24. kolo , 18. května 2013, FK Blansko - AFC Humpolec

6:1

AFC Humpolec

Poločas: 2:1
Branky: Trávníček 2, Horáček 2, Buchta, M. Zouhar

„Náš počáteční tlak jsme korunovali již v 5. min., kdy po faulu na Buchtu proměnil pokutový kop Horáček. V 10. min. se Buchta prosadil sám a technickou střelou zvýšil na 2:0. Jenže přišla hrubka ve středu hřiště a soupeřův útočník z naších obránců udělal solné sloupy a po kličce brankáři dal do prázdné branky kontaktní gól, to běžela 17. minuta. Tato branka nás zmrazila a zbytek poločasu se hrál vyrovnaný fotbal. Do druhého poločasu jsme se snažili mužstvo nabudit a pojistit vedení. Určitě jsme zvládli vstup do poločasu lépe než v minulém utkání v Bohunicích, ale hra byla stále vyrovnaná a brankář Němec musel předvést několik skvělých zásahů. Naštěstí se nám podařil dát rozdílový gól, konkrétně v 62. min. z kopačky Horáčka. To nás zvedlo a začali jsme přebírat iniciativu, ale stále jsme museli myslet na zadní vrátka. V 73. min. se podařilo Trávníčkovi přehodit hostujícího brankáře a zvýšit naše vedení již na 4:1. Soupeř povolil a my jsme přidali ještě dvě branky Zouharem a opět Trávníčkem,“ zhodnotil vývoj utkání trenér Petr Stupka.