B r n o / B l a n s k o - V předposledním přípravném utkání před startem jarní části divize D vyzkoušeli fotbalisté FK Blansko svoji aktuální formu proti třetiligové Líšni. Farmářský celek Zbrojovky Brno urval těsnou výhru v 75. minutě, kdy se nadvakrát prosadil obránce Miroslav Král.

přátelské utkání , 7. března 2015, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

Branka: 75. Král
Rozhodčí: Chabiča - Martinec, Hanák

Veselý - Čampa (C), Král, M. Drábek - Malík, Vejmělek (66. Bohuslav), Šumbera, Matoušek - Halaška, Čtvrtníček, Marković (66. Večeřa)
Náhradníci: Bohuslav, Kubík, Večeřa, Zigo
Trenér: Josef Mazura

Juran (46. Švancara) - Gromský, Šplíchal, Müller (66. Jarůšek), Šíp - Fousek, T. Zouhar - Doležel, Nečas, Chloupek (66. M. Zouhar) - Trtílek (81. R. Keprt)
Náhradníci: Jarůšek, R. Keprt, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Michal Kugler

V předposledním přípravném utkání před startem divize D se FK Blansko střetlo na umělé trávě v Líšni s 15. týmem MSFL SK Líšní, kterou od léta loňského roku vede mistr republiky se Zbrojovkou Brno z roku 1978 Josef Mazura. Stejně dlouhou dobu je také Líšeň farmářským týmem prvoligové Zbrojovky, z níž na toto utkání dorazila pětice Veselý, Malík, Šumbera, Čtvrtníček, Marković. Ještě v předloňské sezóně pak byly členy kádru tehdejšího trenéra Zbrojovky Petra Čuhela také Král a Halaška.

Blanenský trenér Kugler měl kromě dlouhodobě absentujících Pokorného a Buchty k dispozici kompletní kádr. Do základní sestavy po zranění kolene nastoupil obránce Müller a na lavičce již byl k dispozici M. Zouhar, který v průběhu přípravy laboroval se zraněním kotníku. Plánovanou absencí byla neúčast kapitána Bubeníčka, mimo jiné trenéra týmu Zbrojovky Brno U10, s níž je v těchto dnech na soustředění v Karlově.

Líšeň v posledních dvou přípravných utkáních deklasovala Bystrc 8:0 a Hodonín 10:0. Duel s Blanskem byl od úvodního hvizdu vyrovnaný. Blanenští se poprvé osmělili v 6. min., kdy Nečas vysunul přihrávkou na pravé straně Doležela, jehož centr byl příliš dlouhý. V 11. min. putoval míč po trase Nečas – Trtílek – Chloupek, posledně jmenovaný našel na zadní tyči Doležela, který mířil vedle. V 16. min. obelstil Šumbera na polovině hřiště Nečase a Fouska, předložil míč Halaškovi, ten však svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal. O dvě minuty později Fousek vybojoval míč, našel Doležela, ten se před pokutovým územím zbavil Drábka, míč z jeho kopačky proletěl těsně vedle levé tyče Veselého branky.

Ve 24. min. se po dlouhém nákopu ocitl za blanenskou obranou Čtvrtníček, s jeho zakončením si Juran poradil. Na blanenského brankáře si nepřišel ani Matoušek, konkrétně ve 26. min. a poté ani ve 31. min. Čtvrtníček proti němuž Juran dobře vyběhl a šanci vytáhlému útočníkovi zmařil. Ve 32. min. se do míče z dobrých 25 metrů opřel z voleje Chloupek, povedená střela blanenského středopolaře Veselého v brance Líšně notně potrápila.

Také po přestávce hra pokračovala ve slušném tempu s šancemi na obou stranách. Ve 47. min. se po rohu Šumbery dostal k odraženému míči Vejmělek, jehož pumelice z 18 metrů skončila těsně nad břevnem vystřídavšího brankáře Švancary. Blansko odpovědělo akcí Gromského, po jehož centru hlavičkoval Trtílek v 52. min. nad branku. V 55. min. vyzkoušel Šplíchal pozornost domácího brankáře volejem z poloviny hřiště, Veselý byl připraven. Chvíli poté vystihl nepřesnou rozehrávku líšeňských zadáků Nečas, poslal míč na pravou stranu na Doležela, který našel centrem v šestnáctce hlavičkujícího Trtílka. Blanenský útočník mířil opět nad bránu.

V 69. min. po rohovém kopu vznikl závar v domácím malém vápně, po střele T. Zouhara domácí míč odvrátili do bezpečí.
V 71. min. mohl dvakrát v krátkém sledu poslat Blansko do vedení Doležel, obě jeho nebezpečné střely dokázal brankář Veselý zneškodnit. Vzápětí se do domácího vápna prosmýkl rychlonohý Trtílek, jehož poslal k zemi obránce Čampa, rozhodčí k údivu všech penaltu neodpískal.

V 75. min. se po zbytečné ztrátě při zakládání útočné akce zmocnili míče domácí, po centru zůstal na zadní tyči neobsazený MIROSLAV KRÁL, jehož první střelu dokázal brankář Švancara výborným zákrokem zpacifikovat, z následné dorážky však již byl domácí obránce úspěšný - 1:0.

Blanenští se po inkasované brance snažili vyrovnat. V 87. min. po pěkné akci T. Zouhara a přesném centru R. Keprta Veselý nadvakrát zkrotil střelu Jarůška. V 89. min. pak po zblokované střele Doležela přeloboval líšeňského brankáře M. Zouhar, domácí nakonec míč stihli odkopnout do bezpečí. Duel pak zakončil R. Keprt střelou z voleje, která mířila nad branku.