14.05.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci si poradili s Medlánkami

B l a n s k o - V 17. kola krajského přeboru si starší žáci poradili s celkem FC Medlánky, který porazili jednoznačně 5:1.

17.kolo, sobota 11.5.2013, 12:15
Sestava: Šamšula - Šamalík, Feik, Borek, Kala - Gregor, Šmerda, Študent, Chroust - Dyunbold, D. Zmeko
Náhradníci: Holík, Kakáč, Šustr, Ševčík, Šenkeřík
Trenér: Michal Šenkeřík
1FC Medlánky
Branky: D. Zmeko 3, Ševčík, Študent

V dalším domácím utkání jsme potřebovali nutně bodovat, protože v opačném případě, by se nám Medlánky přiblížili na rozdíl jediného bodu. Trenéři dali v bráně přednost Šamšulovi z mladších žáků, který si minulý týden odbyl premiéru ve starších a rozhodně nezklamal. Dále provedli několik přesunů v základní sestavě s cílem, co nejdříve vstřelit branku.

Kluci se do soupeře pustili hned od první minuty a hráči hostí tím byli evidentně zaskočeni. Brzy se nám podařilo vstřelit uklidňující branku a tím nastartovat nevídaný brankostroj:

2. minuta: Po rohu Chrousta se ve skrumáži nejlépe orientoval D. Zmeko a chladnokrevně zavěsil - 1:0.

5. minuta: Po samostatném úniku bombou pod břevno D. Zmeko zvyšuje na 2:0.

14. minuta: Opět po samostatném úniku byl na hranici pokutového území faulován D. Zmeko, který se ujal zahrávání přímého kopu. Jeho střelu sice brankář vyrazil, ale Študent hlavou dává do prázdné brány - 3:0.

20. minuta: Po vyšachování hostující obrany se k míči dostává znovu D. Zmeko a střelou na bližší tyč zvyšuje na 4:0.

25. minuta: Po rohu se míč dostal k D. Zmekovi, který zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně Ševčíka, který dělovkou k tyči zvyšuje na 5:0.

Hosté se za celý poločas nedostali prakticky k ohrožení naší branky. Hráči Blanska je svým důrazným napadáním, pohybem a kombinační hrou po celý poločas nepouštěli do hry.

Ve druhém poločase domácí hráči v pohodě kontrolovali vývoj utkání. Hra se spíše odehrávala ve středu hřiště. Po vystřídání několika hráčů se přeci jenom hosté dostali častěji k naší bráně a po jednom z rohů také snížili. Poté se ještě 2krát vyznamenal Šamšula v bráně, ale závěrečnou 100% šanci jsme měli opět my, když po úniku D. Zmeka se dostal k odraženému míči Gregor, který ho však nedokázal uklidit do prázdné brány.

Kluci dnešním výkonem překvapili asi všechny přítomné rodiče, trenéry a snad i sami sebe. Po nejlepším výkonu v sezoně zaslouženě zvítězili a hlavně konečně předvedli kolektivní hru plnou pohybu a nápadů. Doufejme, že v nastoleném trendu budou pokračovat i v dalším zápase na půdě druhého týmu tabulky Starého Lískovce.