miroslav

1:2

Branky: 88. Macík - 19. Šplíchal, 75. Hansl

Beer - Suchánek, Macík, Hrbek, Pešek - Janků, Dostál, Záviška, Urbánek - Krula, Chaloupka
Náhradníci: Beran, Hruška, Blažek, Ambrož
Trenér: Čejka

1. poločas: Juran - Bubeníček, Maška, Šplíchal, Šíp - Sedláček, J. Cupal, Vašák, Zouhar, Doležel - Crhák
2. poločas: Bednář - Bubeníček, Klimeš, Pernica, Šíp (83. Šplíchal) - Sedláček, J. Cupal, Šplíchal (68. Zouhar), Vašák - Doležel, Hansl
Trenér: Kugler

Miroslav se v zimní přestávce posílila o brankáře Michala Beera, který byl v předchozích sezónách oporou divizní Třebíče a stopera Milana Macíka, jenž byl zase základním stavebním kamenem obrany Rájce-Jestřebí. Oba hráči nechyběli v zahajovací sestavě.

Blanenští si chtěli po sobotní smolné porážce s Vyškovem spravit chuť a po úvodním seznamování se s terénem i se soupeřem se chopili iniciativy. V 9. min. se po spolupráci Crháka a Šípa v blízkosti rohového praporku dostal ke střele Doležel, mířil však mimo Beerovu svatyni.

Narůstající aktivitu v útoku korunovali svěřenci trenéra Kuglera v 19. min., když se nejprve k velkému sólu nadechnul Zouhar, kterého zastavil až brankář Beer, ovšem pouze za cenu rohového kopu. K míči se postavil kapitán Bubeníček, který poslal do vápna přesný centr a nabíhající Šplíchal trkl míč hlavou ke vzdálenější tyči - 0:1.

O čtyři minuty později mohl vedení Blanska zvýšit Doležel, jehož střela orazítkovala pravou tyč. Ve 34. min. pak po Šípově sebevědomém průniku málem překvapil brankáře Beera Sedláček, jehož padající list skončil těsně nad břevnem.

Po změně stran nejprve po Sedláčkově akci neuspěl z bezprostřední blízkosti Doležel, po jehož střele byla Šípova první dorážka zblokována a druhá Šplíchalova skončila nad.

V 60. min. po trestném kopu Šípa propadl míč zdí až k Hanslovi, který z malého vápna branku přestřelil. Hansl si však spravil chuť v 75. min., když nejprve dobře zpracoval míč a poté ho nekompromisní střelou z 20 m napálil do branky - 0:2.

Krátce na to se mohl do listiny střelců zapsat také Vašák, který nejdříve svoji akci zakončil střelou, kterou brankář vyrazil pouze před sebe, druhý pokus Vašáka však skončil nad.

Konečnou podobu výsledku dal v 88. min. obránce Macík, který se prosadil hlavou po rohovém kopu na bližší tyči a upravil na 1:2.