B r n o / B l a n s k o - Čtvrté vítězství v rámci zimní přípravy si na své konto připsali fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Kuglera si na umělé trávě v Bohunicích poradili s domácím lídrem krajského přeboru Tatranem po trefě Luboše Chloupka 1:0. Stínem utkání je zranění Robina Buchty.

přátelské utkání , 28. února 2015, TJ Tatran Bohunice - FK Blansko

TJ Tatran Bohunice

Branka: 38. Chloupek

K dalšímu přípravnému utkání zavítali fotbalisté FK Blansko na umělou trávu TJ Tatran Bohunice, kde se střetli s domácím celkem, který po podzimu okupuje bez jediné porážky 1. místo v tabulce krajského přeboru se ziskem 39 bodů.

Blanenští se od úvodu pustili do útočení. Ve 3. min. se povedenou individuální akcí prezentoval Chloupek, jehož následný centr však byl příliš přetažený. V 8. min. se do pokutového území prosadil T. Zouhar, po jeho přihrávce zblokoval střelu Chloupka na roh domácí obránce Píšek. Bohunice se následně rohovému kopu úspěšně ubránily a podnikly rychlý protiútok. Na jeho konci se zaskvěl brankář Juran, který povedenou střelu z hranice vápna vyrazil mimo tři tyče. O dvě minuty později to na druhé straně zkoušel ze střední vzdálenosti Šíp, jeho střele nechyběla razance, přesnost však ano.

Ve 13. min. prošel po levé straně Chloupek, vysunul Trtílka, který pronikl až do vápna, kde jeho nebezpečnou střelu brankář Balčirák pouze ztlumil, míči v cestě do sítě zabránil na poslední chvíli jeden z domácích obránců důrazným odkopem. V 19. min. pas Šípa prodloužil Trtílek na Doležela, jeho střela se mezi tři tyče nevměstnala. Ve 25. min. Fousek obětavým zákrokem prostrčil míč k Trtílkovi, ten se proháčkoval až před brankáře Balčiráka, v posledním okamžiku se však blanenský forvard připravil o možnost zakončit příliš dlouhým předkopnutím míče. Vzápětí skončilo utkání nešťastně pro obránce Robina Buchtu. Po vzdušném souboji nekoordinovaně upadl na pravou ruku, kterou si nepříjemně poranil. Utkání muselo být na 20 minut přerušeno a zraněný blanenský obránce byl rychlou záchrannou službou převezen do nedaleké Fakultní nemocnice.

Po nucené pauze šel fotbal přeci jen trochu stranou. Postupem času se však oba týmy dostaly do tempa a k vidění bylo několik zajímavých akcí. Ve 31. min. Doleželův lob z hranice vápna proletěl těsně nad břevnem. Ve 35. min. pak Chloupek zkusil štěstí individuálně, své sólo zakončil kmenový hráč Svitávky střelou, kterou Balčirák konečky prstů vytěsnil na levou tyč.

LUBOŠ CHLOUPEK byl v zakončení i nadále aktivní, což mu i jeho mužstvu přineslo úspěch. Ve 38. min. se do míče opřel z 21 metrů a tentokrát brankář Bohunic plachtil za míčem marně - 0:1. Ve 41. min. se po rohovém kopu ocitl na vzdálenější tyči volný Trtílek, jenž byl při následném pokusu o střelu faulován, penaltu však rozhodčí neodpískal.

V 60. min. se na hřiště dostal také dorostenec Radek Keprt, který na pravém okraji zálohy předvedl několik nadějných akcí. Blaneští i nadále drželi kontrolu nad utkáním. Pojištění vedení se však svěřenci trenéra Kuglera již nedočkali, přestože k němu měli několikrát velmi blízko. Vrcholem jejich snažení bylo v 79. min. povedené sólo Trtílka, který prošel přes tři protihráče, jeho přízemní střela mířila jen pár centimetrů vedle pravé tyče. Konečné vítězství 1:0 ve prospěch našeho mužstva tentokrát nemělo takovou váhu jako fakt, že do Blanska se svýmu spoluhráči odcestoval se sádrou na poraněné ruce a s úsměvem na rtech také Robin Buchta, kterému touto cestou přejeme brzké uzdravení!

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko v sobotu 7. března, kdy se od 12:00 na umělé trávě v Líšni střetnou s účastníkem MSFL SK Líšní.