2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B R N O - O B Ř A N Y - Před sobotním domácím utkáním s Protivanovem sehráli fotbalisté FK APOS Blansko přípravné utkání s židenickou Čafkou. O jedinou branku se v 73. minutě postaral David Bednář.

přátelské utkání , 19. srpna 2009, ČAFC Židenice 2011 - FK Blansko

ČAFC Židenice 2011

0:1

Branka: 73. Bednář

Svěřenci kouče Zbořila nastoupili v příjemném prostředí stadionu Sokola Obřany proti aktuálně 8. celku krajského přeboru. První poločas byl k vidění fotbal průměrné úrovně. V samotném úvodu hlavičkoval po centru Šípa slabě Pokorný, následně vyzkoušel pozornost brankáře Židenic volejem Španěl. Soupeř mohl skórovat ve 24. min., po závaru vykopával míč z brankové čáry Švancara. Na druhé straně to opět zkoušel z voleje Španěl, jeho střela skončila vedle. O pár vteřin později Sehnal uličkou našel Bubeníčka, který obešel i brankáře, mířil však pouze do tyče. Skórovat se nepodařilo ani Sehnalovi, kterého centrem ve 33. min. našel Nečas, blanenský ostrostřelec zamířil vedle. Na druhé straně hasil nebezpečí dobrým obranným zákrokem Kuda.

Začátek druhého poločasu příliš nenasvědčoval tomu, že by se mělo bezbrankové skóre změnit. Blanenští se před šestnáctku soupeře dostávali často klopotně. Hra se opět rozhýbala až v závěrečné dvacetiminutovce a to zejména zásluhou akcí vedených po křídlech. V 73. min. dostal do běhu míč Nečas, centrem našel Dvořáčka, jehož prudkou střelu stačil brankář vyrazit. Hned nato zahrával rohový kop Bednář, Španěl si ve vápně ideálně naskočil na centrovaný míč, mířil však nad. O tři minuty později po sérii přihrávek doputoval míč k Pokornému, jehož zblokovaná střela se dostala k Bednářovi, který pohotovou střelou na zadní tyč skóroval - 0:1. V závěru se opět pokoušel střelecky prosadit Dvořáček, s jeho pokusem si brankář poradil. V síti neskončila ani hlavička Kudy po rohovém kopu Bednáře.